Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok, ti hogy kezelitek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, ti hogy kezelitek amikor a pasitok influenzás lesz?

Figyelt kérdés

Sajnos a barátnőm (együtt élünk) nem túl jól. Karácsony (25) reggelére lettem lázas (39-40 fok), orrfolyás, a nyelni nem bírtam, stb. Ennek ellenére kalmopirinnel letudtam a családi látogatásokat mindkét napon. Utána már azon kiakadt hogy az orvosnál kellett kezdeni a szabadnapokat. Azóta fekszek, kúrálom magam, szedem az orvos által felírt antibiotikumot. Amióta hazajöttünk alig áll szóba velem, pedig nem vagyok túl jól, az ágyból is alig tudok kikelni. Azt vágta a fejemhez hogy miattam ülhetünk otthon amikor itt a szabadidő és mindenki korcsolyázni, kirándulni megy. Azt is mondta hogy senki más nem beteg, neki ezer akármennyi ismerőse van a facebookon és abból mindenki élvezi az ünnepeket, csak én vagyok influenzás és csak mi ülünk otthon.

Rendesen dühöng ha tüsszentek. Este is fesztivált rendezett mert ő nem tud tőle aludni és most mindent neki kell megcsinálnia (bevásárlás, kutyák sétáltatása).

Azt mondja, más igazi férfi simán dolgozik is influenzával, nem vesz tudomást a lázról, én meg csak fekszek!

Semmi támogatást nem kapok, csak szidalmakat, megvetést. Próbálok nem szenvedni, nem panaszkodok, de egyik este rázott a hideg a láz miatt, vacogott magától a fogam. Ő erre azt mondta, hogy ilyet gyerekek meg hisztis kislányok csinálnak, fejezzem be, legyek férfi.

Mennyi normális ez? Állítása szerint más férfiak nem szoktak törődni a betegséggel, csak én hisztizek (ez alatt azt érti hogy ágyban fekve kúrálom magamat)

Ti hogyan viselitek, hogyan viselkedtek ha a párotok beteg lesz? Bűntudatom is lett amiatt hogy tényleg tönkretettem a szabadnapokat neki és a Szilvesztert is (kültéri programra mentünk volna, de nem vagyok jobban, az antibiotikumot is keddig szedni kell)



2017. dec. 29. 10:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
A barátnőddel ellentétben én nem csak saját magam szeretem, hanem a társam is, ezért ilyenkor természetesen ápolom és igyekszem minden terhet levenni a válláról. Sok jóra nem számíthatsz egy ilyen önző hisztérikától, de most már legalább látod, mennyire számíthatsz rá a bajban.. Az már a te döntésed, mit kezdesz ezzel a tudattal.
2017. dec. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
40%

A pasik ket tusszoges utan mar haldokolnak. A kerdes ihletoje ez: https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__parka..


Ez a diszpeldany lexarja, hogy beteg a parja.

2017. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%
Van jovoje ennek a kapcsolatnak? Milyen anya lesz? Nem ertek hozza, de szerintem ez az eset pszichologusert kialt. Minimum.
2017. dec. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
#12 - a ket kerdes egeszen mas. Nem is hasonlit a ket szituacio.
2017. dec. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%
Férfiként: szerintem is, mi férfiak nehezebb viseljük az ilyen betegségeket. Ez van. De attól még számomra a barátnőd viselkedése elfogadhatatlan. Az a normális, ha ápol, segít a gyógyulásban. Vszínűleg egy önző, hisztis full ego....
2017. dec. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
A baratnodon elgondolkodnek, de jelenleg a rovid tavu dolog, amin el kell gondolkodnod, hogy miert szedsz influenzara antibiotikumot. Semmi hatasa nem lesz ra, mert virus, ellenben nagyon fas-zan tonkreteszi feleslegesen mindenedet.
2017. dec. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

En amugy azokon vagyok marhara kiakadva, akik nem torodnek egy "kis" influenzaval, mert olyan fenenagy macsok vagy fenenagy martirok, es osszefertozik a fel vilagot, ahelyett, hogy otthon maradnanak par napot.

Anyukam 60 eves es o is ilyen, mert hat nelkule megallna az elet, es aztan a kollegai fele kiesik a munkabol, mert elkapjak anyumtol. Amugy imadom anyukamat, de ez a martir viselkedes, brrrr.

2017. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Az influenza nem vicc, ki kell pihenni. Hőemelkedéssel, orrfolyással én is járok dolgozni, de influenzával biztos nem.

De egy náthával én is csak a kötelezettségeimet csinálom magam, plusz programra akkor se jut energiám.


A barátnőd egy dög. És remélem te is így viselkedsz majd vele ha beteg lesz.

De azért halkan megkérdezném mi lesz ha gyereke lesz? És minden harmadik héten beteg lesz és emiatt otthon kell majd lenni vele.


Sosem piszkáltam a párom ha beteg volt, feküdjön, pihenjen. Én is ezt teszem ha beteg vagyok.


29N

2017. dec. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Lányként írok. Ha az én pasim ilyeneket csinálna, én tuti faképnél hagynám, hazamennék a szüleimhez és legközelebb már csak a cuccaimért mennék vissza, hogy elköltözzem tőle. Ez szó szerint nem egészséges. A betegséget ki kell feküdni, ki kell pihenni. Az csak ront a helyzeten, hogy a barátnőd még stresszel is téged a hülyeségeivel, ha nagyon ki akar menni, menjen most kivételesen a barátnőivel és kész. Egyébként me otthon is el lehet lenni, ahogy az előző kommentelők írták.


Egyébként nekem fura, hogy influenzára antibiotikumot kaptál, mert az vírusos betegség és arra nagyon nem js lehet gyógyszert adni, max tüneti kezelést. Viszont ha meg valamilyen bakteriális fertőzésed van, az antibiotikumtól 2-3 napon belül jól kéne érezned magad (persze végig kell szedned). Én egy hétig szenvedtem tüszős mandulagyulladással, mire elmentem orvoshoz. Felírta az antibiotikumot, másnapra elmúlt minden bajom. Ha úgy érzed, napokkal később se hat, akkor szerintem szólj az orvosodnak.

2017. dec. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálunk pont fordítva van. A párom hetek óta küszködik valamivel (bár az nem ilyen súlyos), én meg mást sem csinálok egész nap, mint terelgetem az ágy felé, hogy pihenje már ki magát. De neki még boltba kell menni, meg lemosni a kocsit meg mittomén...


Egyébként nagyon egyet értek a #19-essel, a betegeket támogatni kell.

2017. dec. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!