Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fizessem én az egészet vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fizessem én az egészet vagy utazzak el egyedül?

Figyelt kérdés

5 éve élünk együtt párommal saját lakásban. Régóta az az álmom, hogy 1-2 hétre elutazzak Los Angelesbe és Vegasba turisztikai célzattal, de a párom ebben nem akar partner lenni (elvileg nem a pénz miatt) , pedig régebben azt mondta eljön velem. Most viszont már azt mondja, hogy ő ezt lesz.rja, egyaltalán nem vonzza ez az utazás de csak "kísérőként" eljön velem kényszerből. Látszik rajta, hogy nem szívesen akar jönni. Nem akarom rá erőltetni se mert akkor tuti, hogy egész út alatt kapnám az ívet tőle, és tönkre tenné.

Fizessem ki az ő repjegyét is, szállást, belépőket stb-t hátha lelkesebb lesz vagy menjek el egyedül? Az a baj, hogy más mégúgyse jönne el velem, viszont egyedül egy kicsit félek is. Ti mit gondoltok?


28/N


2017. aug. 25. 21:39
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:

"Amúgy aki azt írta, hogy LA "egynapos város" az tipikus turista..."


Lol 😀 Pont annak nem egy napos, aki tipikus turista. Akit nem érdekel a rodeo drive, meg a hírességek házai, esetleg a döglés a parton, az egyetért azzal az egyébként találóan degradáló amerikai szólással, hogy LA a világ legnagyobb autópálya csomópontja. Az egész egy unalmas, azonos séma alapján épített gigász, ha láttad egy részét láttad az egészet.


A nyugati part kb legunalmasabb élménye volt.

2017. aug. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim válasza:
100%
Én nem tenném a segge alá ezt az utazást. Azt mondta nem pénz kérdése. Régóta együtt vagytok, elvileg szeret. Egy valamire való csávó nem hagyná hogy a barátnője egyedül csatangoljon Vegasban. Nem hiszem el hogy egy ilyen városban nem lehet találni olyan programokat ahová ne szívesen menne el az ember. Igen is menjen el veled, vigyázzon rád, lássatok világot. Ilyet mondani bakker hogy kényszerből menne csak el veled.... pff. Még ha tényleg kényszerből is menne ne mondja már ilyen nyersen főleg ha van rá keret. Csapj oda otthon! Majd ha kaszinóban nyomkodja a nyerőgépet miközben koktélt iszik, és a város minden sarkát lefényképezi akkor mondja azt hogy lesz*rja...
2017. aug. 26. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
54%
LA nem egynapos varos. Pest is az, amíg valaki felületes. Ha érdekel, egy életre odaköt.
2017. aug. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
45%
Semelyik város nem egy napos. Csak ha a kötelező fő turista attrakciókat akarod lefutni. Én pesti vagyok. És éppen a Duna parton voltam, mikor odajött egy "idegenvezető" egy japan turista csoport élén, és megkérdezte, melyik a Halászbástya és Citadella. Ezek hol szerzik az engedélyüket?????
2017. aug. 26. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
86%

Én semmiképp sem vinném magammal.

Inkább fizetném ki bármelyik haverom útját, akiről tudom, hogy örülne egy ilyennek, mint a páromét, aki csak a bajnak lenne.

2017. aug. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:

Nagyon sok egynapos város létezik, pl tipikusan a nagy iparvárosok. Építészetileg, kulturálisan semmilyenek, nem véletlenül nem megy oda senki turistáskodni (se a kocatúrista, se más).


De azért kuvancsian meghallgatom, hogy a "de nem, nem egy napos" dacon túl mit lehet ott csinálni. Én leírtam, hogy miért nem izgalmas, ti meg csak azt hajtogatjok, hogy de igen az, de példa sehol. Voltatok egyáltalán ott hosszabb ideig, és láttátok a saját szemetekkel, vagy fogalmazok nincs, hogy milyen LA, csak nyomjátok a közhelyet, hogy "de semmi sem egynapos".

2017. aug. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

Ne vedd rossz néven (nyilván nem vagyunk egyformák), de én sose értettem, hogy az emberek miért akarnak Amerikába utazni, mikor Európában millió és egy fantasztikus és gyönyörű hely van. Piszok drága és nagyon messze van, és akkor kérdés, hogy ez a rengeteg pénz, idő és energia ad-e annyi élményt, amit elvársz tőle. És akkor vegyük még hozzá, hogy ennyi idő, pénz és energiabefektetés mellett a párod kedvetlen arcát akarod nézni? Ha neked megéri, akkor hajrá.


Ha 1-2 hétre utazol ki, akkor vedd bele, hogy 1-1,5 nap az utazás, utána tutira kell még 2-3 nap, hogy hozzászokj az időeltolódáshoz, tehát utána tudsz úgy utazni és nézelődni, hogy ne legyél holt fáradt. Ha 1 hétre utazol ki, akkor mire belerázódsz, már jöhetsz is vissza.

2017. aug. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

"de én sose értettem, hogy az emberek miért akarnak Amerikába utazni, mikor Európában millió és egy fantasztikus és gyönyörű hely van"


Máris egy komoly lépéssel nyitottabb ember vagy, mint rengetegen, akik szerint minek Európába utazni, hiszen Magyarországon is rengeteg érdekes hely van. Szóval, nálad csak a határ más, pl azokhoz képest, akik szerint sehova nem érdemes utazni (belőlük is akad szép számmal).


A kérdésedre pedig az a válasz, hogy megismerhetsz egy másik kultúrát, az amerikaiakról mindenkinek van véleménye (hiszen mégiscsak a világ vezető szuperhatalma), de kevesen tudják milyenek is, nekem sokat változott az elképzelésem az USAról, miután jártam ott.


Másrészt például a keleti part tele van természeti csodákkal, Grand canyon, Bryce, Arche, a mammutfenyők, vízesések, az óceán part (és most nem a homokos mindenhol ugyanolyan strandokra gondolok). Nem mondom, hogy visszajáró vendég leszek, de egyszer megérte megnézni, ahogy megérte milliónyi másik ország is.

2017. aug. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
@28: Persze, lehet ezt úgy nézni, hogy más kultúra, más emberek és ezt el is fogadom. Egy utat egyszer, valamikor, ha lesz annyi pénzem és jártam minden olyan helyen, ami elsősorban érdekel, majd megér, de akkor se Los Angeles vagy New York, esetleg Las Vegas a célpont, hanem amit te is írsz: a vidék, esetleg Kanada, Alaszka. A kérdező is Los Angelesbe meg Vegasba menne, nem a vidéken utazgatni, ami lehet, hogy egy teljesen más világ, de attól még szimpla nagyvárosok, tele emberekkel.
2017. aug. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
@29: ahogy látod, én is főleg a természetet néztem meg, de ha már arra jársz, akkor szerintem is bűn kihagyni Vegast (egy mesterséges giccsváros, ennek minden előnyével, és hátrányával), San Francisco.
2017. aug. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!