Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok! Mit szólnátok hozzá,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Mit szólnátok hozzá, ha a párotok elvárná tőletek, hogy tudjatok főzni, és tegyetek elé különféle ételeket? Otthagynátok?

Figyelt kérdés

2018. máj. 19. 03:23
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
100%

Otthagynám.

Ugyanis neki egy bejárónő kell, egy szakácsnő, és nem én. Aki csak azt látja bennem, hogy jól főzök, és több nem is érdekli, arra nekem nincs szükségem.

2018. máj. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
22%

Jézusom! A válaszokon csak ámulok..

Biztos én vagyok a földhözeagadt,de kb 16 éves korom óta tudok főzni. Sosem volt kérdés,hogy változatos ebédet tegyek a párom elé.


Korcsosul a világ,hogy azon háborognak a nők,hogy főzni kell.... 😔 (28/N)


Nyugodtan lepontozhattok!

2018. máj. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
92%
#12 Ügyes cseléd vagy, a párod biztos örül, hogy kifogott egy lábtörlőt. Amíg főzicskézel, legalább töcskölheti a titkárnőt. Nem azon háborgunk, hogy főzni kell, hanem azon, ha egy elvileg felnőtt férfi egy 5 éves szintjén ragadt és kell neki egy anyuka, aki ellátja, mert magát képtelen. Hát már bocsi, de nálam egy párkapcsolat nem egymás kiszolgálásáról szól. Főleg úgy nem, ha csak egyirányú. Amúgy, ha már vannak gyerekek is, és csak az egyik fél dolgozik, akkor értelemszerűen a másik fél veszi át a házimunka nagy részét. De amíg csak ketten vagyunk, addig egyenlő arányban vesszük ki a részünket nagyjából mindenből.
2018. máj. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elvárással van a gond. Lehet ennek örülni,lehet ezt megbecsülni,hálásnak lenni,ne adj'isten viszomozni,de nem elvárni.


Még jó,hogy olyan fèrfi van az életemben,aki nem így gondolkodik...

2018. máj. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván attól függ ez milyen szintű elvárás.


Mert míg az szerintem is alap dolog, hogy egy közös háztartásban ne mindennap "rendelős" kaja meg étterem menjen (főleg ha egészségesen akarunk étkezni)...ha 8 órás munkám után elkezdene a párom "pattogni" hogy ő valami különleges kulináris fogást szeretne az asztalon látni (amiben sem bevásárlással sem házimunkabesegítéssel nem asszisztál) hamar a fején találna egy lábast. (és lehet nem is üreset :P)

2018. máj. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
100%

Én is elvárom, hogy ne egy nagyra nőtt óvodás legyen a párom, hanem képes legyen önállóan ellátni magát. Tegyek elé különféle ételeket? Kérlek, elé tenném a hozzávalókat, lehet besegíteni. Aztán otthagynám.

Dolgozó nő vagyok, egyedül ellátom a saját háztartásomat, de nem fogok ellátni egy nagyra nőtt csecsemőt. Ha gyereket akarok, szülök.

2018. máj. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
19%
Tanulság a válaszokból: csak a nők várhatják el a férfiaktól, hogy tudjanak főzni, a férfiak a nőktől nem.
2018. máj. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
100%

"Biztos én vagyok a földhözeagadt,de kb 16 éves korom óta tudok főzni. Sosem volt kérdés,hogy változatos ebédet tegyek a párom elé." - Csajszi, én tudok főzni, JÓL, a szüleim is tanulnak tőlem. Itt az elvárással van baj, meg hogy a férfi elé kell tenni az ételt, aki elvileg FELNŐTT, nem pedig pólyás vagy béna, aki képtelen ellátni magát egyedül... Nálunk a családban a férfiak is otthon vannak a konyhában, apám is főz (mérnök), öcsém is főz (hadnagy), mindkét nagyapám főzött (az apai nagyapám házi rétest is tudott készíteni, nem mirelit tésztából, hanem azt is házilag, az anyai nagyapám galambot fogott nekem és abból készített húslevest gyerekkoromban).

Miért kellene egy felnőttnek kinyalni a seggét csak azért, mert lóg valami a két lába között?

Én nem vagyok háztartásbeli, anyám sem volt az soha, értelmiségi, diplomás, dolgozó szülők mellett nőttem fel, akik mindig közösen csinálták a házimunkát.

2018. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
58%
#17 Szándékosan értelmezed félre az egészet, hogy provokáld a népet, ugye?
2018. máj. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
92%

Meg lehet beszélni, hogy ezt szeretnéd a párodtól, ha te másban veszed ki a részed napi szinten a házimunkától. Itt az elvárással van a baj, ahogy előttem is mondták. Mindegy mi van, fáradt, kitakarította az egész lakást, vagy hosszú volt a munkanapja, mégis elvárod hogy ő főzzön, pedig segíthetnél azzal, hogy aznap átveszed tőle ezt a terhet.


Régen persze hogy a nő főzött, mert 0-24 otthon volt, amíg a férfi dolgozik, a nő főz. Ma már ez nem ilyen automatikus, hiszen mindkét fél egyformán elfárad a munka során, így értelemszerűen egyformán lenne fair elosztani a házimunkát is a felek között, hiszen a nő nem rabszolga. Ne várj el tőle többet, mint magadtól.

2018. máj. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!