Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynátok a párotokat, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a párotokat, ha nem szerezne diplomát?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, de már most vannak nehézségeim. Idegennyelv, más alapok, hiányzik egy csomó dolog, amit én gimnáziumban nem tanultam, a helyiek igen.

A páromnak van diplomája, otthon végzett tanár szakon (egyszakos, történelem), mikor még a szüleivel élt.

A szüleim (bár nem velük élek és nem támogatnak), megmondták, nem bocsátják meg, ha nem végzem el az egyetemet.

Anyu szerint konkrétan lusta vagyok, mert semmi más dolgom nem lenne, mint tanulni, dolgozni és ellátni mellette egy háztartást, mi lenne velem, ha lenne még két gyerekem is mellé. Illetve mindenki rajtam fog röhögni, ha kiraknak. Szerinte lusta vagyok, mert sem az eddigi munkahelyeim nem tudtam élvezni, minddel bajom volt (9 nap zsinórban, 10-12 óra naponta és hasonlók).

A párommal még nem volt téma, mi lesz, ha nem engednek második szemeszterbe. Nyilván szégyen.

Itt nem olyan a rendszer, hogy 10 évig csinálni lehet egy 3 éves szakot, ha nem férsz bele a 6 szemeszterbe, kirúgnak. Idén pl mind a 8 vizsgàm meg kell legyen elsőre, ha második szemeszterben még folytatni akarom.

Tanulok, igyekszem, csak a munkára, tanulásra, háztartásra koncentrálok. Nincs hobbim és nem járok sehovà. Minden pénzt, amit keresek (miután mindent befizettem) félreteszek.

Nem akarom és nem fogom önként otthagyni, de simán kirúghatnak, ha nincs meg a 180 kredit.

Ha kirúgnak, elmegyek szakmára, nem akarom kitartatni magam, se évekig tanulni.

De a párom már mondta, milyen büszke lenne, ha PhD-ig is eljutnék, ha könyveket írnék, ha kutató lennék...

Lesülne a képemről a bőr, ha elsőben megbuknék.


Mit tegyek?


Eszement mennyiségű tanulás mellett persze


23l


2017. dec. 14. 16:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Minek tanulsz olyan szakon, ami nem megy? Miért jelentkeztél olyan szakra, ami nehéz?

Menj át egy másik szakra, ami könnyebb.


Egyébként van abban igazság, amit anyukád mond, hogy lusta vagy?


Egyébként miért más életét akarod élni? Neked mi a terved? Oda jelentkeztél, ahova szerettél volna?

2017. dec. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Ha látnám, hogy ennyire rámegy minden ideje, és ennyire túlhajtja magát, akkor akár én magam javasolnám, hogy válasszon valami mást magának.

(Meg mellette mondjuk nem hagynám, hogy te vezesd a háztartást, hanem ketten csinálnánk minimum...)

2017. dec. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%

Őszintén? A diplomát ma már akárkinek odaadják aki be tudja seggelni az anyagot. A szüleid begyepesedett gyökerek (már bocsánat). A diplomának semmi köze az ember értékéhez, és az az igazság, hogy sok szakmával 100szor jobban lehet keresni. Ha nem ez az, amit csinálni akarsz, ha neked nem kell a diploma, ha nem érzed jól magad ebben a helyzetben akkor hagyd ott a francba. Ez a TE életed. A saját boldogságodat kell első helyre tenni, nem azt, hogy xy mit gondol erről. Ha a párod otthagy emiatt, akkor jobb is, hogy megszabadulsz tőle.

Az az igazság, hogy az élethez kell okosnak lenni nem a tanuláshoz. Hiába van valakinek diplomája, ha fogalma sincsen hogy érje el a céljait vagy mihez akar kezdeni. Csak az számít, hogy te mit akarsz. A szüleidnek ebbe semmi beleszólása, ahogy a párodnak sincs.

Az én párom szakmunkás, majdnem kétszer annyit hoz haza mint én, mert baromi jól csinálja az életét, bármit elér amit akar, az élethez okos. Megjárt jó pár iskolát, kirúgták 1-2 helyről, mégis 100szor sikeresebb, mint akik végigcsinálták.

2017. dec. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

"Itt nem olyan a rendszer, hogy 10 évig csinálni lehet egy 3 éves szakot, ha nem férsz bele a 6 szemeszterbe, kirúgnak. Idén pl mind a 8 vizsgàm meg kell legyen elsőre, ha második szemeszterben még folytatni akarom."


Hol van ez? Milyen szakról van szó?

2017. dec. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Simán átmentem nyelvvizsgán, felvételi nélkül felvettek, kitűnő volt az érettségim anno. Fene gondolta, hogy 3 év intenzív német tanulás után felsőfokú nyelvvizsgával lehetnek nehézségeim.

Az egyik szakomat én választottam, a másikat meg mert muszáj volt. Mindkettőn van 1-1 tárgy, ami nehezen megy

2017. dec. 14. 16:18
 6/13 A kérdező kommentje:

Németország, nyelvész, két idegennyelv


Nem vagyok lusta, csak sajnos lexikon sem, és időbelileg nem bírom.


Anyu szerint ezek kifogások, lehet tanulni a vonaton (napi 3 órát utazok, össz-vissz 12 órát vagyok úton ill egyetemen naponta), főzès közben, lefekvés előtt, minden màs helyett

2017. dec. 14. 16:21
 7/13 anonim ***** válasza:
94%

Éld a saját életed.


Személy szerint olyan társ kkellene, akivel kijövök és vonz is. Van miről beszélni, ki tudja fejezni magát, vannak céljai az életben, a diploma nem való mindenkinek és nem jelent túl sokat ha nem tudod az anagot. Életképes legyen valaki, a diploma mellékes.

2017. dec. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is elhagytam egy szakot, de sajnos nem az első félév után, pedig már akkor is éreztem. Egyszerűen ugyanattól féltem, mint te.


Ha rám hallgatsz, akkor két lehetőséged van:

- vagy összeszeded magad, hiszen az egyik szakodat szereted is csinálni (amúgy miért volt muszáj még egy másikat is bevállalni mellé?)

- eldöntöd, mi akarsz lenni, akár fél-1 évet kihagysz, utána jelentkezel arra a szakra, amiről úgy érzed, hogy szeretnéd, és menne is



22/N

2017. dec. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A paromnak nincs diplomaja de az atlagnal jelenleg 3x annyit keres, ertelmes, intelligens, okos, helyen van az esze es az ertekrendje.
2017. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
pont lekábelezem a diplomáját, mint kb minden papírját. Ugyanúgy ahogy mindenki másét.
2017. dec. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!