Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom már nagyon durván...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom már nagyon durván veszekszik velem, mert nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Hétköznapokon nagyon sokat dolgozok, örülök ha hazaesek, nemhogy még bevásároljak, megfőzzek, eltakarítsak, stb. Mirelit meg ilyen egyszerűbb kajákat meg tudok csinálni, de mivel a párom állandóan nyavajgott (most nem kívánja, jaj miért ezt főztem megint, jaj nem tudja hogy mit enne, találjam én ki aztán meg nem eszi meg, stb), így maximálisan elment a kedvem a főzéstől. Egyébként is van más dolgom, mert én csinálom a házimunkát.


A páromat viszont ez már nagyon durva szinten zavarja. A múltkor hazajött és tiszta idegbeteg módon kifakadt, hogy minden férfiismerőse arról beszélget, hogy az asszony mit főz, főzött vagy fog főzni, és mindenki rajta röhög, mert én meg nem főzök. Hát mondtam neki, hogy nálunk anyám se főzött soha, úgy nőttem fel én is, hogy ettem amit találtam, de főleg kész ételeket vettem, mégsem váltak el meg soha nem volt emiatt cirkusz köztük. Erre kifakadt, hogy én milyen anya leszek, mit fogok átadni a gyereknek, mérgében a falhoz vágta a táskáját, felborította a széket meg mindent, ami az útjába kerül, majd "lebszta" magát a tévé elé...


Nektek mi a véleményetek? Tényleg ekkora bűn, ha nem főz a nő?


2018. márc. 30. 22:34
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem elég ciki, ha nem tudsz főzni, kivéve ha 18-20 körüli vagy, de akkor is illene megtanulni lassan. Főleg, hogy együtt élsz a pároddal. Már nem azért, de nekem égne a képem rendesen, ha a férfi akivel együtt élek, nem kapna rendes főtt ételt, mert nem vagyok hajlandó, vagy nem tudok főzni.
2018. márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon gáz a tagtól ahogy viselkedik.

Én üzletvezető vagyok így akkor dolgozik amikor akarok csak legyen elvégezve a munka ugye, kivéve ha jelenés van,de lényeg a lényeg,hogy általában több szabadidőm van, mint páromnak. Így sokszor én főzök. Ha a haverjai azon röhögnek,hogy neked nem az az első,hogy kiszaggasd a nokedlit, akkor ők visszamaradott debil idióták. 2018-ban úgy gondolom egy férfinak is teljes mértékben önellátónak kell lennie...

Régen az volt a szokás,hogy a nő főzött,de nem is dolgozott reggel 8tól este 6ig,teljesen más világ. Ez a viselkedés meg mint valami 5 éves kisgyereké. Szerintem nincs keresnivalótok egymás mellett...


23/F

2018. márc. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
19%
Edd meg, amit főztél...
2018. márc. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim válasza:
34%
Nem akarok bunkó lenni de szerintem valamilyen szinten igaza van... Egy családban valakinek főznie is kell, nem lehet mindig zacskóslevest enni tescoskiflivel! Szerintem ha időd engedi próbálj meg a kedvében járni de azért ne ess át a ló másik oldalára ne mindig a te dolgod legyen minden...
2018. márc. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
66%
2018. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
87%

"Hétköznapokon nagyon sokat dolgozok"

"Én csinálom a házimunkát"


Nem vagy bejárónő. Nyilvánvaló, hogy nem tudsz mindent megcsinálni. Párod mennyit dolgozik? Annyit mint te, vagy többet, kevesebbet?

Mondd meg neki, hogy főzöl akkor, ha a többi munkát megosztjátok, mert így nincs rá időd és kapacitásod. Mondjuk vásároljon be ő, vagy vállalja a mosogatást, esetleg amíg te főzöl, takarítson ki ő.


Régen, amíg csak a férfiak dolgoztak, elvárható volt egy nőtől, hogy otthon rend legyen és meleg étel várja az urát. De mióta egy család megélhetéséhez két ember fizetése kell és a nők is napi 8-10 órát dolgoznak, azóta nem várható el az, hogy emellett is minden házimunkát a nő végezzen.


Mondd meg neki, hogy kérdezze meg azt is a dicsekvő barátaitól, kollégáitól, hogy a feleségük mennyit dolgozik naponta és ők miben segítenek a házimunka során. Lehet, hogy akkor leesik neki, hogy máshol sem úgy működik, hogy MINDENT az asszony végez...


Egyébként pedig, ha minden egyes nap meleg ételt szeretne, rendeljen. Egy rakás menüs, ételkiszállítós hely van, ahol viszonylag olcsón meg lehet úszni az étkezést.

2018. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
11%
Nem akarok bunkó lenni de szerintem valamilyen szinten igaza van... Egy családban valakinek főznie is kell, nem lehet mindig zacskóslevest enni tescoskiflivel! Szerintem ha időd engedi próbálj meg a kedvében járni de azért ne ess át a ló másik oldalára ne mindig a te dolgod legyen minden...
2018. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom tudod, hogy nem egészséges ez a rengeteg félkész, tartósított étel. Vészforgatókönyvnek nagyon jó, amikor tényleg nem tudsz főzni, de ha állandóan ilyesmit eszel, rengeteg felesleges cukrot, sót és adalékanyagot viszel be a szervezetedbe. A saját érdekedben lenne jó, ha össze tudnál dobni pár egyszerű kaját friss alapanyagokból. Pl.egy paprikás csirke egyáltalán nem nehéz. A paprikás krumpli is egyszerű. A tésztákra számtalan féle szószt lehet készíteni. Pizzát sem nagy ügy otthon összedobni, és olyan feltétet teszel rá, amilyet szeretnél. Ezzel együtt a barátod viselkedése elfogadhatatlan. Ha ennyire nagy gond neki, hogy nem főzöl, akkor szakítson kultúráltan. De ezeket az agresszív dühkitöréseket ne tűrd.
2018. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
83%

"Nem akarok bunkó lenni de szerintem valamilyen szinten igaza van... Egy családban valakinek főznie is kell"


Valakinek, de nem feltétlen a nőnek. Nem várható el sem a nőtől, sem a férfitől, hogy rendes munka mellet még az ÖSSZES házimunkát is ő végezze.


Mióta együtt lakom a párommal, elég sokat főzögetek, pedig előtte nem tudtam. Szeretem meleg étellel várni, jól esik, hogy örül és ízlik neki. De a fejére borítanám a kaját, ha minden nap elvárná és emellett még azt is elvárná, hogy minden házimunkát én végezzek el. Én is dolgozom napi 8 órát, semmivel sem végzek könnyebb melót, mint ő, a lakásban pedig ketten élünk, úgyhogy legyen kedves ő is kivenni a részét. A párja vagyok, nem pedig a cselédje.

2018. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
81%
Sok szerencsétlen férfi képtelen az önellátásra anyuci meg túlságosan kényeztette őket, ez a helyzet.
2018. márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!