Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm 1991-es születésű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm 1991-es születésű és kijelentette, hogy a következő 10 évben még biztosan nem akar gyereket. Szerintetek ez korrekt hozzáállás?

Figyelt kérdés
Pontokba szedte, hogy miért nem akar gyereket. 1. Nem akarja elrontani az alakját, 2. Nem szereti a gyerekeket, 3. az anyukája 1956-os születésű és ő is későn vállalt gyereket (egyke), 4 Volt a nála jóval kisebb unokatestvérével együtt egy hétig mert rábízták és szerinte az volt élete legrosszabb hete. Azért ez a hozzáállás elég elképesztő nem? Bár már semmin se lepődök meg. Igazi 90-es évekbeli nő. Ezt tette a liberalizmus. A nőknek már semmit se jelent az anyaszerep.

2018. márc. 6. 10:05
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
83%

Korrekt hozzáállás. Most olvastam egy másik kérdést, ott a "majd 3-4 év" múlva szövegel eteti a pasi a nőt.

Én azért nem veszem túl komolyan ezeket a pontokat, mert nekem is volt ilyen listám 30 évesen, aztán egy év múlva örökbe is fogadtunk egyet, majd megint és 20 év múlva meg született még kettő, és most nem is akarnék már mást, csak még egyet :)


De ha ő nem is változik, világosan megfogalmazta mit nem akar - ez teljesen korrekt.

2018. márc. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
46%
Az a mocskos liberalizmus :D
2018. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket. Elfogadom a negatív hozzászólásokat is. Azért írtam ide, mert kíváncsi vagyok mások véleményére, hogy mások hogy látják a dolgokat.
2018. márc. 6. 13:17
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

Garth, nem érzed betegnek, hogy nőnek adod ki magad?

Vagy látens transzgender vagy?

Vállald fel!

(Fló-reszita, azaz a szociopata gyökér)

2018. márc. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
72%
Pech h te pont akarsz ő meg nem, de most mit kell ezen kiakadni?? Szerinted mindenkinek akarnia kell gyereket?
2018. márc. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
56%

Jesszus.. ennyire ne legyél már korlátolt...

Hallottad valaha a következő mondatod: "Asszonynak szülni kötelesség, lánynak szülni dicsőség."?

Szerinted azokban az időkben mindig, minden nőnek valami katarzist jelentett az anyaszerep? Segítek: nem. Nézz szét a szüleid, nagyszüleid korosztálya között; mennyi barom ember van, mennyi rossz családi viszony. Tudok olyat, akit megszültek, mert meg KELLETT, elmondták neki, hogy ő csak egy nem kívánt valami, aztán hagyták, éljen úgy, ahogy akar, a kutyát nem érdekelte, hogy mi van vele. 1968-ban született, tehát az anyjának akkor sem jelentett semmit az "anyaszerep".


Hála az égnek, eljutottunk oda, hogy ha valaki nem akar gyereket (legyen bármilyen nemű), akkor nem vállal és pont.

Sokkal több kárt okoz, ha rákényszerítik az emberre, mert az KELL, mert a társadalom elvárja, mert nincs választásod.


A barátnőd korrekt, mert nem hiteget. De könnyen lehet, hogy megváltozik a véleménye, 10 év sok idő, lehet, hogy előjön benne a vágy sokkal korábban is.

2018. márc. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
39%

Hát,kérdező,ahogy nyilatkozol,az is megér egy misét!


Ismeretlenül tisztelem és becsülöm,hogy belátja,ha valami nem megy neki,mert sok ember nem jut ám el idáig.Most jobb lenne,ha anyaként le se szarná a gyereketeket?Legalább kimondja hangosan,hogy nem szereti a őket,ami nagyon nagy dolog.

2018. márc. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
97%
Az éremnek van egy másik oldala is. Néhány nappal ezelőtt írt egy férfi ide, hogy mikor hagyja ott a párját, most 6 hónapos terhesen, vagy ha már megszületett a gyerek ( aki már a második)? Előtte állítólag minden nagyon szép volt, de egy 2 hónapos viszony miatt borítana mindent. Ha egy nő manapság gyereket vállal, akkor számolnia kell ezzel a lehetőséggel is. Nagyon kevés emberben lehet megbízni, és egy gyerek az amugy erős kapcsolatot is próbára teszi. Lehet, most azt mondod, hogy sosem hagynád ott, de az emberek és a körülmények is változnak. Én feltenném a kérdést, hogy a férfiakból hová tűnt az apaszerep?
2018. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
91%

Nézd kérdező!

Anyámnak nem lett volna szabad szülnie, vagy maximum egyet.

Ehelyett lett négy gyereke!

Nos, menekült előlünk: munkába, alkoholba. Apu is nyomta a klasszikus vidéki apukát, akit láttunk este, hulla fáradtan, meg a vasárnapi ebédnél.

Amíg a nagymamám bírta, átvette a nevelés szerepét. Aztán mikor a papa meghalt, ő is összezuhant. 7éves voltam, mikor elkezdődött nála a szenilitás.

Ekkor elanyátlanodtunk, egymást csesztettük. Az volt az egyetlen szabály, hogy legyünk csendben.

Nővérem elhúzott, bátyám befordult.

Én meg nevelgettem a kishúgom, ápoltam a mamát, aki sokszor anyámnak nézett. Végül a 18.szülinapomon rlhúztam. 20évesen szültem a nagylányom, akire a mama azt hitte, hogy a nővérem.

És elkezdtem ugyanazt csinálni, mint anyu :(

Pár év pszihológus kicsit helyretett.

2018. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy akar-e gyereket és azt is, hogy mikor. Nemis mindenki apa/anyatípus, sőt az emberek többsége nem az, mégis ész nélkül szaporodunk. Természetesen olyan párt kell találni, akinek az igényei és elképzelései nagyjából egyeznek a sajátoddal és probléma megoldva. A kérdésből egyértelműen látszik, hogy nem az a problémád, hogy a barátnőd nem akar még gyereket, hanem az nem tetszik neked, hogy a nők nem akarnak családot, mert manapság más utat is választhatnak.


Én 96-os születésű lány vagyok és 5-10 év múlva szeretnék gyereket, akkor is csak 1-2-t. Hogy miért? Mert baromi jól érzem magam egyedül, oda megyek, ahova akarok, azt csinálok, amit akarok(persze ehhez anyagi háttér is kell, amiért megdolgozok és tanulok is). Nem kell senkihez igazodnom, nem függök senkitől. Egy gyerek óriási felelősség és elköteleződés 20 évre minimum, én viszont olyan szinten szabadságimádó vagyok, hogy párkapcsolatot sem tudok fenttartani, mert menekülök a kötöttségek elől. Én így érzem jól magam, lehet, hogy ez neked nem tetszik, de nemis neked kell megfelelnem. Meg senki másnak sem. Egy pasi könnyen beszél, ha családot akar, nem az ő testét kell feláldoznia érte és nemis ő lesz évekig összenőve a gyerekkel, amíg a kedves párja vígan hancúrozik a fiatal titkárnőjével. Na kösz, ebből nem kérek :D

2018. márc. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!