Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennél ha egy friss kapcsolatban a párod kijelentené, hogyha véletlenül terhes leszel akkor majd elmész abortuszra?

Figyelt kérdés
Úgy, olyan hangsúllyal mintha ez a világ egyik legtermészetesebb dolga lenne, hogy a nők abortuszra járnak. Olyan lehetőséget fel sem vet, hogy te mit gondolsz erről, meg akarnád e tartani, ő csak így eldönti. Pedig nem 20 éves már ő sem, anyagiakkal sincs baj, és állítólag szerelmes, de ezek után már ezt nem tudom elhinni. Ha ennyire nem állna mellettem egy ilyen helyzetben, ha ennyire nem velem képzelni el a jövőjét..
2017. máj. 19. 15:56
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
43%

#40

Nem ezt mondtam, bár nekünk sem ez volt a feltett szándékunk, egyszerűen így alakult.

A minősítés meg azokra vonatkozott, akik bár nem nem akarnak gyereket, derogál a gumi, és az abortuszt tekintik védekezési módnak, amit rákényszerítenének a másikra, mintha egy laza kis kozmetikai kezelés lenne...

2017. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
42%

#41, Igen, vettem, hogy véletlen volt. És ugye, ha erre azt írnám, hogy "vannak kevésbé balfa$z emberek is", akik maguk akarják irányítani az életüket amikor erre van is mód, nem kiszolgáltatva biológiai véletleneknek (vagy ha úgy tetszik valamelyik vallás istene akaratának), és ők ugye tudják, hogy az ilyen esetekre van pont az az orvosi eljárás, amit művi abortusznak hívnak - akkor azt te sérelmeznéd kb ugyanannyira, mint az előzőt én. Pedig hát ez van, ki mit visel rosszabbul, ki egy nem az ő szándéka szerint alakuló párkapcsolatot, ki egy terhesség-megszakítást. Ezt hívják szabad akaratnak.

A másik, hogy láthatóan nagy óvszer-hívő vagy, de tudomásul kellene venned azt a TÉNYT, hogy az emberek (férfiak és nők) egy jó részének ez a fajta védekezés kellemetlen, rontja a szexuális élet minőségét. És akkor megint jön a fránya szabad döntés, hogy az ember mit visel könnyebben: x alkalom nem kielégítő szexet, vagy egy 20 perces, 1:63 000 halálozású kisműtétet.

(most feledkezzünk meg arról jóindulatúan, hogy akár a tabletta, akár a spirál jobb hatásfokú az óvszernél, de persze ezek se 100%-osak)

Most miért van neked azzal problémád, hogy az emberek-párok ezekben a kérdésekben szabadon döntenek?

2017. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
38%

Az a kis műtét minden esetben legalább egy emberi lény halálozásával jár. Azon kívül nem véletlen, hogy pszichológusok szerint a női lelket nagyon megviseli az aborutsz, hogy nem gyászolta meg a meg nem született gyerekét, sosem dolgozta fel igazán a dolgot, bele sem gondolt, csak egy sejtcsomónak tekintette, de utána tönkrement házasságok, kapcsolatok, depresszió stb és kiderül, hogy mi van a hátterében.

Lehet eufemizálni, hogy kis műtét, sejt csomó meg kezdemény, de az a normális és a természetes, hogy a nők többségben alapból van anyai ösztön, és a saját utódjának az elvetése sajnos lelki bajokat szokott okozni, nem beszélve arról, hogy fizikailag is megviseli a szervezetet.

Gondolom nem vagy nő, de persze nők is gondolkodnak így. Nem nézek le senkit ezért, de továbbra is azt mondom, hogy nem hibás a kérdező azért, mert nem egy ilyen ember mellett képzelni el a jövőjét akkor sem, ha most nem akar még gyereket.

Engem meg akárhogy lepontozhatsz, a felelősség kijátszása akkor is népbetegség ma, és a nők többsége igenis felelősségteljes párt képzel el maga mellé. Ez a mondat nagyon sok nőnél betenné a kaput, és nem véletlenül.

2017. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
38%

"Most miért van neked azzal problémád, hogy az emberek-párok ezekben a kérdésekben szabadon döntenek?" => Amiben a pár együtt dönt, az szabad akarat. Ahol a pasi közli, hogy márpedig abortusz, ha tetszik, ha nem... az már nem az.

Előbb kellett volna gondolkodni. Nekem se jó a gumi nyilván, de nem fogom itt isteníteni a megszakítást, nekem működik 14 éve (mikor a gyerekek megfogantak, nem lett kihúzva...), de sokan állítják, hogy teherbe lehet esni. Az abortusz akkor sem játék, ez nem vélemény, ami eltérő, hanem tény. Nem kell, hogy tetsszen,és tőlem az és akkor kapartat, amikor akar, de mindig jobb a megelőzés, mint az utólagos korrekció...

2017. máj. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
46%

#43, tudod mi az, ami sokkal biztosabban gyilkolja a kapcsolatot, és az emberi lelket? Egy nem kívánt gyerek Az abortusz az egy egyszeri dolog, ami onnantól már a feldolgozás irányába mutat (tény, kinek könnyebben, kinek nehezebben - ki meg épp megkönnyebbül tőle, ugye...) nos, addig egy nem kívánt de megszületett gyerek, az maga a folyamatos negatív jelen, a tuti biztos kapcsolat-gyilkos, azt sose lehet feldolgozni, mert mire túljutnál egy problémán, már ott a következő.

De érdekes módon magzatvédőék csak az abortusz szövődményeiről, meg esetleges lelki következményeiről szónokolnak, a nem kívánt terhességről és szülésről soha se... pedig sokkal súlyosabb következményei lehetnek...kezdve mindjárt ott, hogy egy művi abortusz halálozása 1:63000, egy kihordott terhességé és szülésé meg 1:15000, tehát négyszer akkora eséllyel lehet belehalni. És kb minden más szövődményt is ezzel lehet arányítani lásd AB utáni, kontra post partum depresszió és pszichózis...

Ugye, a tények - még mindig - makacs dolgok.

2017. máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
51%

#43 "Engem meg akárhogy lepontozhatsz, a felelősség kijátszása akkor is népbetegség ma, és a nők többsége igenis felelősségteljes párt képzel el maga mellé. Ez a mondat nagyon sok nőnél betenné a kaput, és nem véletlenül."

Na, én tényleg férfi vagyok:) És tudod, azt látom, hogy amiből nagyon sok van, az a szakítás-válás, a gyerekek több mint a felét nem a 2 vér szerinti szülője neveli, mire 6 éves lesz, ezt mondja a statisztika. És persze lehet felelősséget emlegetni, meg gyávaságot, meg mit tudom én éppen mit, de szerinted hány nő teszi fel magának azt a kérdést manapság, hogy a férfival támasztott elvárásaiért cserébe ő mit tud/akar/hajlandó adni annak a férfinak? Mert kétségtelen, manapság az elvárásait mindenki tudja sorolni... aztán megsértődni a fél világra, amikor a másik megunja az egyoldalúságot, a vesztes helyzetet, és lép.

2017. máj. 24. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
62%
"Amiben a pár együtt dönt, az szabad akarat. Ahol a pasi közli, hogy márpedig abortusz, ha tetszik, ha nem... az már nem az. " - de az sem az, ha a nő kijelenti, hogy pár hós kapcsolatban megtartja a gyereket, ha tetszik, ha nem. Ha a férfi óvszerrel védekezett, tehát a részéről megtehető óvintézkedést megtette, én ebben az esetben, ha megtartanám akarata ellenére a gyereket, biztos nem kérnék gyerektartást. Egy nőt meg nem lehet abortuszra "kényszeríteni". Ő teste, ő dönt.
2017. máj. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a férfi óvszerrel védekezett, tehát a részéről megtehető óvintézkedést megtette" => Na, ez megint más eset. Ha az az óvszer nem szakad ki, akkor a terhességre az esély 0 (Azaz NULLA) %.

Ha kiszakad, azt nem lehet nem észrevenni, és pontosan ez az az eset, amikor a következő lépésnek a 72 órás tablettának kell lennie. (Innentől ha MÉGIS terhes marad a nő, ott valaki valamit kurwára rosszul csinált. Ami ha véletlen, akkor nagyon alacsony IQ szinttel kell rendelkeznie, és így tényleg kár szaporodni. Ha meg szándékosan, arra én is azt mondom, ha direktbe kijátszotta a másik felet, aki mindent elkövetett a baleset ellen, és ennek ellenére csőbe húzta, akkor igen, vállalja egyedül, ha annyira akarja. Na de azért ez így nem hinném, hogy annyira gyakori jelenség. Nem azt mondom, hogy nem történhet meg, de szerencsére én nem találkoztam még ilyennel.)

2017. máj. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:
43%
Hát egy biztos, az esetek döntő többségében párkapcsolati szempontból abszolút nem éri meg lelkiismeretes, normális férfinak lenni, azon csak szívni lehet.
2017. máj. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
79%
Az aki nem kívánt gyerekként nőtt fel, az nem akar a leendő gyerekének hasonló sorsot...
2017. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!