Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a párom erőltet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom erőlteti rám, hogy gyógyszereket szedjek?

Figyelt kérdés

Pánikbetegségem van évek óta. Párom unszolására elmentem pszichiáterhez, aki 10 perc beszélgetés után felírt nekem antidepresszánst és nyugtatót. Elolvastam a betegtájékoztatót és utána néztem a neten, és úgy döntöttem, hogy nem szedem a mellékhatások és a rászokás veszélye miatt. Nem vagyok munkaképtelen, járok dolgozni, jó munkahelyem van, együtt élek a pánikbetegségemmel.

Elkezdtem pszichoterápiára is járni.

Ellenben a párom folyamatosan nyaggat, hogy mégis mit képzelek, hogy beteg vagyok és nem szedem az orvos által felírt gyógyszert, és, hogy ezek után soha ne halljon tőlem panaszt, az én hibám, ha rosszul vagyok. És, hogy beszélgetéssel nem fogok meggyógyulni, mert pont olyan beteg vagyok, mint egy inzulinos cukorbeteg, nem fog hatni a ráolvasás.

Nagyon zavar már, szinte minden nap téma.

Mit mondjak, amivel meg lehet győzni? Vagy csak a szakítás a megoldás? Mert elviselni már nem tudom, még jobban stresszelek, szorongok miatta, mindenképp kell megoldás.


25/N

28/F


2018. máj. 19. 15:38
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
70%

# 10

Akkor mondj ilyet ha együtt éltél ilyen emberrel. Gyökeresen más lenne a véleményed.

Én tudom mit jelent egy ilyennek együtt élni és az ellenségemnek sem kívánom.

2018. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 iamaveryniceguy ***** válasza:
37%

Én pedig tapasztalatból írtam ezt. Az egyik (akkori) legjobb barátom nagyon durván pánikbeteg volt. Amikor szedte a bogyókat, akkor rendesen be tudott illeszkedni a társadalmi normák közé. Aztán egyszer csak úgy gondolta, hogy inkább abbahagyja őket, hiába mondtuk neki, hogy ne.


Ő együtt tudott élni önmagával, csak mindenki mást taszított el maga mellől.

2018. máj. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
75%
Az orvos sem mindenttudó, pszichiáter meg pláne nem. Nekem is nyomta hogy muszáj szednem, meg sokkal egyszerűbb lesz az életem. Aha, hát hogyne. Arról egyik sem beszélt, hogy van más út is, csak hogy nyomassam a gyógyszert ami után pénzt kap. Gusztustalan egy iparág.
2018. máj. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
77%

1. Volt pánikbeteg párom.

2. Voltam én magam is pánikbeteg.

3. Szakmámnak hála napi szinten találkozom minden fajta mentális beteggel.


Szóval én is tapasztalatból beszélek.

Ha valaki képtelen a társadalmi normákat tartani és megkeseríti a környezete életét, ott gyaníthatóan nem egy "sima" pánikbetegségről van szó, hanem valami nagyobb kórképről. Például bipoláris zavar vagy valamilyen személyiségzavar. Előbbire kell a gyógyszer, utóbbira többnyire szintén nem.

Az pedig miért kerüli el a figyelmeteket, hogy jár terápiára? Tehát kezelteti magát. Nem értitek, hogy pánikbetegségre az is ugyanolyan hatékony, mint az antidepresszáns? A klinikai szakpszichológus is ugyanúgy szakember, minimum 9 évig tanulja a szakmát.

2018. máj. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
8%
Csak a szakítás a megoldás!
2018. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
20%
Bocs 14, de kizárólag rossz tapasztalatom van mind a pszichiáterek mint a pszichológusokkal kapcsolatban. Ha fizetős ha nem. Az orvosok szégyenei, nem is tartom őket annak.
2018. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
78%

13 #

Ha ennyire értesz a szakmához akkor tudnod kellene hogy vannak olyan pszichés betegségek ahol a beteg magának állít fel diagnózist, megerősítést keres a saját véleménye igazolására és erre eza fórum jó terep.

Az ex feleségem is azt mondta nekem és mindenkinek hogy pánikbeteg, közben a psziciáter szerint bipoláris affektí zavara volt. Amikor pörgős fázisban volt nem szedte a gyógyszert, ugyanígy kereste az önigazolást mint a kérdező és belehalt.

Ha szakmabeli vagy akkor kérlek ne adj ilyen fórumon ilyen tanácsot pszichés betegeknek mert csak a beteget és / vagy a környezetét vágod tönkre.

2018. máj. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
76%
Nekem sikerül gyógyszerek nélkül "szinten tartanom" magam. Most már nem olyan kemény, mint évekkel ezelőtt, terápiával jutottam el ide. Lehet, hogy a pirulácska segítene elhitetni velem, hogy semmi bajom, de inkább megharcolok a bajaimmal.
2018. máj. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
87%

És azért, mert ismersz egy ilyen esetet, rögtön az következik, hogy a kérdező is magának diagnosztizálta a baját? Ember, minimum 2 szakember látta a kérdése szerint.


Nem adok tanácsot, csak közlök 2 tényt:

- Jogában áll eldönteni, hogy szedi-e a gyógyszert.

- A pánikzavarra pont olyan jó a terápia is, mint a gyógyszer.

2018. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%
Gyerekkorom óta pánik beteg voltam. Mellé társult depresszió is. Jártam vele orvosnál is, aki 2 perc vizsgálat után gyógyszert írt. Voltam olyan marha, hogy elkezdtem szedni. Zombi szebben nézett ki mint én, pluszban felerősítette a pánik betegségem és a depresszióm is. 3 hónap után azt mondtam elég volt! Azóta köszönöm szépen de magamtól is kimásztam belőlük. Igaz ha stressz ér néha előjön még, de tudom kezelni.
2018. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!