Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megaláznátok így a párotokat?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megaláznátok így a párotokat? Mennyire tolerálható ez a viselkedés?

Figyelt kérdés
2éve vagyunk együtt, 1éve együtt is lakunk. Én társaságibb ember vagyok tőle, igénylem a csajos estéket, a beszélgetéseket. Ő zárkózottabb, és féltékenyebb. Mikor összeköltöztünk, ő minden lány ismerősétől eltávolodott, de nekem van pár fiú barátom. Az egyik ilyen fiúval összefutottunk, és én meghívtam magunkhoz egy kávéra. Nekem tök természetes volt, de valaki "riasztotta" a páromat, és ő hazaérve se szó, se beszéd elzavarta a barátomat. Nagyon kínos volt, azóta a párommal nem beszélünk, szerinte más is ezt csinálta volna, ha a barátnőjét egy pasival találta volna kettesben a lakásukban.
2017. nov. 26. 10:52
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
40%

A kapcsolatotok elején tisztázni kellett volna, legalábbis akkor, amikor komolyabbra fordult,hogy Neked vannak pasi barátaid, akiket kérdéses,hogy a párod elfogad-e. Ezt eleve nem mindenki tolerálja.

Ahogy leírod két teljesen más személyiség vagytok a társasági élet vonatkozásában. Ezt a kérdést át kellett volna beszélnetek.


Ha Ő megszakított minden kapcsolatot a lány ismerőseivel, vélhetőleg ezt vette természetesnek és tőled is ezt várná el.


Ami részemről se lenne elfogadott, de megbeszélés tárgya.


Ennek ellenére Te felhívtad úgy a pasibarátodat Hozzátok,hogy erről előre nem szóltál Neki, tehát a helyzet adott volt, meglepetésként sem érhetett volna téged,hogy így reagált.

Ezt a helyzetet el kellett volna kerülnöd, mindenkinek kellemetlen volt.


Nekem is van pasi barátom, akit a párom elfogad. De tiszteletben tartom azt,hogy a kapcsolatunk rovására nem mehet ez a barátság, külön szálon kezelem mindkettőt.

2017. nov. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
84%

9-esnek az a normális, hogy nyomoz, bizalmatlan, féltékeny.

Nekem nem. Tisztelem, szeretem, s megbízom a házastársamban.

2017. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
12%

Edgar, szerintem kár neki megmagyarázni, ő a tipikus felmentést kereső ember, aki vagy azért keres felmentést ezekre a dolgokra, mert ő is ilyen, vagy azért, mert nem meri bevallani, hogy ezek a dolgok sokkal többről szólnak általában.


Hiszem, hogy lehet nő és férfi között egy bizonyos szintű barátság, de a női és férfi kapcsolat elsősorban a szexualitáson alapszik. Ez pszichológiai tény, és azért ezeket a tényeket elég nehéz megtámadni. Lehetnek kivételek, és köztudott, hogy a kivételek próbára teszik a szabályt, de az esetek nagy részében valamelyik fél fejében mindig több van. Lehet magamból indulok ki, hiszen csak olyan lányokkal barátkoztam, akikkel akár el tudtam képzelni bizonyos dolgokat - és egyesekkel meg is történtek bizonyos dolgok - de nem hiszem, hogy egyedül lennék ezekkel a dolgokkal. Nagyon ritka az az alkalom, hogy nem olyanok társaságát keressük az ellenkező nemben, akik valamilyen szinten legalább tudat alatt nem vonzanak szexuálisan. Ezek maximum a munkahelyi kapcsolatokban történhetnek meg, vagy más inkább túlélési helyzetekben.

2017. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
26%

#12


Helyes-helyes, a szerető örülni fog, hogy ilyen könnyű dolga lesz.

2017. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
84%

"Más az amikor az utcán elvagytok a sráchaverjaiddal és más az amikor kettesben vagytok órákat az üres lakásban"


Mi van? Miben más? :D Ilyenkor elgondolkozom, milyen barátságaik vannak azoknak, akik ilyeneket képesek leírni. Érdekes, én éltem együtt lakótársként ellenkező nemű jóhaverral, soha nem volt küztünk semmi, igaz a párom se volt egy olyan degenerált, bizalmatlan alak, mint a válaszolók nag része, ha az lett volna, nyilván nem lenne a párom. Kérdező te első körben ott rontottad el, hogy egyáltalán szóba álltál egy féltékenykedő suttyóval, de az is nagy hiba volt, hogy nem szóltál arról, hogy vendéget hívsz magatokhoz (az már lényegtelen, milyen neműt). Idővel kiderül, mennyit tanulsz az esetből.

2017. nov. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%

12-es:

A féltékenység egy teljesen természetes dolog bizonyos fokig. Az az ember, akiben sosem merültek fel legalább minimális szinten ezek az érzések, azok pszichopaták.


És most nem a sérelmekből fakadó és agresszívvé változó cselekvő féltékenységről beszélek. Nagyon sok "én nem vagyok féltékeny" embert láttam már, hogy nagy kamu amit letol, mert nem gondolná magát elég férfinak, ha fel kell vállalnia egy "gyenge" tulajdonságot. Ez a liberalizmus mellékterméke, hogy ösztönszerű magatartásokat próbálnak negatív színben feltüntetni, amik a túléléshez kellenek. Az ember elsődleges alap ösztöne a túlélés, amibe ez beletartozik. Persze a jelenlegi agymosás igen ügyesen öli ki a társadalom és a család összetartó elemeit.

2017. nov. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%

A féltékenység haszna

A normális féltékenység a kapcsolat megőrzéséhez is hozzájárul. Az úgynevezett evolúciós pszichológia szerint egészséges jelenség és adaptív értékkel rendelkezik, vagyis univerzális emberi viselkedésforma, amely okkal maradt fenn az emberi evolúció során. Olyan viselkedésformákat hoz létre, amelyek a kapcsolatot szorosabbá teszik, illetve elűzik a vetélytársakat (gondoljunk itt a rivalizálás pozitív vonatkozásaira). Azt sem szabad elfelejteni, hogy nemcsak párunkra tudunk féltékenyek lenni, hanem más személyekre, elvont dolgokra (például pozícióra) vagy konkrét tárgyakra is, amelyek számunkra fontosak és amelyeket egy másik személy ("betolakodó") fenyeget. Ezekben az esetekben az adott dolog megtartását, megvédést célozza a fenyegetett személy viselkedése és pozitív értelemben az erőfeszítések, a teljesítmény javulását is szolgálhatja.

2017. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Ezt a barátomat kb 15éve ismerem, majdnem együtt nőttünk fel. Nem megbeszélt találkozó volt, épp csak összefutottunk, és hogy ne a kapuban álljunk beszélgetni, behívtam hozzánk. Soha nem volt köztünk szex, jó ismerősként vagyunk egymás életében. Nyilván én sem örültem volna maradéktalanul, de legalább hagytam volna, hogy elmondja, mit keresnek ott. Lehet ettől balek vagyok, de nem viselkedtem volna így. A riasztást pedig arra írtam, hogy még jóformán le sem ültünk, már otthon is volt. De nem titkoltam volna el előle, pont azért, mert mint írtam, nekem az a természetes, hogy nem titkolózunk.
2017. nov. 26. 11:44
 19/36 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét legjobb barátom férfi, a párom egyik legjobb barátja nő. Számunka természetes volt, hogy felhívjuk őket a lakásunkba. Ha tudtuk előre, mindig szóltunk a másiknak, hogy ekkor és ekkor feljönne valaki, de volt, hogy random feljöttek. Számunkra ebben nincs semmi szokatlan, de nálatok ezt meg kellett volna időben beszélni, valóban, hiszen a párod nem ilyen típus. 26/N
2017. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
71%
Ha 15 éve ismered, akkor a 2 éves kapcsolatodban már be kellett volna mutatnod, vagy mesélned kellett volna róla. Ilyen helyzetben más lehet a dolog. De ilyen helyzetben is illik előre megbeszélni.
2017. nov. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!