Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ha egy friss kapcsolatban a párod kijelentené, hogyha véletlenül terhes leszel akkor majd elmész abortuszra?

Figyelt kérdés
Úgy, olyan hangsúllyal mintha ez a világ egyik legtermészetesebb dolga lenne, hogy a nők abortuszra járnak. Olyan lehetőséget fel sem vet, hogy te mit gondolsz erről, meg akarnád e tartani, ő csak így eldönti. Pedig nem 20 éves már ő sem, anyagiakkal sincs baj, és állítólag szerelmes, de ezek után már ezt nem tudom elhinni. Ha ennyire nem állna mellettem egy ilyen helyzetben, ha ennyire nem velem képzelni el a jövőjét..
2017. máj. 19. 15:56
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
38%

"Az abortusz egy szukseges rossz, de jobb, hogy van, mintha nem lenne."


Ezzel egyetértek. Nem is azért szálltam be a vitába, hogy álszentkedjek vagy papoljak. Csak szeretném, ha az abortuszt a helyén kezelnénk, és nem lenne megbocsáthatatlan bűn, de nem is kellemetlenebb tetanuszoltásként gondolnánk rá :(


(Az egy hamis illúzió, hogy az abortusz azért lehetséges, mert akkor még nem fáj, és csak egy sejtcsomó. A valóság az, hogy fingunk nincs arról, hogy mikortól és mit éreznek az embriók/magzatok (mert az idegrendszer marha korán fejlődésnek indul, és még óvodás korban(!!) is aktívan fejlődik), pusztán a 11-12. hétig biztonságos és reális nagyjából eltávolítani a nem kívánt magzatot.)

2017. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
47%
"Ami pedig a felnőtt létet illeti: azzal kell szexelni akit szeretsz annyira, hogy ha "baleset" történik, ne kényszerítsd arra, hogy a saját gyerekét megölje. Ha védekeztek, ilyesmi nem történik és az abortusz nem védekezés. Ha férfi vagy, húzz gumit. Ehhez én nőként is ragaszkodom." - na ilyen nővel nem kezdenék soha, akkor se, ha egyetlen nő lenne a világon...
2017. máj. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
50%
Akkor szerencsére mindketten megkímélhetjük egymást magunktól. Igen, a felelősségteljes gondolkodás riasztó tud lenni azok számára, akik csak magukra tudnak gondolni. :-)
2017. máj. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
48%

#33, őszintén szólva ami számomra riasztó, az a középkori gondolkodásmód. Még jó, hogy nem ott tartunk, hogy "szűzen az oltár elé..." - mert azt gondolom belátod, hogy ma egy 16-17 évesnek nem szerelmi kérdés, hogy nem tud/akar bevállalni egy gyereket. És a szexuális életünk 97%-át nem szaporodási célból éljük...

A másik, az az erősen túldimenzionált egyéni felelősség - azért még a korszerű védekezési módok hibaszázaléka se 0,001...

Az élet azért van, hogy élvezzük, és nem azért, hogy végigszenvedjük.

2017. máj. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
49%

"Az élet azért van, hogy élvezzük, és nem azért, hogy végigszenvedjük." => Egyet értek.

Pont ezért nem szedek fogamzásgátlót, mert nem akarok szenvedni a mellékhatásoktól, sem a későbbi következményektől.

És abortuszra se tudnának sose kényszeríteni, hisz tudom, hogy csak szenvedést okozna testileg-lelkileg egy életen át, és hát ugye az élet nem ezért van, élvezni szeretném én is.

2017. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó, amíg másokra nem akarod rákényszeríteni az elveid, az érintetteknek meg szólsz előre, ehhez is jogod van, a te döntésed, pont úgy kijelentheted ezeket egy friss kapcsolatban az új párodnak, mint a Kérdező párja a saját elveit. (a reakció is kb hasonló lesz rá, ez is csak egy kisebbségnek jön be... szerencsére:))
2017. máj. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
30%

Nem kellett kijelentenem semmit, szerencsére valahogy működim a jóöreg megszakításos módszer immáron 14 éve ;)

Ám a jelenlegi kapcsolatomban ez elmaradozott. Senki nem kényszerített senkire semmit, aztán egyszer csak a friss (3 hónapot azt hiszem, lehet annak nevezni) kapcsolatomban terhes lettem. Nem volt tervezve nyilván.

De jött, és senkinek nem jutott eszébe az abortusz.

Vannak kevésbé balfa$z emberek is....

2017. máj. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
44%

Középkori gondolkodásmód az hogy nem fekszem össze fűvel fával és óvszerrel védekezünk? Valamint az is hogy nem ölöm meg a gyerekemet? Gratulálok. Meg annak is aki szerint az a jó, ha a tinik abortuszra járnak, mert még fiatalok és élvezik az életet.... Aki nem bízik az óvszerben,szedjen tablettát, de higgyétek el, a védekezés ellenére besikeredő gyerekek száma rendkívül csekély míg az abortuszoké nem annyira....


És amúgy még egy 16 évesnek el lehet nézni ha ilyen hülyén gondolkodik, de ha egy felnőtt ember ilyet mond, az nálam kuka.

Mondom ezt úgy hogy liberális értékrendet vallok, és jogilag nem is töröltetném el az abortuszt, mert tisztában vagyok azzal, hogy a sok "vidám" ember, mennyire szereti "élvezni" az életet. Hogy ez mások életének az elvételével jár, Istenem, ne akadjunk már fent ezen, olyan középkori dolog nem megölni azt a kis sejtcsomót....

Én anya vagyok és az én gyermekem élete is egy kis sejtcsomóból kezdődött. Az első pillanattól az volt és az utolsó lélegzetéig az lesz, amikor én már nem leszek, akkor is....számomra szomorú, hogy emberi életekkel játszunk, eldobáljuk őket mint a megunt tárgyakat....mindezt azért, mert nem tudtunk vigyázni...

2017. máj. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó,lehet "hiteket"hangoztatni, meg lehet összeszorozni a Magyarországon aktív nemi életet élőnők számát a korszerűnek tekinthető védekezési módok Pearl-indexével, ami megadja a valóságban, hogy kb hány abortusz írható évente a mai fogamzásgátló módszerek hibaszázalékára. (de ez nyilván nem lenne hihető számodra, ez valami nagy globális Pearl-index összeesküvés:))

(kb a mai hazai művi abortuszok fele egyébként.)

Én egyébként NEM vagyok liberális, viszont - az emberiség és a hazai lakosság többségéhez hasonlóan - nem azonosítom a művi abortuszt a gyermek megölésével.

Az meg elég szomorú lenne, ha csak a 16 éveseket jellemezné az enyémhez hasonló gondolkodás, tekintve, hogy a 16 évesek számára a szabályokat nem a 16 évesek alkotják, hanem sacckb a szüleik generációja - úgy családi, mint törvényi szinten is. A mi dolgunk, hogy ésszerű módon, a felvilágosításra hangsúlyt helyezve támogassuk a tizenéves gyerekeink párkapcsolati-szexuális életét, nem az övék:)

2017. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
57%

" Senki nem kényszerített senkire semmit, aztán egyszer csak a friss (3 hónapot azt hiszem, lehet annak nevezni) kapcsolatomban terhes lettem. Nem volt tervezve nyilván.

De jött, és senkinek nem jutott eszébe az abortusz.

Vannak kevésbé balfa$z emberek is...." - azért igen erős túlzásnak vélem így minősíteni az emberek jó részét, pusztán azért, mert nem a gyereknevelés az egyetlen vagy mindenek feletti legfőbb célja a párkapcsolatának, nem azért akar párkapcsolatban élni, hogy az jóformán az első perctől a gyereknevelésről szóljon, szinte nulla alappal, nulla közös élettel és közös múlttal, zéró kettesben szerzett közös élményekkel. Szóval, hogy mindösszesen pont az maradjon ki a párkapcsolatból, ami a párkapcsolat alapvető értelme.

2017. máj. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!