Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párod bevallaná, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párod bevallaná, hogy nem szerelmes beléd, te pedig vele tervezted a jövőd, akkor ezt megpróbálnád elfogadni, és így tovább maradni, vagy elhagynád?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 17. 22:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Mi együtt maradtunk, de azért nem mindegy a szitu.

Párom olyan ember, aki egész életében vacakul választott, bántalmazó kapcsolatai voltak (pedig ő a férfi). Mi barátok voltunk, barátságból alakult kapcsolat. Ő nem a lángoló szerelmet keresi, hanem azt, aki mellett boldog lehet.

Nyilván, mikor először így az arcomba vágta, hogy ő nem szerelmes, akkor kiborultam, de neki ez pozitívum, hogy "csak" szeret. Bennem van az, hogy mi van, ha egyszer mégis szerelmes lesz, másba... de ugyanakkor felém meg kifejezi az érzéseit, törődik velem, tehát a kapcsolat jó.

Emiatt végül nem hagytam el. Fáj, hogy csak én vagyok a "szerelmes", de ugyanakkor szerintem nálunk ez mégiscsak működő dolog.


Egy olyan példában, amit leírtál, hogy hazudik azért, hogy ágynak dönthessen, nyilván teljesen más dolog, ilyen esetben nem a szeret-nemszeret a lényeg, hanem hogy szimplán nem nevezhető kapcsolatnak, nincs értelme folytatni.

2018. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Egy hete lett vége az első kapcsolatomnak. Azért mert már nem szeretett, "kiszeretett" belőlem. Amikor először azt mondta, hogy nem tudja, mit érez, akkor sírva könyörögtem neki, hogy ne dobja sl a kapcsolatunkat, adjon időt nekünk, gondolja át. Mert én még most is szeretem.

Akkor nem szakítottunk, de utána már nem volt ugyanolyan. Vagyis de, minden ugyanolyan volt, csak én rájöttem hogy mennyi mindent azért nem úgy csinál, mert nem szeret. (Például, hogy neki sok egyedül töltött idő kell. Amivel nincs is gond, megértem. Csak miután mondta, hogy nem szeret, átértékeltem, és rájöttem, hogy velem nem akar lenni. Mert másokkal találkozott az "egyedül töltött idő" alatt.)

És rájöttem, hogy én nem ezt szeretném. Hanem valakit, aki szeret. Úgy ahogy ő az elején.

Megpróbáltam én is menteni a helyzetet, de feleslegesen. Ha valaki már nem szeret, el kell engedni. Hiába szereted te őt, nem ugyanazt kapod vissza. Ami sgy idő (elég rövid idő) alatt tönkretesz.

Nehéz volt elengedni, de adok esélyt magamnak, hogy találjak valakit aki szeret, és ne pazaroljam rá az időmet.

Kitartást neked :)

2018. ápr. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#12 Ezt olyan,mintha én írtam volna. Köszönöm ,kitartást neked is, és őszintén sajnálom,hogy a te első kapcsolatot is így alakult.

2018. ápr. 18. 12:18
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Meglepő, hogy mennyi ember van aki hasonló cipőben van/volt. Mint ahogy olvasom a korábbi hozzászólásokat, magamra ismerek. Nekem is 1 hete lett vége az első kapcsolatomnak. Furcsa érzések kavarognak bennem, de leginkább átverve érzem magam.

Megismertem egy lányt, az elején ő volt az, aki a szép szavakkal elkábított, aki azt mondta: "fontos vagyok neki". Tudta róla, hogy nekem ő az első, tudta azt is, hogy sosem futkostam a nők után, sőt akármennyire hihetetlen, az igazira vártam. Vele is véletlenül találkoztam. Aztán mikor közelebb kerültünk egymáshoz, úgy kezdett minden az ellenkezőjére fordulni. Magam részéről, mint fiú azt hittem, hogy az őszinteséget díjazni fogja egy nő, egy nő, aki még idősebb is nálam. Nekem is ugyanez volt a válasz, hogy "nem szerelmes belém, de azért szeretne velem lenni" (így utólag már ebben sem hiszek). Még akkor is azt gondoltam, hogy majd idővel megszeret. Csak hogy nehéz egy olyan ember kedvében járni, aki nem táplál irántad érzelmeket. Lehet az én esetem abban is különbözik, hogy én beszélgetni sem tudtam már vele erről később. Mondanom sem kell, hogy az érdektelensége kiverte a biztosítékot nálam, és szakítottam. Újrakezdeni nem akarta, és láthatólag egyáltalán nem viselte meg a dolog. Én még most is szenvedek tőle, és nem múlik el 1 óra úgy, hogy ne jutna eszembe. Szerelmes lettem egy olyan emberbe aki valószínűleg meg sem érdemelte. Nem tartom magam egy nagy számnak, de az biztos, hogy ha egy olyan lányt szeretek meg, akinek van érzelmi intelligenciája (amellett hogy vonzódik hozzám), akkor most boldog kapcsolatban lennék.


Ha vissza tudnám csinálni, ha lenne valaki aki tanácsod adna nekem a múltban, akkor attól a pillanattól kezdve, hogy elmondta: nem szerelmes, otthagytam volna. Akkor talán most nem szenvednék a fájdalomtól. Olyan embernek akartam adni a szívem, aki tényleg megérdemli, és lehet mesének tartani azt is, hogy az első szerelemből sosem lesz kapcsolat - ettől szebb dolog kevés van a világon, annak ellenére mondom ezt, hogy az első nekem sem sikerült.

Csak a saját véleményemet írtam le, de az biztos, hogyha a "nem szerelmes beléd" kijelentése párosul a kapcsolatotok iránti passzivitással, akkor a csalódás elkönyvelhető, mint az esetemben is.

21F

2018. ápr. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!