Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti mit tennetek ha a ferjetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit tennetek ha a ferjetek igy viselkedne?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon siros negy honapos kis babank aki mondhatni allando figyelmet igenyel szinte allandoan kezbe akar lenni mert sir.a problema az hogy a ferjem nem segit egyaltalan a baba korul en foglalkozok a kisbabaval egesz nap es mar nagyon faraszto mert folyton kezbe akar lenni mert nagyon siros amikor sir a kicsi mindig nekem kell meg nyuktatni mert a ferjem nem foglalkozik vele egyaltalan.amikor kerdore vontam hogy miert nem segit akkor azt mondta azert mert mas dolga van es nekem jott meg szorongatta az arcomat es azt mondta ha valami nem tetszik nyugodtan elmehetek meg jegyzem itthon nincs is kulonosebb dolga a bevasarlast o vegzi az igaz de azon kivul a szamitogep melett ul es netezik ha sir a kicsi apszoludt figyelembe se veszi.
2017. márc. 29. 22:36
1 2 3 4 5 6
 51/60 A kérdező kommentje:
Rendben.Amugy nem kamu a kérdésem.
2017. márc. 30. 11:42
 52/60 anonim ***** válasza:
100%
Hú, ez elég összetett probléma. A babasírás a legidegesítőbb zajok egyike. Biztos, hogy a férjed is idegbajt kap tőle. Csak épp lehet ,hogy gőze nincs, mit kellene csinálni azzal az ordító csomaggal. Talán nem mer hozzányúlni, mert fél, hogy rosszul fogja meg. Túl gyengén, és akkor leejti, vagy épp túl erősen, és baja lesz. Jó lenne, ha tudnátok erről őszintén beszélni. De ahhoz, hogy legalább a saját gondolatotokat halljátok, meg kellene szüntetni az állandó ordítást. Azt írod, sokat sír a baba, meg sokat van kézben. Akkor gyanítom, hogy nem sokat alszik. Tehát hulla fáradt lehet a babád. A fáradt baba pedig képes akár egész nap torka szakadtából, vörös fejjel ordítani. A szülei meg teljesen kétségbeesve ugrálják körbe, századjára is mellre teszed, esetleg tápszerezed, hátha nem elég a tej, babakocsiban toligálod, hordozod, mindent kipróbálsz random sorrendben, ahogy eszedbe jut, és a gyerek csak üvölt tovább. Akkor most képzeld magad a baba helyébe. Egy náladnál jóval nagyobb lény véletlenszerű sorrendben csinál veled dolgokat. Te is ideges lennél tőle, te is üvöltenél ettől. Ami nálunk bevált: tedd be a babát az ágyba. Menj ki a szobából, igyál egy teát. (lehetőleg valami nyugtató hatásút). Addig dugd be a füled, hogy ne halld a sírást. Igen, addig a baba ordít. 5 perc ordítástól semmi baja nem lesz, de ha Neked sikerül lenyugodni, már megtörted az ördögi kört. Ha megnyugodtál, menj be a babához. Mondd el neki, hogy most aludni fog egyet. Gyengéden vedd fel, paskold a hátát, esetleg adhatsz hozzá "sssss" hangot. Ha megnyugodott, tedd be az ágyába hasra, és folytasd a paskolást. Én is meglepődtem, amikor először kipróbáltam, és a baba 2 perc alatt elaludt. legyen az alvásnak egy rituáléja, és MINDIG ugyanúgy altass. Így a baba megtanulja, mi után mi következik. Ha elaludt a baba, próbálj beszélni a férjeddel. Kérj tőle segítséget.Ne kérdőre vond, hanem konkrét kérésekkel fordulj hozzá. "Drágám, kérlek tedd tisztába a babát". Írjatok egy napirendet. Legyen meghatározott ideje az evésnek, a játéknak, alvásnak, sétának. Sokkal nyugodtabb lesz a baba, ha ugyanolyan sorrendben történnek a dolgok. Amíg a kicsi alszik, az első pár napban próbálj Te is aludni. Neked is ki kell aludnod magad, anélkül nem bírsz normálisan működni. Ha már kicsit erőre kaptál, foglalkozhatsz a háztartással és a férjeddel. Ha a családod nem segít, akkor kérj máshonnan segítséget! 1 hétig ne főzz, hanem rendelj ételfutártól kaját, vagy ha ilyen nincs, akkor valami kifőzdéből hozz főtt ételt. Ha szűkösek az anyagi lehetőségek, marad a gyorsfagyasztott étel. Halak, húsok, zöldségek már mind elérhetőek. A férjedet meg meg kell tanítani babázni. Ha felébredt a baba, etesd meg. Ezután lehet vele "babázni", játszani. Kérd meg a férjedet, hogy vegye kézbe a kicsit. Hívd fel a figyelmét rá, hogy milyen kicsi és puha, és milyen finom illata van. Ha ez megy, akkor megtaníthatod a rettegett pelenkázást. Ha nem akarja, akkor inkább ne erőltesd. Akkor maradjatok a játéknál. Pl. a férjed is a baba kezébe tudja adni a csörgőt. A férjed is tudja tolni a babakocsit. Sőt, a hordozókendő használatát is képes elsajátítani. Kezdetben dupla tehernek tűnik, hogy el kell látni a babát, és még a férjednek is mondani kell mindent, de pár hónap és ő is beletanul. Persze csak ha akar. Sok-sok türelemre lesz szükséged a babához, a férjedhez és magadhoz is.
2017. márc. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
69%

Ha nem lépsz valamit,még most,felnőttként a fiad kutyába nem fog nézni.Erre készülj fel!

Én is tehéntejet ittam,de legalább az én apám ennél példásabb volt és meló ide vagy oda,mindig ő fürdetett,mindig játszott velem.Sőt,oviba is ő vitt később.

2017. márc. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
70%
Egy költői kérdés a férjed egyàltalàn akarta ezt a gyereket vagy csak besikerült?Nem azért de az is lehet hogy ràjött hogy nem neki való a szülősködés és nincs gerince megmondani hogy vége !A nagybàttyàmnak is párhonapja született gyerekük és nagybàttyàm is pelenkàzta a kicsit és egyàltalàn nem volt neki megalàzó természetes dolog volt neki !Az régen rossz hogy neki ez megalàzó !
2017. márc. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
58%
Sztem a pàrodnak nincs idegrendszere a gyerekhez !Ha ez igy van akkor én megmondanàm neki hogy vége ne eröltessük !Igy semmi értelme mindenre van kifogàsa sohasem a megoldásra törekszik az ilyennek nem való gyerek sem !Wljár melózni de neki az a fontosabb hogy ő nyugodtan éljen hàt pedig egy sírós baba nem jàr byugodtsàggal vagy is nem mindíg !
2017. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
Nem jár nyugodsàggal*
2017. márc. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 anonim ***** válasza:
Azert sir folyton a gyerek mert erzi a feszult hangulatot , h az anyja ideges . Ezt veszi at .
2017. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/60 anonim ***** válasza:

53-as valószínű hígították forralt vízzel.

Egy újszülött borjú - akinek természetesen készül a tehéntej, ~50 kg.

Valószínű, a kisbabának emésztési gondjai vannak...

sír, kínlódik-> anya ideges-> átveszi a kisbaba-> még jobban sír-> ez egy ördögi kör.

Orvoshoz kell menni, beállítani a helyes táplálást és segítség kell - hogy néha egy-két órára az anya el tudjon menni EGYEDÜL egy kicsit regenerálódni.

2017. márc. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:

Hiaba szidjatok szerencsetlen annyira egyszeru mint a faek. valoszinuleg nem tud szerbul se mert akkor tudna beszelni az orvossal. Ha nem kerul a gyerek orvoshoz elobb utobb komoly gasztro problemai lehetnek (lesznek is). gondolom a ferjevel egyutt kettejuknek nincs 8 osztalya itt mi hiaba magyarazunk tapszerrol meg hasonlokrol. legalabb laktozmentes tejet venne a nyomorult gyereknek de tuti fogalma sincs hogy mi az.

KERDEZO; VIDD A GYEREKET OLYAN ORVOSHOZ AKIVEL TUDSZ BESZELNI VALAMILYEN NYELVEN. ekkora gyereknek tapszert kell adni ha nincs anyatej. annyira szegenyek vagytok hogy nem tudjatok a tapszert se megvenni? muszlimok vagytok ?

2017. ápr. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 anonim ***** válasza:
Most olvasom kiirasodat, a parom teljesen ugyanaz. Sajnos. Mi lett veletek azota?
2018. okt. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!