Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elhagynátok a párotokat, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhagynátok a párotokat, ha nem szerezne diplomát?

Figyelt kérdés

Elsőéves vagyok, de már most vannak nehézségeim. Idegennyelv, más alapok, hiányzik egy csomó dolog, amit én gimnáziumban nem tanultam, a helyiek igen.

A páromnak van diplomája, otthon végzett tanár szakon (egyszakos, történelem), mikor még a szüleivel élt.

A szüleim (bár nem velük élek és nem támogatnak), megmondták, nem bocsátják meg, ha nem végzem el az egyetemet.

Anyu szerint konkrétan lusta vagyok, mert semmi más dolgom nem lenne, mint tanulni, dolgozni és ellátni mellette egy háztartást, mi lenne velem, ha lenne még két gyerekem is mellé. Illetve mindenki rajtam fog röhögni, ha kiraknak. Szerinte lusta vagyok, mert sem az eddigi munkahelyeim nem tudtam élvezni, minddel bajom volt (9 nap zsinórban, 10-12 óra naponta és hasonlók).

A párommal még nem volt téma, mi lesz, ha nem engednek második szemeszterbe. Nyilván szégyen.

Itt nem olyan a rendszer, hogy 10 évig csinálni lehet egy 3 éves szakot, ha nem férsz bele a 6 szemeszterbe, kirúgnak. Idén pl mind a 8 vizsgàm meg kell legyen elsőre, ha második szemeszterben még folytatni akarom.

Tanulok, igyekszem, csak a munkára, tanulásra, háztartásra koncentrálok. Nincs hobbim és nem járok sehovà. Minden pénzt, amit keresek (miután mindent befizettem) félreteszek.

Nem akarom és nem fogom önként otthagyni, de simán kirúghatnak, ha nincs meg a 180 kredit.

Ha kirúgnak, elmegyek szakmára, nem akarom kitartatni magam, se évekig tanulni.

De a párom már mondta, milyen büszke lenne, ha PhD-ig is eljutnék, ha könyveket írnék, ha kutató lennék...

Lesülne a képemről a bőr, ha elsőben megbuknék.


Mit tegyek?


Eszement mennyiségű tanulás mellett persze


23l


2017. dec. 14. 16:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk ne kérdezd meg minden kics.szett nap!


Megmodtuk, hogy szard le anyádékat, és dobd ki a párodat, ha ilyen hülye, hogy a szülei elvárásainak akar megfeleltetni.


De kezdem megérteni, miért nem lesz diplomád, és annak nem a szak nehézsége lesz az oka, hanem hogy értetlen vagy.

2017. dec. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
Meg hanyszor irod ki? Ideje lenne felnoni, es nem anyuka meg az aktualis lovag iranti alazattal elni az eletedet, hanem a sajat donteseid alapjan.
2017. dec. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Az "aktuális lovagommal" 5 éve vagyunk együtt, de oké....
2017. dec. 14. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!