Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szerelmes, és tud nélküled...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szerelmes, és tud nélküled élni - miért mond ilyet a párjának valaki?

Figyelt kérdés

Mit tennél, ha a párod (akivel már lassan 10 éves a kapcsolatod) egyszer csak azt mondaná neked, hogy nem szerelmes beléd (soha nem is volt), és ha kilépnél az életéből, nem ölné le magát, hanem élné tovább az életét nélküled. Persze nem akarja, hogy elhagyd, mert nagyon szeret... És eddig a pillanatig boldogan is éltetek..


Mond ilyet valaki olyan embernek, aki fontos? Ha igen, miért?


Számomra ez felfoghatatlan. A gyermekének sem mondja azt a szülő, hogy tudok nélküled élni, hanem úgy érzi, nem tud. Aztán ha az élet mégis elveszi, a legtöbb szülő nem öli le magát, hanem próbál életben maradni. Mégis azt mondjuk a számunkra fontos embereknek, hogy nem tudunk nélküle élni, nem?



2018. ápr. 28. 12:43
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
9-es: Nem irigylem a barátnődet, a mai eszemmel már nem maradnék ilyen kapcsolatban. Biztos szépen működik majd, ahogy a miénk is működött, de ha majd visszanéz az életére, ő elcseszettnek fogja látni az időt. Pont a lényeg hiányzik belőle. Neked persze más, férfi szemmel ez tökéletesen kényelmes pocsolya.
2018. ápr. 28. 14:18
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem viszont túlértékeled a szerelmet. Jó dolog az, egy f.@sza ösztön, ami arra való, hogy az ember szaporodjon, sokasodjon. De azt hiszem, lassan fejlődni kéne, mert egy dolog biztosan megkülönböztet minket az állattól: az, hogy ellene tudunk menni az ösztöneinknek. Van, aki jobban és van, aki kevésbé.:)

Azt viszont, hogy kényelmes pocsolyának hívod a párkapcsolatunkat, kikérem magamnak. Ha valami esetedben nem működött, vagy nem tudtatok megoldani, az nem jelenti azt, hogy más sem tudja.:)

2018. ápr. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
12-es: Te nem vagy tisztában a szerelem fogalmával, kevered a szexuális vággyal, fellángolással. A szerelem képessége különbözteti meg az embert az álattól, mivel a szerelem a szeretet legmélyebb formája, ami kizárólagos. Javaslom, hogy olvass kicsit utána, rád férne. ;)
2018. ápr. 28. 15:55
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekem nagyjából ugyanezeket mondta. Pár hónap múlva már a bíróságon ültünk a válóper miatt.

Azóta nagyon boldogan élek az új férjemmel és az egy hónapos kislányunkkal :)

2018. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy mertél lépni, és jó vége lett. :) Sok boldogságot nektek! :)
2018. ápr. 28. 21:28
 16/17 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy emiatt kéne többet olvasnom. Pontosan ugyanolyan ösztön, mint minden más, ami arra készteti az embereket, hogy szaporodjanak. Rátesz egy nagy-nagy lapáttal a sima szexuális vágyra.:)

Az egész kémia, nagyban termeli a dopamint, meg még nem tudom már milyen vegyületeket/hormonokat. Tehát nem egy bűbáj vagy varázslat, hanem egy kémiai-fizikai folyamat, reakció. Közben másodlagossá teszi néhány egyéb területét az agynak. Ezért van az, hogy ha az ember szerelmes, akkor sokkal több mindent elnéz a másik félnek. És ez mire jó? Arra, hogy "felelőtlenül", legalábbis valós tényeket háttérbe szorítva szülessenek az utódok.

És hogy a szerelem képessége különbözteti meg az embert az állattól? Egy, hogy ez egy apró tényező csak. Kettő, hogy a szerelem csak egy sokkal összetetted folyamat, mint ami az állatoknál figyelhető meg, de ez tök logikus tovább és gyorsabban fejlődtünk. Sokkal előnyösebb a fizikumunk is, az agyunk egyéb területei is fejlettebbek, nem tudom, miért gondolod, hogy a szerelem képessége különböztetne meg minket az állattól. Sokkal nagyobb különbség például az, hogy mi tudunk hazudni.


Ugyanakkor, ahogy az előbb valamilyen pocsolyának tituláltad a párkapcsolatunkat, most pedig arra utalgatsz, hogy többet kéne olvasnom, meg kell kérjelek, hogy észérveid híján ne menj át személyeskedésbe. Ettől függetlenül igaz, hogy többet kéne olvasnom, az utóbbi három évben hanyagolom, DE abban biztos vagyok, hogy erre a témára nem nekem van kisebb rálátásom.:) Hisz nem én vagyok az, aki egy TíZ(!!!) éves kapcsolatnak véget vet egy őszinte vélemény miatt.

2018. ápr. 29. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, minek az apropóján vetődött fel a kérdés, de hát, ha kérdés, akkor ő tisztességesen és őszintén válaszolt.

Ne háborogj. Az meg szintén egy pozitív dolog, hogy erre fel véget is vetettek ennek, ilyen egyoldalú dolgoknak sok értelme nincs.

2018. ápr. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!