Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom már nagyon durván...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom már nagyon durván veszekszik velem, mert nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Hétköznapokon nagyon sokat dolgozok, örülök ha hazaesek, nemhogy még bevásároljak, megfőzzek, eltakarítsak, stb. Mirelit meg ilyen egyszerűbb kajákat meg tudok csinálni, de mivel a párom állandóan nyavajgott (most nem kívánja, jaj miért ezt főztem megint, jaj nem tudja hogy mit enne, találjam én ki aztán meg nem eszi meg, stb), így maximálisan elment a kedvem a főzéstől. Egyébként is van más dolgom, mert én csinálom a házimunkát.


A páromat viszont ez már nagyon durva szinten zavarja. A múltkor hazajött és tiszta idegbeteg módon kifakadt, hogy minden férfiismerőse arról beszélget, hogy az asszony mit főz, főzött vagy fog főzni, és mindenki rajta röhög, mert én meg nem főzök. Hát mondtam neki, hogy nálunk anyám se főzött soha, úgy nőttem fel én is, hogy ettem amit találtam, de főleg kész ételeket vettem, mégsem váltak el meg soha nem volt emiatt cirkusz köztük. Erre kifakadt, hogy én milyen anya leszek, mit fogok átadni a gyereknek, mérgében a falhoz vágta a táskáját, felborította a széket meg mindent, ami az útjába kerül, majd "lebszta" magát a tévé elé...


Nektek mi a véleményetek? Tényleg ekkora bűn, ha nem főz a nő?


2018. márc. 30. 22:34
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
93%

Az exem is közölte egyszer, hogy azért szeretne összeköltözni, hogy végre takarítson nála valaki.


Ültem, röhögtem, és ott búcsút is intettünk egymásnak. Vezetem a háztartást és főzni is tudok - munka mellett - de ha ezt vki elvárja, az a szememben csak egy szerencsétlen taknyos gyerek.

2018. márc. 31. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
63%

Dolgozom én is, párom is, 2 gyereket nevelünk, mégis van minden nap főtt kaja az asztalon. Egy kis logisztika az egész. Ha látja, hogy semmi energiam, hétvégente van, hogy ő főz, mert nem nyomorult ő sem, hogy megfogja azt a rohadt fakanalat.

Lehet csak én vagyok ilyen, de nem tudnám elviselni, hogy csak gyorskaját eszik a családom.

2018. márc. 31. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem ebben a helyzetben két pont van (szigorúan saját vélemény):


1) Senkinek a csicskája nem vagy. Nem is értem, hogy nők miért hajtják önként a fejüket, és csinálják kizárólag egyedül a háztartást. A párom mindenből kiveszi a részét - persze úgy, hogy "ki ér előbb haza" vagy "ki indul később", és megcsináljuk a napi tennivalókat. Soha nem volt megbeszélve, ennek természetesnek kell lennie! A párod egy elkényeztetett hülye, és azt kell sajnos mondanom, hogy ebben kedves anyósjelölted és bizony te is hibásak vagytok... remélem a fiaidat nem fogod erre szoktatni. (Erre mindig eszembe jut az a szomorú helyzet nálunk, hogy engem anyám rendszeresen piszkált, amikor otthon éltem, hogy mennyire háziatlan vagyok, a huszonéves, otthon élő tesóm meg félévente hajlandó egyszer mosni vagy teregetni, és ez tök normális volt.)


2) Szerintem nem bűn, de minimum ciki, ha valaki nem tud főzni. Legyen az nő vagy férfi, de önálló háztartással rendelkező személy. Nekem az alapvető igényességhez tartozik, hogy valaki le tud tenni a családja elé friss kajákat. Igaz, hogy te honnan is tudnád, hiszen előtted sem volt minta otthon, anyukád ugyanúgy soha nem főzött... Ez nálunk nagyon fontos mindkét oldalon. Nem arról van szó, hogy minden nap főzni kell, nem lehet étterembe menni vagy pizzát rendelni, mert hú meg ha, de elképedek azon, hogy hány kollégám rendel innen-onnan közepes menzamoslékot minden nap olyan áron, amiből normális alapanyagokból, egészségeset és finomat lehetett volna főzni nem túl nagy erőfeszítéssel. Vállalom, hogy ezért a mínuszba leszek pontozva az internetes kajarendelés és készételek világban, de szerintem erre berendezkedni hosszú távon és napi szinten ugyanolyan igénytelenség, mint a mosott ruhát rohasztani órákon át a mosógépbe, zsíros hajjal vagy gyászoló körmökkel rohangálni.

2018. márc. 31. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem az a baja a párodnak, hogy nem főzöl változatosan és gyakran, az max zavarja.


Az a baja, hogy a munkahelyi konfliktust nem tudja kezelni. Mondd meg neki, hogy kérdezze csak meg mivel foglalkoznak a kollégái párjai, vagy hányra érnek haza, vagy mutassanak már egy képet róluk.


Egy normális férfi magától leállítja a kötekedőket, hogy ma extra ágyjelenetet kapok tőle, vagy ma este én kényeztetem őt, mert sokáig dolgozik, vagy ma én sütök bárányt, a párom előkészítette.


Az a baja, hogy egy balfsz a kollégái között, és mivel nem tudja ezt kezelni, rajtad vezeti le.


Sajnálom, hogy ilyen nyomi a párod.

2018. márc. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

Én kivágnám a pasit, mint macskát sz.rni.

Ha együtt éltek, akkor vegye ki a részét a házimunkából, segítsen be, ne várja el, hogy csak és kizárólag majd te fogsz otthon mindent megcsinálni.

Én a helyedben a következő ilyen hisztinél a képébe ordítanék, hogy akkor most szedje a cókmókját és takarodjon kifelé, vagy lehet felemelni a seggét, és segíteni. Te is ugyanannyit dolgozol, mint ő, csak és kizárólag akkor lenne kötelességed egyedül neked takarítani és főzni, ha te koszolnád csak a házat és te ennél a kajából egyedül. Minden más esetben lehet segíteni.

2018. márc. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
90%

A mai világban már nem az van hogy a nő főzzön, mosson, takarítson és egyéb más házimunkát elvégezzen, mert mindkettő félnek kell hogy legyen jó keresete hogy megtudjanak élni, és ez csak munkával kivitelezhető. Sokan több műszakban dolgoznak, vagy ha csak nappal akkor is reggel 7 órától délután 4 ig munkahelyükön vannak.

Mi a barátnőmmel mindketten 12 órás műszakban dolgozunk így meg is beszéltük hogy az főz otthon, meg csinálja a házimunkát aki épp ráér. Persze a férfi kollégáimtól, ismerőseimtől én is kaptam az ívet hogy milyen dolog az hogy férfi létemre főzök magamra amikor van nő a háznál, meg ilyenek. Akkor én kb ugyanezeket vágtam vissza. Engem nem érdekel ki mit gondol, én már 14-15 éves korom óta főzök mert szüleim is sokat dolgoztak és anyám is megunta hogy munka után fáradtan még neki kell állnia főzni, főleg hogy én sokszor iskolából már fél 3 kor otthon voltam így eltudtam kezdeni a főzést és 2-3 napra főztünk előre.

Most is a barátnőmmel azt csináljuk hogy 2-3 napra előre megfőzünk, és ami csak frissen jó azt összekészítjük úgy hogy amikor kajálnánk csak gyorsan ki kelljen sütni és ennyi.

Engem meg nem érdekel senki véleménye. Mai világban már a férfinak is ugyanúgy ki kell(ene) vennie a részét a házimunkába azt ami a nő feladata lenne. Mosni is ugyanúgy kimosok ha arról van szó, és van rá idő, nem várom el hogy munka után fáradtan csinálja a házimunkát és utána fáradtan essen össze az ágyban.


Nyugodtan mondd meg a barátodnak hogy szégyellje magát azért mert mástól akar példát venni, és hagyja hogy kinevessék egy ilyen piti dolog miatt főleg hogy te is ugyanúgy jársz dolgozni mint ő!

2018. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%

Vicc amit a mai férfiak elvárnak, egy nő is dolgozik 8-12 órát, lássa el az otthoni teendőket,főzzön és még a szexben is legyen maximálisan ott.Ja és magát se hanyagolja már el. Nem robotok vagyunk hanem emberek.


Vegye ki a részét mindenki a háztartásban.


Kolléganőm kidobta a párját. Aki jelenleg munkanélküli otthon bacca a rezet és egy poharat nem mosogat el,nem segít semmiben.Kolléganőm van,hogy 10 órát is dolgozik. Az ilyen menjen vissza anyucihoz.

2018. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok egymáshoz illőek. Nem az a ciki, hogy nem tudsz főzni, mert na és? Ilyen emberek is vannak. Van aki meg nem akar gyereket, vagy nem anyás típus. Egyik sem ciki hanem TERMÉSZETES. Hisz van. De az nem kóser, hogy egyáltalán nem tisztel. Nem őszinte önmagával sem veled szemben, mert nem képes azt mondani, hogy nem "ilyen nőt akar" (bocsi), és inkább bánt. ...

Egy őszinte beszélgetés rátok férne...

2018. márc. 31. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Miért veszekeszik? Te dolgozol és a háztartást is viszed.


Főzni ő is tud. Hüülye marha, hagyd már ott... ha gyereketek lesz, te még meló után velük leszel, takarítas ő meg döglik a kanapé előtt. Undorító.


A hisztijét pedug egy másodpercig nem viselném el.

2018. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt közösen kellene megoldani. Ha igenis fáradt vagy, ő is neki állhatna segíteni.

Abban nem értek egyet, hogy egy gyerek egyen amit talál. Ezt is közösen kell. Ugyanúgy az anya és az apa dolga is ellátni a gyereket.

Beszéljétek meg, hogy te főzöl, ő meg mosogat. Vagy épp minden nap más főz, vagy bármi kompromisszum, de a lényeg, hogy az otthoni munka is egyenlően legyen megosztva.

2018. márc. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!