Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Beteg vagyok, de a párom nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beteg vagyok, de a párom nem figyel rám eléggé. Jogosan esik rosszul?

Figyelt kérdés

Egy olyan betegséget diagnosztizáltak nálam, ami kezelés nélkül pár éven belül halálos kimenetelű lenne.(így is lehet műtét előtt állok)

Párom viszont egyáltalán nem foglalkozik ezzel. Eléggé megviselt most lelkileg, de nem akar velem több időt tölteni mint eddig. Ha együtt alszunk is rémálmaim vannak mostanában de legalább a közelsége megnyugtat. A kapcsolatunk miatt is csak idegeskedem, hónap végén itthagy hetekre üzleti út miatt.(lemondhatná, bár értem, hogy kell a pluszpénz)

Hogy mondjam el neki ezt, hogy szeretném, hogy jobban megbecsüljön sértődés nélkül? Pl. ma sem kaptam tőle semmit.



2017. máj. 2. 00:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyersen a tényeket és az érzéseidet kell tálalni neki. Ez egy jó fokmérője lesz a kapcsolatotiknak.
2017. máj. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
Mit kellett volna kapnod? Valami ajándékot?Nálad abban mérik a figyelmet? :O
2017. máj. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is jobbulást és kitartást!


Azért lehetne figyelmesebb, ez tény. Mondd meg neki, hogy

rosszul esik, hogy elhanyagol, és mostanság nem érzed túl

jól magad, örülnél egy kis figyelmességnek.


Ettől nem hinném, hogy megsértődne, vagy ha igen, akkor

súlyosan túlbecsülted az értelmi szintjét.

2017. máj. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
22%
Jogosan esik rosszul olyan téren, hogy nem becsül meg. De nem esik jogosan rosszul, mert TE választottad és te döntöttél így. Legközelebb majd egy normálisabb srácot választasz, ha képes vagy tanulni.
2017. máj. 2. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz dolog ez és nagyon sajnálom.

A kulcsmondat ott van,hogy nem tölt veled több időt,mint eddig.Ez pedig nem róható fel neki,hiszen így voltál vele együtt eddig is.

Az,hogy ő ezt hogy éli meg,az más kérdés,ő a helyzettel lehet,hogy nem tud mit kezdeni.Remélem meggyógyulsz,de tudod neki azzal is számolnia kell,hogy nem és akkor neki lesz rosszabb,egyedül marad.Szerintem többet kell nektek erről beszélgetni.

2017. máj. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Költőnő? ***** válasza:
100%

Nézd én tökre értem, hogy neked szarul esik, de azért az élet nem áll meg, az övé sem. Ha ez érzékenyen érint, akkor jelezd felé. Sajnos tudom, min mégy keresztül, engem jópár éve mentettek meg egy műtéttel, de hidd el, ezt egy kicsit túltolod.

"Ma sem kaptam semmit" nekem így két éven keresztül akkor napi szinten kapnom kellett volna vmit? Nem. Figyelmesség, azt úgy igen.

Ja és ne feledd, hogy az ilyen betegségeket és az ahhoz kapcsolódó pánikot mki másképp dolgozza fel.

2017. máj. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezt a dolgot én a párod részéről teljesen át tudom érezni. Ugyanez volt akkor, amikor anyám beteg volt és tudtam, hogy nincs sok neki hátra, ez egy iszonyatos dolog, ezt nagyon nehéz helyesen kezelni és lehet, hogy nála is ez van. Egyszerűen egy patt helyzet állt elő, ami megmutatja, hogy egy nagy bajban tényleg mennyire van összetartás.
2017. máj. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon túlreagálod - habár valamennyire érthetö részedröl.


"Egy olyan betegséget diagnosztizáltak nálam, ami kezelés nélkül pár éven belül halálos kimenetelű lenne.(így is lehet műtét előtt állok)"


Az, hoyg egy betegség halálos LEHET, nem jelenti azt, hogy az is LESZ! Föleg, ha mütéttel gyógyítható.


"Párom viszont egyáltalán nem foglalkozik ezzel. Eléggé megviselt most lelkileg, de nem akar velem több időt tölteni mint eddig. Ha együtt alszunk is rémálmaim vannak mostanában de legalább a közelsége megnyugtat. A kapcsolatunk miatt is csak idegeskedem, hónap végén itthagy hetekre üzleti út miatt.(lemondhatná, bár értem, hogy kell a pluszpénz)"


Egyrészt valószínüleg nem tud mit "foglalkozni" ezzel, tudomásul veszi.

A nem AKAR több idöt tölteni veled csak azt jelenti, hogy nem TUD, mert függetlenül a betegségedtöl az ö kötelességei, munkája marad ugyanannyi.

Másrészt egy elöre megbeszélt "üzleti utat" lemondani igencsak rontaná a helyzetét, az nem csak annyi, hogy MOST lemondja, hanem ezzel megbízhatatlannak fogják tartani ezután.

Ennek semmi köze a kapcsolatotokhoz, hanem a megélhetéshez és a megbízható munkához.

Ezen kivül MELLETTED ÁLL, nem hagyott magadra, nincs KEVESEBBET veled.


"Hogy mondjam el neki ezt, hogy szeretném, hogy jobban megbecsüljön sértődés nélkül? Pl. ma sem kaptam tőle semmit."


Nekem sehol sem derül ki, hogy nem BECSÜL MEG téged, Azt meg végképp enm értem, miért kellene KAPNI bármit is töle azért, mert beteg vagy?


Szerintem NEKED kellene reálisabban gondolkodni és nem lehetetlen dolgokat várni töle. Egyelöre nem haldoklasz, hanem "csak" beteg vagy, de kezelhetö. Semmi okod elvárni töle, hogy adjon fel mindent, mert neked úgy tetszene.

2017. máj. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

És mégis mit csináljon?

Ha állandóan siránkozna, akkor az lenne a bajod, hogy "még nem is biztos, hogy meghalok, máris temet".


Szerintem nem kell jobban abajgatnia, és csak erősítenie benned a beteség-dolgot, hanem élje az életét, szeressen ugyanúgy és pont.

2017. máj. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egyébként megkérdezted akár egyszer is, Ő mit érez ezzel kapcsolatban?

Mert azt pl. nem ártana, ugyanis nem csak a te érzéseid vannak a dologban, hanem az öéi is igencsak számítanak.


Szóval ha eddig csak magaddal foglalkoztál, ideje, hogy vele is törődj, mert ez párkapcsolatban nem így működik, bármilyen beteg is vagy.

Vagyis éppen azért, mert súlyos(nak tűnő) betegséged van, illene az ő lelkével is foglalkozni önsajnáltatás helyett.

2017. máj. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!