Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy pszichopata képes megválto...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy pszichopata képes megváltozni, vagy csak ideig-óráig teszi a szépet és a jót?

Figyelt kérdés

Együtt éltem egy férfival, akiről kiderült, hogy az. Aki már olvasott erről vagy találkozott ilyen emberrel, az nagyjából tudhatja, hogy ez mivel jár. Eleinte mézes-mázas, a kapcsolat maga a Menyország, majd hirtelen pokollá változik minden. Lelkileg tönkretett és úgy kellett elmenekülnöm tőle olyan messzire amennyire csak lehet.

Szerencsére már nem keres és azt sem tudja, hogy hová költöztem. Amikor elmenekültem, akkor öngyilkossággal fenyegetőzött, de korábban is rendezett jeleneteket és ez mellett rengeteget hazudozott is. Igy visszagondolva szinte mindenben hazudozott. Most van egy új élettársa, akivel összeköltözött. Nyilván nekem ehhez már semmi közöm, de mégis kiváncsi vagyok. Szerintetek egy pszichopata képes a változásra? Találkozhat olyan emberrel aki megváltoztatja őt? Sokat olvastam ugyan erről, de konkrét választ erre nem találtam. Ez egy pszichés betegség, de ki lehet belőle lábalni? Meddig tudja egy ilyen ember leplezni az igazi én-jét, mikor tör felszinre a valódi arca? Kicsit féltem is az új élettársát, bár ez már legyen az ő gondja, de szerintem piszkosul pórul fog járni vele.

A kérdést azért is tettem fel, mert azóta is annyira bizalmatlan vagyok a férfiakkal szemben. Félek, hogy szépen indul minden, aztán meg jön a változás és akkor menekülhetek ismért. Szerintem aki ezt már megjárta, úgy mint én, az biztosan tudja, hogy miről beszélek. Viszont aki esetleg huzamosabb ideig, vagy több ilyen embert ismert, az megosztaná velem a tapasztalatát?


2017. jún. 9. 15:30
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
88%
A vérnyomáscsökkentőtől még senki nem lesz beteges hazudozó, mert ugye a pszichopaták többek között azok..
2017. jún. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a kérdés foglalkoztatott engem is, miután megszabadultam a pszichopata barátomtól, hogy vajon az új barátnővel normálisan fog-e viselkedni és meg tud-e változni. A kapcsolatukba nem igazán látok bele, de kb fél évig bírta ki anélkül, hogy megkeressen engem és kész legyen megcsalni az új lányt velem... Nem mentem bele természetesen (engem is megcsalt), de megnyugodtam, hogy akkor nem csak velem volt szemét :D

Természetesen nem csak megcsalásról van szó, biztos vagyok benne, hogy őt is ugyanúgy próbálja manipulálni és hazudozik neki, ahogy anno nekem. Szóval szerintem nem képesek megváltozni. Addig teszik a szépet, amíg az érdekük úgy kívánja. Utána ha már látja, hogy a lány teljesen odáig van érte, előveszi az igazi énjét.

2017. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Ezzel én is igy voltam. Sokat rágódtam azon, hogy vajon csak velem volt ilyen beteges a viselkedése, vagy alapjáraton ilyen? Sajnos a múltjáról nem sokat tudtam/tudok. Azóta is félek, hogy beleszaladok egy ilyen példányba, viszont életem végéig sem zárkózhatok el a férfiaktól. Persze nők is lehetnek azok, szóval ez nem egy férfiak ellen irányuló kérdés.
2017. jún. 9. 16:07
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez is hozzátartozik, hogy ha nem kutakodsz utána, akkor nem vagy tisztában a múltjával, mert arról is csak hazudik és félrevezet (elég ügyesen). Nekem pár hónap után lett gyanús a viselkedése és (szégyen-nem szégyen), beléptem a facebook-jába, visszaolvastam egy csomó beszélgetését, csak hogy tudjam ki az az ember, akivel én gyereket tervezek. A folyamatos csajozás és megcsalás alap volt nála, de még a barátainak, exeinek is hazudozott.

Az előfordulhat, hogy az új barátnőjéhez nagyon ragaszkodik és nem mer megtenni olyan dolgokat, amiket például veled művelt. De ez sem fog sokáig tartani szerintem, mert a pszichopata sokáig nem bírja a megalázkodást.

2017. jún. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Az én történetem kisértetiesen hasonlit a tiedhez. Monjduk amikor lebuktattam, még akkor is hazudozott, hogy márpedig Ő NEM..Amúgy amikor megjelentek az első gyanús jelek, én azt hittem, hogy a rossz gyerekkora miatt (de mint kiderült, nem volt olyan vészes, mint ahogy előadta) van, igy gondoltam majd én segitek rajta..igyekeztem mindenben a kedvére tenni, hogy jó legyen..hogy lássa milyen szeretetben élni. Igy visszagondolva tök gáz, mivel cserébe ott taposott rajtam ahol ért.
2017. jún. 9. 16:22
 16/37 anonim ***** válasza:
91%

Őőő a "rossz gyerekkor" kártyát ő is mindig előhúzta, hogy megsajnáljam. :D Amikor pedig megismertem a szüleit, semmi jelét nem láttam annak amit ő elmondott. Kedvesek és normálisan voltak, őt is körbeugrálták. És igen, a lebukás esetén a tagadás szintén ismerős. :D

Csak azért gondolom, hogy nem egy emberről beszélünk, mert az én exem nem lakott együtt senkivel (elvileg, aztán ki tudja :D)

2017. jún. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog megváltozni, esetleg meggyógyíthatják, bár én igazán sikeres terápiát nem láttam, de nem vagyok orvos.

Óvatos az legyél, de elzárkózó az ne... annyira azért nem gyakori betegség

2017. jún. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Jól tetted,hogy elmenekültél előle.Rossz hírem van:aki pszichopa,az az is marad.Állítólag a kezelésük sem hatásos,többet árt,mint használ,ha csak nem gyerekkorban fedezik fel és nem kezelik.
2017. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy kifogtam egyet.

És nálunk is a rossz gyerekkor. Manipulatív volt, tette a szépet. Mikor kezdett összeomlani a felépített kis világa akkor "bekattant", menekült előlem, mert tudta, hogy mindenre rájöttem. Most együtt van egy csajjal, akinek előadott mindenféle sz.rt rólam ( persze mikor én kérdeztem h miért ment szét az előző barátnőjével akivel együtt lakott akkor is a csajra fogta a dolgokat, hogy az volt bolond), kiváncsi leszek meddig játsza meg magát a csajnál, vagy a csaj mikor jön rá, bár ő is kicsit kattant, szóval lehet összeillenek.

lelki terror ment nálam, a hazudozás, mikor nem akartam találkozni vele a könyörgés, hogy megváltozik. Mindenből magát hozta ki áldozatnak. Szörnyű volt.

Szerintem nem változik meg soha. Ideig-óráig de előbb utóbb úgyis kijön belőle a valódi én.

2017. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
90%
Soha nem változik meg. És idővel csak rosszabb lesz. Konkrét dolgokat nem írok, nehogy véletlenül valaki magára ismerjen.
2017. jún. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!