Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Otthagyjam egy korrupt és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Otthagyjam egy korrupt és manipulatív cég miatt? Vagy maradjak vele és várjam meg, amíg ő szakít egy egzisztenciális, szimpatikus munkatárs miatt?

Figyelt kérdés

Párom fiatal, 20-on éves, sármos és jelenleg egy német független pénzügyi cégnél "tanácsadó". Igen, sajnos az OVB-nél. Nézzetek a cég körmére, ha kíváncsiak vagytok, vajon miért is merül fel bennem a kérdés. Mióta ennél a "cégnél dolgozik" egy forintja sincs. Nem kapott fizetést sem, csupán a vizsgájára és a megjelenésére, ruházatára ment el nagyon sok pénz. A főnöke egy skizotip nőszemély (férjes), aki sajnos ahol tud, beleszól a párom magánéletébe. Késő este is nyugodtan felhívja. Dróton rángatja akár egy marionett bábut. Minden együtt töltött percünkben a "munkájával kénytelen foglalkozni". Mint kiderült egy csapatépítő italozgatás után sajnos meg is csalt engem egy új munkatársával. Fájt és még mindig fáj, de elfogadtam a történteket. Arra esküdött, hogy mindezek ellenére engem szeret, nem a másikat. Hogy csupán matt részeg volt, nem tudta mit csinál. Viszont mpost én sem tudom, mit tegyek, hogyan döntsek. Vizsgák előtt állok, nemigen érek rá energiát feltetni ebbe az őrületbe, ami a cégen belül történik. ( átverések, manipulálások, zsarolások, fizetés visszatartása) Úgy érzem, páromnak tetszenek ezek az alvilági játszmák, szívesen befolyásolja hol a kollégáit, hol pedig megpróbál engem is. Természetesen sikertelenül. Nagyon jó eredményű erettségi bizonyítvánnyal rendelkezik, jelentkezhetne egyetemre, mégis inkább ezt a céget választja. Holott, ebből nem lesz pénze. Még a szülőkkel él, ez a legnagyobb szerencséje. Viszont egyre többet stresszel miatta. Látja, hogy mennyi negatívum kötődik a céghez, hogy kezd szétesni a magánélete, de nem lép ki.

Ti mit tennétek a helyemben? Mellette állnátok, támogatnátok, (mert őszintén szeretem) vagy kilépnétek az életéből vagy pedig hagynátok, hogy döntsön a cég és közöttetek?



2018. márc. 30. 01:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
Személy szerint össze sem jöttem vele. Szerintem hagyd ott. Az elején bejött, hogy jól néz ki, aztán már kezd sok lenni a probléma. Azért egy megcsalást még benyeltél, de az anyagi negatívumokat már nem viseled el.
2018. márc. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
14%

érettségivel,diploma nélkül felveszik egy ilyen céghez?

ez nem jellemző a német vállalati munkakultúrára.

németül legalább magas szinten beszél?

2018. márc. 30. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Félre értesz, kedves első válaszoló. Még azelőtt ismertem meg és jöttem vele össze, mielőtt elkezdte ezt a munkát. Fél éve még egyetemista volt. A munka miatt be se jár már, csak néha pár vizsgára. De azokat is sorra ellógja.
2018. márc. 30. 01:44
 4/22 October15 ***** válasza:
97%

1.: Látom lejött, hogy mi a probléma..:D


Kérdező: Beszéltél már vele erről? Mármint konkrétan arról, hogy hagyja ott a céget? Ha igen akkor minden további nélkül közölheted vele, hogy lehet választani. Persze nem nagyon elegáns dolog de esetedben indokolt.


26F

2018. márc. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló. Kérlek nézz utána a cégnek:

[link]

[link]

2018. márc. 30. 01:46
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen, beszéltünk róla, hogy hagyja ott a céget. Hezitál, hol megtenné, hol nem. Szüksége, azaz szükségünk van a pénzre. De azért nem bármi áron.
2018. márc. 30. 01:48
 7/22 anonim ***** válasza:
30%

"Szüksége, azaz szükségünk van a pénzre."

Igen, úgy tűnik, megfogtam a lényeget. A félrelépés meg lett bocsátva, de az, hogy nem jön a pénz, csak megy, az már komolyabb probléma.

2018. márc. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Utolsó! Még mindig nem érted? Te talán levegőből fizeted az albérletet és a mindennapi megélhetésedet??? Legyél szíves más kérdéseknél boldogítani a kérdezőket. Nem a te szórakoztatásod miatt tettem fel ezt a kérdést. Köszönöm!
2018. márc. 30. 01:59
 9/22 anonim ***** válasza:
13%

Nem. Melóból egyetem mellett. Csak veled ellentétben nem anyagi megfontolásból költözök össze emberekkel, aztán lépek le, amikor nem tudják fizetni a részüket.

A kérdésre válaszoltam, köszönöm a zöld kezet.

2018. márc. 30. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

utánaolvastam a cégnek, tényleg sok szarság van körülötte.

én kilépnék.

mert már azt sem tudtam volna megbocsátani, hogy megcsalt.

másrészt erről eszembe jut A cég című híres film.

kezdenek a dolgok elfajulni.

2018. márc. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!