Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szakítsak, vagy örök életre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítsak, vagy örök életre?

Figyelt kérdés

Volt már kapcsolatom ezelőtt, de a jelenlegi előtt nagyon tapasztalatlan, éretlen voltam még.

Több éve vagyunk együtt. Szeretem, tisztelem, jó vele beszélgetni, jó a szex, hasonló látásmódunk és életcéljaink vannak.

Mégis, mostanában néha elbizonytalanodok. Vannak dolgok, amikben igen komoly kompromisszumot kellett kötnöm, ezek nekem fontosak, de a páromban nincsenek meg. Sokszor hiányoznak ezek és elgondolkozom, hogy akarok-e egy életen át kompromisszumot kötni.

Ezek nem olyan dolgok, amik akadályoznák a közös jövőt, hanem olyan dolgok, amiket elképzeltem régebben, hogy igen, én ilyen párt szeretnék.

Nincs tapasztalatom komoly kapcsolatok terén, nem tudom, mit tegyek


2017. júl. 31. 19:44
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

7.: igen, teljesen igazad van. Valöszínűleg azért nem érzem igazán a súlyát annak, milyen nehéz ilyen párt találni, mert kevés kapcsolatom volt.

8.: nem éretlen vagyok, csak tapasztalatlan és megfontolt

2017. júl. 31. 20:55
 12/23 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy fogalmunk sincs, mikben kell kompromisszumot kötnöd. Mert mittudomén, én 30 vagyok, világéletemben CSAK ÉS KIZÁRÓLAG barna szemű/hajú férfiak tetszettek, tényleg annyira zsáner, hogy senki mást nem vettem észre rajtuk kívül. Hát a párom, akivel amúgy készülök leélni az életemet, kék szemű. Az ember egyfelől változik, másfelől belátóbb lesz, továbbá még mindig nem tudjuk, mi az a megalkuvás, amit vállalnod kell. Mert ha piszlicsáré dolog, akkor azt mondom, kalandozz még, nem való neked örök élet, ezt a megfontolt bullshitet meg hagyd a fenébe. Ha viszont nagyobb dolog, akkor meg főleg érdemes elgondolkodni, miben kell megalkudnod.
2017. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%

te nem megfontolt vagy hanem simán csak tudatlan.

4. voltam.

2017. júl. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
13.: rendben, ha így gondolod. Csak kérlek többet ne kommentelj, ha nem tudsz, csak kötözködni
2017. júl. 31. 21:34
 15/23 anonim válasza:
Tehát vegyük számba. Ő is ugyanúgy szeret, tisztel téged? Ha igen akkor szerintem minden megvan köztetek aminek egy(szerintem) ideális kapcsolatba megkell, hogy legyen, erre te elbizonytalanodsz? Miben? Azért mert nem olyan, mint az álompasi akit elképzeltél? Nélkülözhetőek azok a dolgok amikben kompromisszumot kellene kötnötök? Ha már több éve együtt vagytok és ,,jó vele beszélgetni" ezt vele kéne megbeszélni és nem itt! Ha most szakítasz vele, később lehet, hogy meg fogod bánni, hogy megvolt rá a esélyed, hogy volt egy ideális társad de te elszalasztottad ezt a lehetőséget és nem találsz még egy ilyen embert. Szerintem más örülne, ha egy ilyen kapcsolatban lehetne/élhetne, mint te, hogy szeretik, tisztelik, megértik egymást és lehet sokan is cserélnének veled. Én elgondolkodnék, hogy mi fontosabb: az a pár dolog hiányossága amik max neked fontosak (vagy nem is fontosak ha jobban bele gondolsz) vagy az, hogy ezek nélkül is van egy egész kerek kapcsolatod? Remélem tudtam neked segíteni.
2017. aug. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Kőszönöm a valaszod.

Természetesen beszélgettem vele ezekről a dolgokról- ami valtoztatható, azon sek hajlandó változtatni

2017. aug. 1. 12:15
 17/23 anonim válasza:
Még is konkrétan, milyen dolgok amiken változtatni kellene?
2017. aug. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! Megértem a helyzetedet, de... Honnan tudod, hogy a te párod nem-e kötött kompromisszumokat, csak is érted, vagy hogy benne is felmerültek apró hibák irántad, ám ő még is így fogad el téged és így szeret, vagy hogy ő is lemondott dolgokról miattad, csak te ezt nem érzékeled? Ő lehet hogy így elfogadott téged, és így lát tökéletesnek. Kicsit elgondolkodtató.
2017. aug. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
18.: biztosan kötött ő is kompromisszumokat, de attól még az én hiányom nem lesz kisebb
2017. aug. 4. 14:24
 20/23 anonim ***** válasza:
De legyszi ird mar le hogy mi az ami nincs meg benne es nekedfontos, mert nem mindegy milyen kaliberu dologrol van szo.
2017. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!