Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg ekkora baj hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ekkora baj hogy nem vagyok hajlandó a menyasszonyommal közös kasszán lenni?

Figyelt kérdés
Én 32 éves vagyok a menyasszonyom 28, van egy 6 hónapos kisfiunk.Rendes, kedves szeretetreméltő nő viszont 1 baj van vele; nem tud a pénzzel bánni.Egyszerűen imád költekezni, szerintem a világ minden pénze se lenne elég neki.Én közgazdász vagyok, ezért tudok spórolni viszont ő bármit lát a boltban (lemezektől kezdve kertészeti ezközökön át barkácscuccokig mindent megvesz mert jajj ez biztos hasznos lesz majd stb közbe pedig gyűlöl kertészkedni,lemezt sose hallgat stb) szóval miután a házam amit a saját keresetemből vettem (hitelre de bőven tudom fizetni a hitelt )kb egy raktárrá változott azt mondtam elég.Lakhat itt ingyen, fizetek minden számlát, bevásárolok, ha felir egy konkrét listát viszont közöltem vele hogy ez az én pénzem és ne b*ssza el ha nem tetszik elmehet dolgozni és abból a pénzből azt vesz amit akar..persze ezen hisztik meg szerinte egy tapló vagyok..Ti mit gondoltok erről?

2017. dec. 11. 18:50
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
Utolsó; kb 1 hete jutottam el erre a pontra, akkor amikor az íróasztalomhoz akartam leülni dolgozni de mi fogodott az íróasztalomon?- egy ázsiából rendelt szépségcuccukat tartalmazó hatalmas doboz tele ilyen dolgokkal ; lehúzható alapozó,lézeres hajnövesztő lámpa 500!!euróert , (mintha bármit is használna) lip plumper( magyarul talán ajakdúsitó vagy mi ?) meg hasonlóan "értelmes dolgok" amiket valószínüleg soha nem fogunk használni és amikor ki akartam vinni ezeket innen akkor rájöttem hogy a lakásunkba gyakorlatilag 1! Szabad négyzetméter sincsen és tudom én is hibás vagyok amiatt hogy megengedtem hogy gyakorlatilag raktárra alakítsa a lakásunkat de besokalltam és eldöntöttem nem fogok a kezébe pénzt adni mert csak elvásárolgatja..
2017. dec. 11. 21:12
 32/42 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó, te beteg vagy, vagy csak nem tudsz olvasni? A gyerek fél éves. Hagy ne most menjen már el mellőle dolgozni, jézus!

A kérdező írta, hogy dolgozott előtte 4 évig. Te mit olvasol?

2017. dec. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 A kérdező kommentje:

Írtam, hogy dolgozott régen de most a gyerek miatt még nem akar almenni dolgozni mert nem akar lemaradni az ilyen fontosabb dolgokról pl első lépések, szavak stb..Több okból sem akarok szakítani vele:

1. Szeretem

2. Fontos a gyerekem és félek hogy keveset láthatnám

3. Félek hogy visszamenne az anyjához lakni,aki folyamatosan mindenkivel veszekszik+ iszik gyakran és nem akarom hogy a gyerekem ebbe nőjön fel

2017. dec. 11. 21:20
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem is a szakítás a megoldás! Szerintem határozd meg mennyi az a pénz, amivel lehet gazdálkodni egy hónapban. Azért ne kelljen minden fillérre fillérre beosztani, de ne is legyen miből annyit költekeznie. Ésszerűen szabj egy határt.


Az hogy menjen el dolgozni a fél éves gyereke mellől nem opció, remélem azt érzed.

2017. dec. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
28%
Kedve pénzzel bánni tudo közgadász! "és azt gondolom ha egy házban elromlik a csap akkor nem másik házat keresel hanem megpróbálod megjavítani.." Esetedben a "csap" nem romlott el. Amiota ismered ilyen. Te romlottál el, te változtál, hogy nem fogadod el most azt amit évek alatt (vagy legalább 15 honapig) elfogadtál.
2017. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem a legkézenfekvőbb megoldás az az, amit leírtál a kérdésben. Írja össze, hogy mi az ami feltétlen kell, és ezeket vedd meg, vagy együtt menjetek vásárolni és sak azt vedd meg, ami szerinted is szükséges, esetleg 1-2 dolog, ami nagyon megtetszik neki. Mert ha egy kis összeget adsz a kezébe, ami a szükséges dolgokra elég akkor mindent fog venni, csak azokat nem. Vagy mindenből a legolcsóbbat, hogy maradjon pénze lip plumperre meg kínai csodasminkre.
2017. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
86%

Gratulálok a közgazdász diplomához, kár, hogy agyat nem osztottak mellé.


Gyereket csináltál egy szenvedélybetegnek.


Már az elején tudtad, hogy ilyen, mégis összejöttél vele.


Semmivel sem jobb, mint egy alkesz. A gyereketek ezt az életmódot fogja látni. Azt, hogy az apja lenézi az anyját, és úgy bánik vele, mint egy tinivel(zsebpénz), mert az nem képes felnőtt módjára viselkedni.


Vidd el pszichiáterhez, ne pszichológushoz. Valószínűleg kényszerbeteg, jó hosszú terápia vár rá. Jóesetben csak pótol valamit a vásárlással, ehhez egy pszichológus is elég.


Messze nem ér annyit az anyagi biztonság, mint a stabil szülői háttér. Egy kényszerbeteg és egy lekezelő vállált gyereket, semmivel sem vagytok jobbak másoknál, csak másjellegű a problémátok.


Kezeld felnőttként a menyasszonyod. Ne oszd be a pénzt, hanem közöld vele, hogyha nem megy pszichiáterhez egy vizsgálatra, elhagyod, mert nem akarod dugdosni előle a pénzt, sem megszabni neki dolgokat.


Azt akarod, hogy felismerje, hogy baj van, és a gyerekért és érted változzon meg, ehhez pedig szerezzetek segítséget egy pszichiáter személyében.


Mondjuk ezt még gyerek előtt kellett volna lerendezni.. de nem működik ez a zsebpénzosztás felnőtt kapcsolatban. Azt akarod, hogy a gyereked azt lássa, hogy apa nem csak neki ad zsebpénzt, hanem az anyjának is?

2017. dec. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
56%

"lézeres hajnövesztő lámpa 500!!euróert"


Mennyiből éltek havonta hogy ilyen cuccot csak úgy hasra ütésre meg tud rendelni? Eladóként ennyi lenne a havi fizetése. Túl sok a pénz és azt csinál belőle amit akar. Lány vagyok, de egy kabátot vásároltam 400 euróért amin 2 hónapot gondoltam. Kabátot évekre..

2017. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
91%

#37-el egyet értek. Ez egy kényszerbetegség, függőség, amit kezeltetni kéne. Az nem megoldás, csak ideig óráig, hogy elzárod a pénzcsapot. A valódi problémát kéne megoldani.

Egy dolog, ha valaki szeret vásárolgatni, de ez már erősen beteges mértékű. Beszélj vele, hogy elviszed szakemberhez, pénzt meg tényleg ne adj neki addig amíg ilyen. Ami kell a háztartáshoz, azt te megveszed és kész.

Én annak nem látom túl sok értelmét, hogy adsz neki x összeg zsebpénzt, mert azzal ugyanezt csinálná, ugyanúgy táplálná a függőségét, csak kisebb keretek között. Semmi értelme. Hosszabb távon nem vagytok vele előrébb, hogy havonta nem 100ezrekért vásárol kacatokat csak mondjuk 50-ért. A kacatok úgy is gyűlnek, a függőség megmarad. Erre nem lehet egy családi életet alapozni.

Egy ideig semmi pénz, és szakember segítsége kell, hogy kiderüljön a kényszere valódi oka, és azon legyen túl.

2017. dec. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
92%
#31: Ez már masszív kényszerbetegség. Nem pénzzel nem tud bánni, hanem szenvedélybeteg. VIdd el orvoshoz.
2017. dec. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!