Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen dolgot meglehet 'tiltani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen dolgot meglehet 'tiltani' a párodnak? Ebben a helyzetben ki kell döntsön, mi a helyes szerintetek?

Figyelt kérdés

A párommal már több éve vagyunk együtt. Én nem cigizem, és vele is úgy jöttem össze annó, hogy nagy ritkán szivott 1-1 szálat.(Nálam ez fontos tényező, valószinüleg ha dohányzó lett volna nem hiszem, hogy egy pár lettünk volna)


Miután összejöttünk ugyanez volt, ha szórakozni mentünk akkor max 1-2 szálat szivott ha kinálták. Ezzel semmi baj, három hónaponta,mikor kimozdulunk és iszogatunk nekem is belefér.


A baj ott kezdődött, hogy egyre többet jártunk ki egy párral, párom legjobb barátjával és hát ő rendesen cigizik, kinálja is a páromat, amit általában elfogad.

Ezt kb heti rendszerességel.


Kompromisszumot kötöttünk, mert én nem szerettem volna,ha rászokik és láttam,hogy ez már kezd gyakorli lenni. Megbeszéltük, hogy maradunk annál, hogy ha szórakozni megyünk, ital mellé sziv egyet. Egy ideig ment, aztán visszaállt arra, hogy akárhol voltunk ezzel a párral, mindig szivott ő is. Nekem nem igazán tetszik, és ott tartunk, hogy ha kinálja a barát rámnéz és megkérdezi, hogy szivhat-e. Én meg nem tudom mit mondjak.


A kérdésben jelenlevő 'tiltás' nem találó, mert nem lehet megtiltani dolgokat párkapcsolatban, csak mégse tudom mi a helyes ilyenkor, én legyek 'szigorú' vagy hagyjam az egészet? Szerintetek?

21N


2018. jan. 14. 16:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
21%

Nem olvastam el a leírást, de univerzális a válaszom.


Semmit sem tilthatsz meg a párodnak. Még azt sem, hogy megcsaljon. Az már más kérdés, hogy ezt el kell-e fogadnod (ez már rajtad múlik).


Soha nem értettem azokat a kapcsolatokat, ahol a felek egymást akarják korlátozni. Önmagatoktól kell csinálni a dolgokat. Amennyiben összeilletek, akkor frankó, ellenkező esetben keresni kell mást.

2018. jan. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszi, de jó lett volna,ha el is olvasod a kérdést, mert igy a válaszoddal semmire se megyek. Ugyanezt fejtettem ki a kérdésemben is...
2018. jan. 14. 17:02
 3/18 anonim ***** válasza:
19%

Tessék, elolvastam. Nem változott semmi. Megtiltani nem tilthatod meg. Innentől vagy elfogadod, vagy szakítasz.


Így jobb? Persze lehetsz olyan, aki zsarolgatja majd a párját...de meh, ne már.

2018. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ő egy felnőtt ember és te is az vagy. Ha esetleg arról lenne szó, hogy ő le akarna szokni, és megkér, hogy szólj rá, ha túlzásba esne és nem veszi észre magát, az rendben van. Ez egy kicsit más. Alapvetően felnőtt emberek felnőtt párkapcsolatban nem korlátozzák egymást, nyilván alkalmazkodni kell, de nem szülő-gyerek, főnök-beosztott, tanár-diák, szóval nem alá-fölé rendelt kapcsolatról szól a párkapcsolatosdi, hanem két egyenrangú felnőttről. Te összejöttél vele úgy, hogy elfogadtad, hogy dohányzik. Én tudom, hogy nekem ez nem működne minimális szinten sem, mert a szervezetem olyan szinten nem tolerálja a cigifüstöt, ezért én eleve nem is jövök össze dohányzóval, nálam zéró tolerancia van. Éppen ezért megnevelni sem akarok ezen a téren senkit. Dohányzik? Akkor bocsi, de inkább ne ismerkedjünk tovább.

Én úgy gondolom, hogy beszéld meg ezt vele, és közösen döntsétek el, hogy hogyan tovább, mennyi fér bele a határaitokba, és mi az, ami már nem.

2018. jan. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
45%
Ez mindenképp a kapcsolatra fog menni. Szerintem legyél szigorú, ha már megbeszétetek valamit, tartsátok is magatokat.
2018. jan. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ahj már.

Nem akarok tiltani, mint anya a gyerekének! Azért is idézőjelesben irtam.


A legfőbb kérdésem az, hogy ha a helyzet nem ilyen volt, mikor megismerkedtünk, akkor jogosan tarthatok ki amellett, hogy nem szeretném ha többet cigizne és hozzam fel ezt komolyan újra, vagy ez még olyan semmiség, amin nem érdemes vesződnöm mert végülis pár szivás még nem jelenti hogy rászokik? Remélem értitek. Nem akarok se szakitani, se tiltani, egyszerüen nem tudom hogy kezeljem a dolgot.

2018. jan. 14. 17:11
 7/18 A kérdező kommentje:
Ez a másodiknak ment
2018. jan. 14. 17:11
 8/18 anonim ***** válasza:
78%
Jogosan nem tetszik a dolog, de nem tudsz vele mit csinálni. Ő egy ember saját döntésekkel, amiket vagy elfogadsz, vagy sem.
2018. jan. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, ez rajtad múlik, ő nem fogja teljesíteni, akármit is kérsz. Elfogadod vagy sem? Azt kell mondjam, ez még mindig jobb így, mint az exem, aki a hátam mögött csinálta és elhallgatta... és nem fogta fel az egybites agya, hogy a titkolózással van a baj, ha elém áll és közli, hogy cigizik és nem fog leszokni, akkor van lehetőségem eldönteni, hogy ezt elfogadom-e vagy nem. A hazudozással átvert és megfosztott ettől a lehetőségemtől. Nálad szerencsére ez nem áll fenn, így hát mérlegelned kell, egy biztos, a tiltás nem fog működni.

A mostani barátomat se tiltottam, csak megmondtam, hogy nem biztos, hogy el tudom fogadni ezt. Megértette, értem neki annyit, hogy letegye.

2018. jan. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ.

A harmadikhoz füzném, hogy irtam is, mikor összejöttünk nem dohányzott. Nagy ritkán, mikor bulizni ment szivott párat a többiektől. Ha dohányzott volna, nem jöttem volna össze vele mert ennél többet én sem szeretnék.

Megbeszéltük, hogy ennyi maradhat, ha iszunk és bulizunk, szivjon párat ha kedve van, mint idáig.


A gond az, hogy a kapcsolatunk alatt változott ez olyan szintre, hogy amikor azzal a baráttal vagyunk ő is sziv vele. És elkezdtem gondolkodni, hogy ez már az a szint, mikor túllépte a kompromisszumunkat és újra komolyan kellene erről beszélnem vele(nem tiltani akarok!) vagy ez még semmiség és nem jelent nagyobb gondot hisz nem szokik rá.

2018. jan. 14. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!