Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Lányok! Mit szólnátok hozzá,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok! Mit szólnátok hozzá, ha a párotok elvárná tőletek, hogy tudjatok főzni, és tegyetek elé különféle ételeket? Otthagynátok?

Figyelt kérdés

2018. máj. 19. 03:23
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
18%

(12-es vagyok)


Szerintem fel van kicsit fújva itt a dolog,mintha direkt nem tudnátok értelmezni a kérdést. Egy szóval nem írta a kérdező,hogy Ő mit tesz cserébe,vagy milyen a munkamegosztás. Ez egy egyszerű kérdés volt.


Kedves 13-as,örülök,hogy neked ennyi jött le a válaszomból. Gondolom neked is biztosan hosszú és tartalmas a párkapcsolatod,ha már ennyire belementünk a másik magánéletének elemzésébe...


Egy szót nem írtam arról,hogy milyen munkamegosztásban vagyunk,ebből te egyből leszűrted,hogy cseléd vagyok,

szeretnél te olyan cseléd lenni,mint én! 😉

2018. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
35%
Egy normális párkapcsolatban a házimunka közös háztartásban közös, és önszerveződő, tehát nem kell dedós módon táblázatosan felosztani, hogy ki mit csinál, mert valahogy a két emberben maguktól is ott van az igény, hogy megcsinálják, és meg tudják csinálni akkor is, ha egyedül élnek, nem kell egy másik ember hozzá. A szüleimnél így van, anyai nagyszüleimnél így volt, feltételezem, az apai nagyszülőknél is, csak az a nagyanyám már nem élt, amikor megszülettem, és az a nagyapám is már nagyon idős volt, de apám elmondása alapján így volt. Öcsém és én is ebben szocializálódtunk. Öcsém hadnagyként remekül ellátja magát, még kísérletezni is szokott főzés terén, és nem törik le a keze, ha oda kell állni elkészíteni valamit.
2018. máj. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
11%

Jókat mosolygok a válaszokon. 😊

Érdekes, hogy amikor a női elvárások vannak terítéken, ott valahogy mindig meg van magyarázva miért fontos a saját lakás, autó és jó kereset a férfi részéről. 😁

2018. máj. 19. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
77%

Nem kezdenék vele alapból.


Nem szeretek főzni, én sem erőltetek másra egy hobbit, amit utál, csak azért, hogy nekem jó legyen. Ha valaki szeret enni, ki akar próbálni ezt-azt, főzze meg magának vagy menjen étterembe. Tőlem olyan messze van ez a "akarok valamit, csináld meg nekem" hozzáállás.

2018. máj. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
100%

Jaguár, tévedsz. Te a pasik véleményét tartod etalonnak hogy szerintük mi nők mint akarunk. Engem az ilyen kérdéseknél mindig lepontoznak amikor azt mondom, annyit várok el amennyit én is beleadok (sőt, kevesebbet) kocsim nincs, lakásom van, átlagosan keresek. Kocsit és lakást nem várok el senkitől, de keressen már kb hasonlóan, mint én. Hadd ne tartsam el. No, ezt a választ mindig lepontozzák valamiért. :-)


Pedig itt is ez az elv érvényesül. Én is 8 órát dolgozom, ő is. Ebből következik, hogy a házimunkát elosztjuk. Én nem főzök túl jól, mert enni sem szeretek ilyen magyar kajákat, tehát pár félét megcsinálok ami jól megy, de nem fogok senkinek munka után változatos mindenféléket főzni. (ha van kedvence, megtanulom, de amint pofákat vág, utoljára készítettem)


Tehát a főzést is el lehet osztani. Ne várja el. Ha nagyon béna főzésben, akkor átvállalom, de ne rinyáljon, ha nem kap töltött káposztát meg ilyesmit. Röviden: azt eszi amit kap, vagy megfőzi ami szerinte jobb.

2018. máj. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
Érdekelne az indoklás azért. El tudok képzelni olyan élethelyzetet, hogy ő még egy májkrémes szendvicset sem tud megcsinálni és tényleg rászorul a segítségemre. Most nem szeretnék példákat mondani ilyen élethelyzetre, mindenkinek a fantáziájára bízom. Ha úgy érzem semmi oka ilyet kérni tőlem és a kívánságát szeretetlenül, követelőzve fogalmazná meg akkor az nagyon fájna és csalódnék benne. Nem szeretek hirtelen felindulásból dönteni, de egyrészt lenne bennem egy rossz érzés, hogy ennyire félreismertem őt, keresném magamban a hibát, hogy milyen jelet nem vettem észre. Másrészt ha tovább nyaggat ezzel akkor nincs más út, mint a szakítás.
2018. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
14%

Pedig régi igaz mondás, hogy egy férfi szívéhez a gyomrán keresztül vezet a legrövidebb út.

Vagy az ide írogató lányok/nők ugyan mit ettek gyerekként, honnan volt az ebéd? Kétlem, hogy az édesanyjuk bezavarta volna az édesapjukat a konyhába, miközben ő messengeren beszélgetett. A mai lányok már ezt a tendenciát folytatják, nem csoda, ha igazából annyi meg annyi férfit a szexen kívül nem érdekel már semmi. Ezen kívül túl sok minden nem marad amit egy férfi egy nőben keresne.


Persze ez nem jelenti azt, hogy folyamatosan a konyhában kellene robotolni mert én is szívesen segítek, de ha egyszerűen nem tudok főzni és nincs hozzá semmi türelmem így nem is csinálom. Egyedül élve ez nem probléma, megoldom máshogy, de kapcsolatban szeretném, ha mondjuk nem csak akkor látnék főtt ételt amikor étterembe megyek enni.

Ezerszer inkább vennék feleségül egy főzni szerető és tudó "szakácsnőt" mint egy modernkori, munkamegosztást folyamatosan kettős mércével mérő és hirdető feministát. Ez van.

2018. máj. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes,hogy aki nem szeret mást kiszolgálni és minden nap az elvárásnak megfelelni az már "mai feminista" 😅😅


Illetve a kérdés egy elvárásról szólt. Nem indokolta meg miért,a hátteret se írta le a kérdező. Így mindenki magából indult ki. Aki egyenlő aranyban dolgozik a párjaval,ugyanúgy keres és ebben ugyanúgy elfárad,az igenis zokon veheti. Ilyen egyszerű. Aki ezt a válaszok alapján nem fogta fel annak kokoly szövegértelmezési problémái vannak.

2018. máj. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
De Jaguar, én sem tudok főzni és nincs hozzá semmi türelmem. Tehát pontosan azt érzed a főzéssel kapcsolatban, amit én. Mégis azt mondod, hogy nekem a nemem miatt ezt le kell gyűrni, neked meg elég egy ellenkező neműt keresni?
2018. máj. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 anonim ***** válasza:
100%

29-es válaszoló akkor van igaza.

"de ha egyszerűen nem tudok főzni és nincs hozzá semmi türelmem így nem is csinálom"


A nők is lehetnek ugyanígy vele, nincs türelme vagy nem tud jól főzni az adott hölgy. Ez esetben miért neki kell ezt félretenni, és mégis napi szinten főzni? Miért nem lehetne inkább felváltva, vagy miért ne lehetne bármi más megoldást keresni?

2018. máj. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!