Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ilyen dolgot meglehet 'tiltani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen dolgot meglehet 'tiltani' a párodnak? Ebben a helyzetben ki kell döntsön, mi a helyes szerintetek?

Figyelt kérdés

A párommal már több éve vagyunk együtt. Én nem cigizem, és vele is úgy jöttem össze annó, hogy nagy ritkán szivott 1-1 szálat.(Nálam ez fontos tényező, valószinüleg ha dohányzó lett volna nem hiszem, hogy egy pár lettünk volna)


Miután összejöttünk ugyanez volt, ha szórakozni mentünk akkor max 1-2 szálat szivott ha kinálták. Ezzel semmi baj, három hónaponta,mikor kimozdulunk és iszogatunk nekem is belefér.


A baj ott kezdődött, hogy egyre többet jártunk ki egy párral, párom legjobb barátjával és hát ő rendesen cigizik, kinálja is a páromat, amit általában elfogad.

Ezt kb heti rendszerességel.


Kompromisszumot kötöttünk, mert én nem szerettem volna,ha rászokik és láttam,hogy ez már kezd gyakorli lenni. Megbeszéltük, hogy maradunk annál, hogy ha szórakozni megyünk, ital mellé sziv egyet. Egy ideig ment, aztán visszaállt arra, hogy akárhol voltunk ezzel a párral, mindig szivott ő is. Nekem nem igazán tetszik, és ott tartunk, hogy ha kinálja a barát rámnéz és megkérdezi, hogy szivhat-e. Én meg nem tudom mit mondjak.


A kérdésben jelenlevő 'tiltás' nem találó, mert nem lehet megtiltani dolgokat párkapcsolatban, csak mégse tudom mi a helyes ilyenkor, én legyek 'szigorú' vagy hagyjam az egészet? Szerintetek?

21N


2018. jan. 14. 16:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a többieknek is!


Maga a helyzet nekem is nagyon fura volt, mikor konkrétan megkérdezte tőlem,hogy szivhat-e? Ha azt mondom nem, akkor rossz, szigorú vagyok, ha azt mondom igen, akkor megnyugszik hogy nincs is bajom azzal ha sziv. Pedig tudta, hogy mit beszéltünk meg, mégis kérdi, mintha igazolást szeretne kapni, hogy nem ő szegi meg a megbeszéltet, hanem én engedem meg :))

Valószinüleg újra beszélek vele, hogy ezt hogy képzeli el és hogy szeretném ha tényleg tartanánk magunk a kompromisszumhoz, meglátjuk mi a válasza.

2018. jan. 14. 17:21
 12/18 anonim ***** válasza:
Valószínűleg rosszabb lesz, jogosan idegesít, de az ő dolga, nem mondhatod meg mit csináljon, de elmayarázhatod, hogy m a bajod ezzel a cigivel.
2018. jan. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
"mikor összejöttünk nem dohányzott. Nagy ritkán, mikor bulizni ment szivott párat a többiektől." - Mint írtam, nálam zéró tolerancia van, tehát ennyi sem fér bele.
2018. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Az rendben van :) Én csak erre a mondatodra reagáltam: "Te összejöttél vele úgy, hogy elfogadtad, hogy dohányzik"
2018. jan. 14. 17:38
 15/18 anonim ***** válasza:
Miért, nem dohányzott? Aki alkalmanként dohányzik, az is dohányzik. Egyedül a passzív dohányos nem dohányzik, csak mások füstjét szívja kényszerből.
2018. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kocadohányos bármikor abba tudná hagyni, ha fontos lennél neki.

De hát, ha a saját szava sem fontos???


"Megbeszéltük, hogy maradunk annál, hogy ha szórakozni megyünk, ital mellé sziv egyet. " Ezt nem tartja be, van olyan ígérete, amit igen?

2018. jan. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is voltam ilyen helyzetben egy exemmel. Amikor összejöttünk nem dohányzott, nálam kizáró ok volt ez. Aztán szépen lassan egyetemi bulikban rászokott. Szóltam neki többször, hogy nekem ez nem tetszik, aztán elkezdte a hátam mögött, végül szakítottam vele. Neked kell eldönteni, mi a fontos 26/N
2018. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
58%

Nézd, én az itallal vagyok úgy, mint te a dohányzással. Ebben nőttem fel, hogy az apám részegen járt haza, azt a bamba tekintetet kellett néznem sokszor, a hülyeségeit hallgatni, kiszedni a kádból mert beleesett, stb. Én már a kapcsolatunk elején elmondtam a páromnak, hogy ha ott vagyok, igyon, de max 1-2 sört/néhány rövidet, de nem fogom azt nézni, hogy megiszik 5 sört + mellé még vagy 10 felest. Ha annyira inni akar néha(!!!!) akkor tegye nélkülem, de ha ott vagyok, moderálja magát.


Ő ezt tiszteletben tartja, néha volt 1-2 konflliktus mikor nem tudta tartani magát ehhez, ekkor újra elbeszélgettem vele, hogy ne haragudjon, én nem tiltani akarom, de számomra ez nem elfogadható. Épp elég volt ebben felnőnöm, nem szeretném a páromat is így látni, azzal a bamba tekintettel. Megérti, és megint figyel rá, hogy ha én is ott vagyok, akkor nem iszik annyit.

2018. jan. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!