Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell ezt állandóan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell ezt állandóan felhozni és veszekednie miatta? Miért nem bízik bennem?

Figyelt kérdés

Nemsokára ki kell mennem külföldre 1,5 hónapos tréningre. Ezt már 2 hónapja tudom, barátnőm is tudja. Lesznek ott lányok is, ezt is tudtuk előre. Fontos, hogy összekovácsolódjon a csapat munka szempontjából, fontos a csapatmunka, ezért elkerülhetetlen, hogy ne menjünk el néha-néha szórakozni: inni, vacsorázni a csapattal.

Nagyon szeretem a barátnőmet, sose csalnám meg, sosem szakítanék vele más lány miatt és ezt nagyon-nagyon jól tudja. Nekem Ő a mindenem. Ennek ellenére 3-4 naponta felhozza ezt a témát, hogy biztos ott a tréningen megismerkedek szép lányokkal, biztos lesz valaki, aki rám mászik és inkább vele jövök össze, szóval a barátnőm elég bizonytalan.

Mindig sértődötten mondja, hogy biztos el fogok menni velük moziba, kajálni stb..., ha hívnak (persze, hogy el fogok menni, de csapatostul.) Nem tehetem meg, hogy nem csinálok a többiekkel semmit, meg kell ismernünk egymást, meg mégis csak egy csapat leszünk és együtt fogunk dolgozni- A csapatmunka meg nagyon fontos.


Barátnőm mondta, hogy ha felszállok a repülőre, abban a pillanatban szakítani fog velem, mert nem akarja végignézni, ahogy kint összejövök mással és ha majd visszajöttem, akkor majd újra együtt lehetünk. Mindig mondom, hogy SOHA nem fogok mással összejönni, NEM b*szni meg csajozni megyek ki, hanem képzésre. Fogok beszélgetni mindenkivel ott (mert ugye, miért is ne beszélhetnék senkivel?), jóba leszek mindenkivel és ezt barátnőm nem érti meg, hogy ez nem jelenti azt, hogy össze fogok jönni mással.


Hogy kéne megértetnem vele, hogy nem érdekel senki más?

Miért ennyire bizonytalan? Miért nem bízik bennem? (Már rengetegszer bizonyítottam, hogy megbízható vagyok). Néha kelti bennem a bűntudatot, ha szakít velem, az az én hibám lesz, nem az övé.


22/F Barátnőm: 30



2018. ápr. 1. 10:55
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
47%
És azt hogy fogja bírni, hogy utazgatsz majd a MUNKA miatt?
2018. ápr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
90%

Bizakodsz, hogy jobb lesz, de ez nem lesz jobb. Nem azért féltékeny, mert nem vették fel, hogy ha felveszik őt is, akkor majd hirtelen pikk-pakkra elmúlik a féltékenykedése, nem ez sajnos fejben igényel változtatást, ami nagyon nehéz, főleg 30 évesen. Egy jó pszichologus segitene, de ahhoz neki is akarni kell. Ő viszont még addig se jutott el, hogy felismerje, a probléma benne van.

Komolyan boldog vagy ebben a kapcsolatban? Persze nem az a megoldás, hogy rögötn szakits, ha probléma adódik, de én még az út előtt leültetném és komolyan elbeszélgetnék vele. Úgy, hogy súlya legyen a beszélgetésnek. Csak semmi vádaskodás, meg felhánytorgatás, ne arra menj, hogy jól megmond neki, hogy mit csinál rosszul és hogy nyakig vagy a féltékenykedéssel. Inkább fordulj hozzá szeretettel, próbálj úgy hozzáállni, hogy ez egy betegség, és segitened kell neki a gyógyulásban. Mond el neki, hogy nagyon bánt, hogy féltékeny, ráadásul hogy nem adtál rá okot. Mond el neki, hogy ezt a problémát szeretnéd megoldani, mert ugy érzed, ez kettőtök közé áll, és felőrli a kapcsolatot. Az is, hogy még zsarol is (szakitok, ha felszállsz a gépre). Mond el, hogy ezt te igy ebben a formában nem tudod folytatni. Szeretnél változtatni, de ehhez elsősorban neki kell változni. Szerintem ha azt mondanád, menjen el pszichologushoz, megsértődne, ezért inkább azt javasolnám neki, hogy menjetek el közösen, hogy tudjatok javitani a kapcsolaton. Ott aztán remélhetőleg kibukik, hogy benne van a hiba, esetleg közösen megfejthetitek, hol erednek a gyökerei a féltékenységnek, fontos lépés, hogy ő maga felismerje, hogy baj van vele és akkor lehet elkezdeni a psychologus segitsegevel javitani a helyzeten. Hosszú menet, ha fontos neked, tarts ki mellette és támogasd. Önbizalomhianyos, szerintem ezért féltékeny.


Ha év végére se látnám a változás jelét, akkor döntenék, hogy megéri e ezt nekem.

2018. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 A kérdező kommentje:
Be lehet úgy vonni ebbe egy pszichológust, hogy a barátnőm ne tudja meg? pl. hogy a háttérből figyel minket vagy ha egy régi ismerősként mutatom be és beszélgetünk vhol?
2018. ápr. 5. 13:40
 34/45 anonim ***** válasza:
48%

Szia!

Nos ha logikusan nézzük teljesen igazad van. De! Én mint önbizalomhiányos lány, megértem őt is.

Biztos sok csalódás érte már. Nekem a más lányokkal való iszogatás és mozizás nem férne bele, ez lehet, hogy nem most, de évekkel később igenis okozhat problémát. Igen, az én hibám, hiszen önbizalomhiányos, és az az igazság túlságosan realista is vagyok. A párom ezt tudta rólam mikor megismert, megbeszéltük, hogy lehetnek neki is lány, és nekem is fiú barátaim, bizonyos határokon belül. A munkahelyi együttműködés fontos, 1 2 csapatos iszogatás belefér, de hogy rendszeresen más lányokkal iszogass és mozizgass, az szerintem is sok. Nem indokolt. Láttál már házas komoly embert ilyet csinálni rendszeresen? Ugye, hogy nem. A korodból adódóan te erre vágysz még, ő meg inkább a közös élményekre.

Szerintem itt nem arról van szó, hogy bármelyikőtökkel baj van, de nem illetek össze. Én azért bízom meg a páromban, mert Tudom, hogy hagyna itt 1,5 hónapra, és nem iszogatna más lányokkal. Mert szeret, és mert neki fontosabb hogy én mit érzek, mint hogy ilyen módon fejlődjön a csapat. Nincs azzal baj, ha te ezt nem így gondolod, de akkor add meg neki a lehetőséget, hogy olyat találjon, aki tud neki számára megfelelő érzelmi biztonságot nyújtani.

2018. ápr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 A kérdező kommentje:
Megadom neki azt az érzelmi biztonságot, amire vágyik. Tudja nagyon jól, hogy nagyon-nagyon szeretem, sőt, imádom őt. Tudja azt is nagyon jól, hogy soha az életben nem csalnám meg és megbízhat bennem. Sokszor bizonyítottam már neki, hogy nekem Ő nagyon fontos és szinte bármit megteszek érte.
2018. ápr. 23. 16:12
 36/45 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ennyire szereted, akkor fektessetek le szabályokat erre a 1,5 hónapra. Pl. hogy milyen sűrüséggel fér bele az iszogatás, csak kettesbe ne menj belettúl mélyen beszélgetésekbe stb. Ne hagyd, hogy parancsoljon, de ha ezeket megbeszélvekvele és tartod magad hozzá, akkor szerintem jóval könnyebb lesz neki is.
2018. ápr. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:
Mindig tartom magam a megbeszéltekhez, csak az a baj, hogy nem hiszi el. Min 10x meg kell erősítenem, hogy elhiggye és ne féltékenykedne.
2018. ápr. 23. 16:56
 38/45 anonim ***** válasza:
53%
Az viszont baj, ha el se hiszi :( Probald meg finoman megkerdezni, hogy ennek mi az oka, vagy hogy mit vár el tőled ebben a helyzetben. Ha erre azt kapod, hogy "nem tudom", az azt jelenti, hogy igazából ő is tudja hogy nincs igaza!
2018. ápr. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Egy kamaszlánytól még talán normális lenne az ilyen viselkedés, majd kinövi jelleggel. Valószínűleg sok csalódáson, megcsaláson van túl. A nők nagyrésze furán kezeli ha betölti a 30-at, lehet ez is az oka hogy nem helyesli, hogy a 22 éves párja nála fiatalabb nőkkel fog egy csapatban lenni. Nem normális amit csinál. Van olyan lány ismerősöm, aki 20 éves, ugyanilyen felfogása van... Aranyos lány de nem alkalmas hosszútávú, komoly kapcsolatra. Ha a barátja megy valahova, mindig azzal búcsúzik el, hogy "Ne csalj meg!". Nem egészséges egy ilyen kapcsolat. Egyszer egy barátnőm kiakadt, amikor megtudta, hogy a katonatáborban, ahol a barátja egy hetet töltött, voltak lányok is. Ennyi, nem is az hogy esetleg túl barátságos volt a lányokkal, egyszerűen csak a tény hogy nem csak fiúk voltak. Ekkor 17 évesek voltunk. A ti kapcsolatotok elég érdekes. A leírásodból kiderül, hogy szereted őt, de ha neki nem elég, hogy bármit teszel hogy bízzon benned végre, akkor nem sokáig maradtok együtt. Nem tudom, aktuális-e még a dolog, de szerintem kellene ide egy hosszú beszélgetés. Ha hisztizik és nem tud felnőtt módjára viselkedni, akkor nincs miről beszélni.
2018. máj. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:

Próbáltam már vele beszélni, mindig megígér mindent, ami egy darabig működik. Tegnap azon akadt ki nagyon, hogy köszöntem egy csoporttársamnak, aki meleg. Rögtön elengedte a kezem, elkezdett hisztizni, mondta,m hogy barátkozzak vele és én is olyan b*zi lettem, mint ő. Reptéren meg szakított velem mondván: barátkozz vele, gyere össze vele, ha már ekkora nagy haverok vagytok, hogy így köszöngettek egymásnak, biztos jobban szereted, mint engem...

Szóval hihetetlen, miket talál ki. Olyanokat mond, amik soha eszembe nem jutna (pl: biztos el fogom felejteni és inkább összejövök mással vagy tuti meg fogom csalni).

2018. máj. 6. 10:02
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!