Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogos, ha a párom elvárja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, ha a párom elvárja, hogy dolgozzak?

Figyelt kérdés

Èn egy ideje csak rèszmunkaidőzök, mert nyelvvizsga felkészítőre jártam napi 3 óràt (ill vizsga előtt egy hónappal heti egyszer 3+3-at).

Idèn ősszel kezdem az egyetemet. Megbeszèltük, hogy februàrig dolgozom suli mellett ugyanígy. Februàrtól viszont a pàrom a jelenlegi fizetésének a 3-4 szeresét fogja keresni (gyakorlaton volt eddig), így anyagilag nem szorulnànk rà arra a kevésre, amit én kapok. Szinte csak a zsebpènzemre keresek (a sulikat èn fizettem, de nem ebből a keresetemből).

Az egyetem is külföldi, nem magyarul fogok tanulni (nem angolul), és nem is tingli-tangli szak azért.

A pàrom szeretné, ha az egész 3 évet végigdolgoznàm, akàr kell a pènz, akár nem, hiszen ő is végigdolgozta az egyetemi èveit, mert neki a szülők ragaszkodtak hozzà (otthon lakott, csak zsebpénzre keresett ő is).


2017. aug. 22. 09:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

Én nekem is van főállásom, ami mellett levelezőn végzem az egyetemet, most fogok végezni ősszel.

Szerintem ez jó ötlet, gondolom megteheti, hogy eltartsa mindkettőtöket, de gondolom jobban érzi magát, ha te is keresel és meghívod te is néha, hogy ne csak egyoldali dolog legyen. Na meg ha neked kell valami, azt te is megtudd venni.

24/F

2017. aug. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Pont annyira jogos, mint elvárni a barátodtól, hogy eltartson. Igenis menj dolgozni, és amit keresel, tedd félre a szűkösebb időkre. Mit akarsz csinálni, ha történik valami a barátoddal, ami miatt hónapokra kiesik a munkából? Vagy akár örökre? És ha szakítotok? Akkor ott maradsz egyedül pénz nélkül? Nagyon kiszolgáltatott helyzetbe kerülnél, ha neked nem lenne jövedelmed.
2017. aug. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is jobb ha dolgozol, és nem eltartatod magad majdnem 3 évig. Mégha csak zsebpénz szintű is, akkor is jó, hogy van mihez nyúlnod ha kell valami, és nem a párodtól kell kéregetni. És az sem biztos, hogy mindig együtt lesztek.
2017. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%
Soha nem tartatnám el magam, ilyen plusz dolgokat nyilván nem utasítok vissza, pl ha el akar vinni nyaralni a srác, vagy étterembe elhív vacsorázni, vagy ilyesmi, de azt semmiképp sem akarnám, hogy olyan szinten függjek valakitől(a szüleimen kívül), hogya kajámat, lakhatásomat, mindent ő biztosítson. Max majd akkor, ha gyerekeink lesznek és otthon leszek velük, de az más szituáció. Miért kéne a barátodnak eltartani téged? Szüleid nem tudnának?
2017. aug. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem is jó ötlet legalább valami lájtos, kevés órás munkát találni. Évekig eltartva, kiszolgáltatva lenni nem egészséges dolog, sem neked, sem a barátodnak, sem a kapcsolatotoknak.
2017. aug. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Megbeszèltük, hogy februàrig dolgozom suli mellett ugyanígy. "


Ezután nekem eléggé érthetetlen, hogy miért változtatja meg az álláspontját, az érv az elég gagyi.

(ha ő megvakarja a tökét, vakard meg te is?)


Amúgy az jó, ha dolgozol is, de az egyetem legyen az első, még a párodhoz képest is.

2017. aug. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
27%
Jogos hogy elvarod hogy eltartson?
2017. aug. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%

meló mellett tettem le felsőfokú ny.vizsgát és járok most másoddiplomára.

lusta vagy.

2017. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A szüleid tudnának támogatni, ha szükséged lenne rá? Mennyi idős vagy?

Elhiszem, hogy jó, ha valaki dolgozik egyetem mellett, de vannak olyan iskolák, amik mellett kb senki sem dolgozik, ha pedig igen, éveket csúszik. Szintén külföldi, világranglistán szereplő egyetemen tanulok, nehéz szakot és sajnos nincs fotografikus memóriám és 160-as iq-m, ezért a szüleim támogatnak és némi ösztöndíjat kapok. Nem tartom magam sem butának, pláne nem lustának, de mindent nem lehet.

Viszont ha a párod hozzáállása ilyen, nem alapoznék az ő jóindulatára és nem is várnék el tőle támogatást. Majd meglátod mennyit fogsz győzni, legrosszabb esetben pedig marad a diákhitel.

2017. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
#10es, szerintem ha ennyire a sulira kell koncentrálni, akkor nem biztos, hogy megérett a kapcsolat az együttélésre. Vannak szakok, amikből nincs is levelezős képzés, és van, amit tényleg képtelenség tisztességesen munka mellett csinálni. De az akkor sincs rendben, hogy egy nő a barátjától függ anyagilag. Valami jövedelme legyen. Ez lehet munkabér, ösztöndíj, befektetések hozama, vagy akár szülői támogatás. De ne maradjon pénz nélkül a nő.
2017. aug. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!