Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nem szeretné ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nem szeretné ha találkoznék a haverjával, de miért ha csak barátkozni szerettem volna vele?

Figyelt kérdés

A barátomnak van egy haverja aki rám írt facebookon és elkezdtünk beszélgetni,àltalános dolgokról pl munka, hobbi, szürke hétköznapok, videókat linkeltünk be egymàsnak, igazából semmi érdemlegesről nem beszéltünk. Nem is mindennap írogattunk egymásnak volt amikor csak két mondatot írtam neki és nem nyomkodtam tovább a telefonomat. Egyiknap a srác videóchaten hívott, a párom még nem volt otthon ezért beszéltem a barátom haverjával. Nem flörtölt velem, se semmi, csak úgy dumàltunk és megkérdezte,hogy van-e kedvem vele moziba menni, de nem csak mi mennénk hanem az ismerősei közül még páran, akiknek szívesen bemutat. Megkérdeztem tőle,hogy eljöhetne-e a barátom. Azt mondta igen. Ennyi volt.

A páromnak elmeséltem,hogy mi történt és hogy megkérdeztem,hogy jön moziba ő is? De valamiért leragad a barátja haverjànál, hogy én vele beszélgettem. Dühös volt rám és azt mondta nem fog eljönni, de én is inkább maradjak vele és csináljunk valamit együtt. Végülis arra jutottam,hogy a barátommal maradok inkàbb és otthon töltöttük a napunkat. Amikor hívott ez a sràc és érdeklődött,hogy hol vagyok/vagyunk? A párom nagyon mérges volt és elkérte a telómat,hogy beszéjen a haverjával. Oda adtam neki, a barátom csak annyit mondott neki,hogy szálljon le rólam és kinyomta. Utána belerúgott a dohànyzó asztalba és a szobánkba ment. Nagyon mérges volt és kérte,hogy hagyjam magára, nem akar most társaságot. :(


Próbáltam vele megbeszélni a dolgokat, kérdeztem,hogy mi nyomasztja, de nem igazán értem mi bántja. Annyit mondott,hogy bízik bennem, de most sikerült csalódást okoznom neki és a háta mögött szervezkedtem. Arra kért,hogy hagyjam békén a haverjàt, ne reagáljak semmit,ha keresne engem és verjem ki a fejemből,hogy barátkozzak vele. Mondtam neki,hogy rosszra gondol,nem akartam megcsalni!! Elhitte nekem, legalábbis rögtön magához ölelt és azt mondta,hogy tudja, nem is bennem nem bízik. Ennyi. Nem értem,hogy mi a baja akkor? Ha csak barátkozni akartam a fiúval? Nem beszélek azóta a sráccal, a párom viszont sokszor még feszült és ja úgy volt,hogy együtt megyünk el bulizni ahol ott lesznek a barátai, de inkább nem mentünk, hanem más programot találtunk ki. Aminek amúgy utólag örülök is,mert mindketten jól éreztük magunkat és minden rendben volt (látszólag) csak nagyon frusztrált vagyok és nem értem mi a baja? Nem szokott így viselkedni.

4 éve vagyunk együtt.


L


2017. ápr. 24. 07:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
5%

Mi a baja? Fèltékeny. Nem bízik magában, azt hiszi, otthagyod, ha más férfiakkal barátkozol. Vagycsak szimplán ennyivel jobbnak tartja ezt a barátját saját magánál, hogy képes lennél érte négy év után dobni.

Engem elbizonytalanítana és nagyon zavarna, hogy akit szeretek, az ennyire kishitű, ennyire nem bízik bennem és hogy emiatt korlátozni is szeretne.

2017. ápr. 24. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%

Nagyon szomorú vagyok a válaszok nagy része láttán.


Igazat adtok a srácnak, aki ilyen agresszív módon féltékeny és az első reakciója az, hogy egy az egyben eltiltja a kérdezőt attól, hogy másokkal is jól érezze magát? Gondolkodjatok már... Nincs ennél jobb módja a féltékenység kezelésének?


Kérdező: Én teljes mértékben veled értek egyet. SEMMI rosszat nem csináltál. Nagyon fontos, hogy még most, az első ilyen alkalommal határozott legyél magadban: nem szabad hagynod, hogy a párod úgy kezelje a féltékenységét, hogy eltilt valakitől. Ha most hagyod, akkor máskor is ezt fogja csinálni, egészen addig, amíg senki más nem marad és már nem is akarsz mással időt tölteni.


Persze a féltékenysége nem annyira meglepő, sokan szenvednek ettől. És most elsősorban rajtad áll, hogy tudod-e megfelelően kezelni. Két dolog között kell ügyesen lavírozni:

1. meg kell erősítened abban, hogy tényeg bízzon benned. Legyél mindig őszinte, ne titkolózz, ne érezze azt, hogy kutatnia, gyanakodnia kell

2. viszont határozottnak kell maradnod abban, hogy nem tilthat el senkitől, nem uralhat és nem sajátíthat ki teljesen


Ehhez persze az is kell, hogy ő is akarja, hogy valódi bizalom alakuljon ki köztetek. Mert te is biztosan érzed, hogy most nem ez a helyzet.


Amúgy 4 éve együtt vagytok és még sosem történt ilyesmi? Így azért nehezebb, mert már megvannak a jól megszokott dolgok, ilyenkor már azért nehezebb változtatni.


De akkor is igaz: nem csak ti ketten vagytok a világon. Barátkozz másokkal is, és segíts a barátodnak bízni.

2017. ápr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Lehet én is hibás vagyok, nem akartam,hogy bizalmatlan legyen. Nekem tényleg nincsenek barátaim, csak ő meg ismerem a családját, tesóit,barátait. Tényleg csak barátkozni akartam, de nem is én kezdeményeztem a beszélgetést, és nekem mindegy is,hogy nő vagy férfi az akivel beszélgetek. A barátomnak inkább férfi barátai vannak, nekem meg sajnos a munkahelyemen megintcsak férfiak vannak inkább. De nem is érzem annyira szükségét,hogy legyen valaki mellettem,mert nekem a barátommal lett minden teljes, egész és boldog vagyok vele.

4 év 4 hónapja vagyunk együtt.

De, voltak már veszekedéseink, de nem féltékenység miatt,nem adtam rá okot. Elég sokat vagyunk együtt és nagyonb szeretjük egymást,nem érdekel más. Csak barátkozni akartam, nem többet. De nem akartam megbántani, még kicsit frusztráltnak látom, de ez ellen tenni akarok, csak nem tudom,hogy hogyan nyugtassam meg és nem is igazán értem miért bánkódni még mindig.

2017. ápr. 24. 09:35
 14/22 anonim ***** válasza:
33%

Jaj jaj én is de szomorú lettem, hogy nem értik az emberek, hogy a világ még nem elég liberális, elfogadó hogyan a csudába lehet ilyen zsarnok a barátja most mondd meg őszintén?

Mikor a napnál is világosabb, hogy egy férfi nem haverkodni akar a barát csajával arra ott vannak a barátok. És az ilyen csetelgetésből ártatlan találkozásokból hány kapcsolat lett azt csak a jóisten és az NSA tudná megmondani.

2017. ápr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire jó,ha beszólogatsz másoknak. De kérlek ne itt ted!
2017. ápr. 24. 11:12
 16/22 anonim ***** válasza:
54%

#14: Igen, biztosan előfordul, hogy az ártatlan találkozásokból megcsalás vagy kapcsolat lesz. De ezt szerinted úgy érdemes kezelni, ahogy a kérdező barátja próbálja tenni: agresszivitással, eltiltással, kisajátítással? Szerinted hova vezet ez?

És miért kell annyira félni attól, hogy megcsal a párunk? Miért tenné? Miért nem magától értetődő az, hogy megteszünk mindent azért, hogy a kapcsolat jól működjön, olyannyira, hogy valódi bizalom alakuljon ki?


A féltékenység ráadásul az esetek többségében még csak nem is arról szól, hogy nem bízunk a párunkban, vagy hogy valódi okunk van a gyanakvásra. Hanem arról, hogy eleve, előre kizárjunk, eltapossunk és kiirtsunk mindent, ami potenciálisan bánthatja (akár a jövőben) a kicsiny, sérülékeny egónkat. Ezt kéne levetkőzni.

2017. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

*d


Soha nem léptem félre és ezután sem szeretnék! Csak barátkozni akartam, de mindegy,mert sajnos független attól,hogy mit szerettem volna, a "mivan ha megcsal" "lehet megcsal" "nem létezik barátság férfi és nő között" alapon soha senkivel sem lehetne beszélgetnem, vagy elmenni egy moziba, de mondom. Nem fontos tényleg, mert nagyon szeretem a barátomat és jó így is minden, én csak éltem (volna) a lehetőséggel és ezért barátkoztam,de ha nőről van szó akkor is beszélgettem volna stb.


Velem nem volt agresszív, de alapvetően a fellépése nem volt helyénvaló, viszont nem akarok hibáztatni semmiért,megértem a félelmét, de nem akartam megbántani és zavar,hogy még mindig van köztünk kis feszültség.

2017. ápr. 24. 11:31
 18/22 anonim ***** válasza:
65%
Egy ilyen eset általában az emberek nagy részének nem szokott tetszeni. Én nem szerveznék a férjem haverjával mozizós napot és bizony nem is örülnék, ha a férjemet hívná meg egy barátnőm mozizni.... Valahogy illik megtartani a 3 lépés távolságot szerintem.
2017. ápr. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
70%

Megértem, hogy a barátod kiborult. Sajnos az én barátommal ez megtörtént, hogy az exével egy kicsit összekaptak, és a barátom egy haverja ajánlkozott, hogy majd ő kibékíti őket. Randi lett a vége. Egy másik exe szintén megcsalta őt egy közös barátjukkal. Ők is először csak a zenéről beszélgettek, néha elmentek együtt koncertre, aztán egyszer egy kocsmában kicsit többet ittak és már ők sem tudják hogyan, de egyszer csak elkezdtek csókolózni. Hihetetlen, hogy mivé tudnak fajulni ezek az ártatlan barátságok. ;)


Sajnos az én tapasztalataim sem jobbak. Csak azokkal a férfiakkal tudok barátkozni, akiket még gyerekkoromban, max gimiben ismertem meg, a többiek egy idő után mind elkezdenek udvarolni. Nagyon kínos ilyenkor leépíteni őket.


Nagyon sajnálom, hogy nincsenek barátaid, ez nem jó. Azt javaslom, hogy nyiss a lányok felé, hidd el, vannak olyan érdekesek, okosak és viccesek, mint a fiúk. :P

2017. ápr. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Jólvan, értem, de én nem tartozom azok közé akik megcsalnák a párjukat. Hűséges vagyok, nem azért,mert ez egy tulajdonságom, ez egy állapot,ehhez tartom magam.

Hát biszexuális vagyok és a barátom szerintem annak sem nagyon örülne ha egy lánnyal tölteném a szabadidőmet.

2017. ápr. 24. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!