Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tehetnék ebben a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék ebben a helyzetben? Hogyan lehetne a barátnőmmel megértetni/elfogadtatni a helyzetet? Azok a fránya anyagiak.

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, de akinek vasárnap este nincs más dolga, mint gyakorizni, az ráér elolvasni:)

Barátnőmmel friss a kapcsolat, öt hónapja vagyunk együtt. Nagyon összevalóak vagyunk, eddig a szokásos vitákat (amik mindenhol vannak), leszámítva minden működött.

Ő tanuló, én mikor összejöttünk átmenetileg alkalmi munkákból éltem, ős se keresett/kapott túl sokat. Nem nyomorogtunk, de nagyon kellett fognunk a pénzt.

Azóta engem felvettek egy céghez (régi álmom volt), ahol nagyon sokat keresek. Legszívesebben tejbe-vajba füröszteném, de ő makacsul ellenáll, veszekszik. Nem nagy dolgokat veszek neki, de mivel neki nem feltétlen telne rá, örök vita van.

Mit lehetne tenni? Nemetek korotokat írnátok?

Köszönöm előre is a segítséget.

(Írok példákat, ha gondoljátok)


2017. szept. 24. 21:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Az apróságok teljesen rendben vannak :)

Maximum kezd gyűjteni valami nagyobbra, pl elutaztok jövőre nyaralni, mint meglepetés. Inkább próbálj a jövőre gyűjteni, mert tényleg örök igazság, hogy "egyszer fent, egyszer lent". Gondolj a "lentre" is, hogy ne kelljen nélkülözni.

2017. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
31%
Nagyon csövesen élhetettek ezelőtt hogy pár péksüteményt elkényeztetésnek vesz a csaj.
2017. nov. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de a kérdező nem minősítést kért, hanem megoldási javaslatokat.

Szerintem elsősorban megértésre vágyik a lány. Egyfelől ő lehet, hogy már a családjából is ehhez a nélkülözéshez szokott hozzá, hogy ennyire meg kell fogni a pénzt, és bár olykor persze szereti, de nem mindennaposan ezeket a dolgokat. Bár valóban nem nagy értékek, de az ő szemében ez lehet, hogy luxuskategória, ill. sokkal jobban szeretne inkább lakásra vagy egyébre gyűjteni, és frusztrálja, hogy az a cél így nehezebben jön össze, vagy a biztonságérzetéhez kellene.

Szerintem egyáltalán nem baj az, hogy ez a konfliktus most kijött, egy párkapcsolatban meg kell egyezni az ilyen dolgokról is.

Amit fontosnak tartok, az az, hogy mindketten nyugodtan beszéljétek meg egymást meghallgatva a szándékaitokat, vágyaitokat, értékrendeteket, megoldási módszereteket, és gondoljátok át, hogy ebben hogyan tudtok közös nevezőre jutni, vagy szöges ellentétek vannak a vágyak, célok között, vagy a megoldási módszerekben áthidalhatatlan különbség, amiből egyikőtök sem tud engedni.

2017. dec. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!