Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, ha a párom erőltet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, ha a párom erőlteti rám, hogy gyógyszereket szedjek?

Figyelt kérdés

Pánikbetegségem van évek óta. Párom unszolására elmentem pszichiáterhez, aki 10 perc beszélgetés után felírt nekem antidepresszánst és nyugtatót. Elolvastam a betegtájékoztatót és utána néztem a neten, és úgy döntöttem, hogy nem szedem a mellékhatások és a rászokás veszélye miatt. Nem vagyok munkaképtelen, járok dolgozni, jó munkahelyem van, együtt élek a pánikbetegségemmel.

Elkezdtem pszichoterápiára is járni.

Ellenben a párom folyamatosan nyaggat, hogy mégis mit képzelek, hogy beteg vagyok és nem szedem az orvos által felírt gyógyszert, és, hogy ezek után soha ne halljon tőlem panaszt, az én hibám, ha rosszul vagyok. És, hogy beszélgetéssel nem fogok meggyógyulni, mert pont olyan beteg vagyok, mint egy inzulinos cukorbeteg, nem fog hatni a ráolvasás.

Nagyon zavar már, szinte minden nap téma.

Mit mondjak, amivel meg lehet győzni? Vagy csak a szakítás a megoldás? Mert elviselni már nem tudom, még jobban stresszelek, szorongok miatta, mindenképp kell megoldás.


25/N

28/F


2018. máj. 19. 15:38
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:

Csak pánikbetegséggel és hipochondriával diagnosztizáltak, és nem is 2 szakembernél jártam, hanem 3-nál, az egyiknél még régebben.

Nem kesereítem meg az életét senkinek és nem fogok gyógyszert szedni, nem is erre vonatkozott a kérdés, a továbbiakban vegyétek figyelembe, hogy ez nem opció!!!

2018. máj. 19. 16:44
 22/27 anonim ***** válasza:
78%

"És, hogy beszélgetéssel nem fogok meggyógyulni, mert pont olyan beteg vagyok, mint egy inzulinos cukorbeteg, nem fog hatni a ráolvasás."


Ilyet én is hallottam már valakitől, aki antidepresszánsokon él és volt már olyan rosszul tőlük (a nagy eszével alkoholt is ivott rájuk), hogy elmondása szerint majd' meghalt.

2018. máj. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
49%
Szia. Igaz, en nem panikbeteg vagyok. En magam elmentem pszichiaterhez 6,7 eve. Elso alkalommal irta fel a gyogyszert. Amit en siman be is szedten. Mondvan kezdodo akizofreniam van. Milyen jo, hogy idoben jottem. Szedtem a bogyot. Kesobb mar kedelyjavito is kellett. Es en azt hittem, hogy akkor most minden oke. Valoban jobban is lettem. Elkoltoztem a parommal kozos lakasba, tehat at kellett jelentkeznem a keruleti oevoshoz. O meg nem irta tovabb a gyogyszert, anelkul hogy beszelgetett volna velem es megismert. Az elso alkalmunk utan elkuldott pszichologushoz. Ott kitoltottem 3 fele igencsak reszletes es hosszu tesztet. Kiderult, hogy meg csak depresszios sem vagyok. Igy a pszichiater javasolta, hogy lassan hagyjuk el a gyogyszert, jarjak hozza ks, es oszichologushoz is. Vegigcsinaltam egy terapiat pszichologussal. Lass csodat. Semmi tunetem nincs. Nincsen hangulatvaltozasaim, se senmi ami addig volt. Teljesen feleslegesen szedtem azokat a bogyokat. Csak egy jo terapia kellett. Azt javaslom pszichologusi szakvelemenyt is kerj!!!!!
2018. máj. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszek abban, hogy mentális betegségekre gyógyszert kéne szedni, max akkor ha az ember már eljut a diliházig.

Addig semmiképpen ne mérgezd magadat, ha van rá más megoldás is!

2018. máj. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt velem is.

Folirtak, kivaltottam, utánaolvastam, és NEM szedtem be. Es nem is fogom.

Amugy azota elmult a panikbetegsegem.

2018. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Volt pánikbeteg exem... OKKAL ex.


Neked lehet "csak" egy pánikroham, de a környezeted meg tolerálja, ahogy akarja.


Exem pl. izzadt, fájt a szíve, szorongott, felkeltett minden éjszaka, hogy meg fog halni, és gyakorlatilag ki sem mozdult a lakásból.

Remek volt így vele élni, persze, kezelést ő sem akart.

2018. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Nem igaz már, hogy nem értitek meg, hogy én kezeltetem magam, csak nem gyógyszerrel... Terápiára járok, lassan 3 hete csinálom már, és már most van javulás.
2018. máj. 29. 18:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!