Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti felvennétek több milliós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti felvennétek több milliós hitelt a párotoknak?

Figyelt kérdés
Élettársammal élek 2 éve. Kapcsolatunk hullámzó. Hol nagyon jó hol meg veszekszünk. Megkért vegyek fel én, mivel neki nem adnak 3 millió forintot.Nem hülyeségre akarja azt tudom fontos dologra kellenen neki. Én nemet mondtam erre. Nem merem bevállalni, bármi éri vagy a kapcsolatunk ha zátonyra fut akkor én nőként nem keresek annyit h ezt a hitelt utána egyedül fizessem, mert ugye a bank az rajtam vasalja be. Nagyon félek ennyi milliót kamatokkal a nyakamba venni ugyanakkor lelkiismeret furdalásom is van h nem segítek. Ti mit tennétek?
2018. nov. 19. 10:58
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
93%

"Élettársammal élek 2 éve. Kapcsolatunk hullámzó."

Nem. Még stabil kapcsolatban is rizikós lenne, nem hogy egy ilyenben. Soha nem lennék senkinek a kezese se, mivel tudom, hogy nincs meg rá a megfelelő anyagi fedezetem. Ha milliomos lennék elgondolkodnék rajta, hogy valamekkora összeggel támogassak valakit, akiben bízok teljes mértékben, és elhiszem, hogy ha befuccsol az üzlet, vagy a terv, részletekben visszafizeti nekem.

2018. nov. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
54%

Mivel hullámzó a kapcsolatotok, ezért inkább ne vállalj ilyet.

Az más, hogy ha házasok vagytok, vagy már házasságra készültök, vagy - bár nem házasodtok össze - de közös jövőt, közös gyereket terveztek. Akkor javasolnám, hogy vedd fel.


Néhány megjegyzés még:

1. Igazából egy korrekt ember akkor is törlesztené az általad felvett hitelt, ha széjjelmentek. Csak ilyen ember kevés van manapság (én mondjuk így tennék).

2. Ha saját megítélésed szerint egymagad nem tudnád fizetni a törlesztőt, akkor a bank szerint se nagyon. Szóval meg se kapnád a hitelt.

3. A párod helyében, ha még nem olyan a kapcsolatunk, mint amilyet fentebb írtam, akkor én a helyében elsősorban a szüleimet, másodsorban a testvéremet kértem volna erre. Ők mégiscsak születésem óta ismernek, és amíg élünk, tartani fogjuk a kapcsolatot.

2018. nov. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
90%

Biztosan nem.

Én nemrég vettem lakást hitelre,, együtt élek a párommal, de azt sem engedem neki, hogy bármibe belefizessen, ami tartós.

A rezsit és a napi megélhetéshez szükséges dolgokat felezzük, de a törlesztő, a festés, a konyhába bármi az én saram.

Ha szakítunk tiszta a helyzet, ha együtt maradunk, majd közösen veszünk egy családi házat, ezt meg kiadjuk albérletbe.

Biztos hogy nem vennék fel hitelt, pedig nagyon jól megvagyunk, és nekem sem jutna eszembe ilyet kérni tőle.

31N

2018. nov. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim válasza:
88%
Még kezesnek se menj el!
2018. nov. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
88%
Középső lányunk vett kettőt, a pasi ahogy megkapta megváltozott. 3 hónap után elfogyott a pénz, szétmentek, egy petákot se adott vissza. Úgy higy NEM!!!
2018. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
81%

Még saját magamnak sem. De aki nem tisztel és szeret, azzal együtt sem élnék.


Csak és kizárólag akkor adnék másnak milliókat, ha lenne annyim és nem hiányozna.


Lelkifurdalásod miért is...? Még ha életmentő műtétre kéne neki, akkor sem a te felelősséged adni a semmire, de az még halványan érthetőbb lenne. Nem tudom, mire kell neki, de akinek nem telik valamire, az ne költsön, csak ha nagyon, nagyon, nagyon muszáj, pl. a munkaeszköze megy tönkre és anélkül még nagyobbat bukik vagy az ember életéről, egészségéről van igen erősen szó.


Én ismerek olyan embert, aki tutira fizetné magának, ha tudja, de arra nincs garancia, hogy tudja... TE vennéd fel a hitelt, nyilván neked kell tudnod gond nélkül elviselned a kamatokat. Ennek hiányában NE.

2018. nov. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
86%

Fontos dologra.. Hát erre szokták mondani, addig nyújtózkodjon, míg a takarója ér. Gyűjtögessen még, legyen önerő, amire saját maga is kap hitelt, de téged ne rángasson bele. És főleg ne legyen emiatt lelkifurdalásod. Még szép, hogy ne menj bele, mert még nem is vagytok házasok, te meg fizethetsz évekig, ha "neadjisten" külön válnak útjaitok.

Az a durva, hogy a párodban ilyen egyáltalán felmerül, főleg, hogy nem is felhőtlen a kapcsolatotok.

2018. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
82%
Kizàrt dolog,de te se csinàlj ilyen hülyeséget!
2018. nov. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
59%
Persze, jó sokat. Meg mindenkinek vegyél fel aki kéri.
2018. nov. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
76%
Ügyes a pali, ezt hívják érzelmi zsarolásnak.
2018. nov. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!