Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm háziállatot akar, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm háziállatot akar, de én ellenzem a dolgot. Szerinte beteges amit csinálok. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. 22 éves vagyok, ő 20.

Eddig szüleinél lakott, ott volt 2 macska. Semmi bajom nem volt velük, én is megsimogattam őket ha úgy volt. Viszont utána kezet is mostam rögtön. Sőt, amikor barátnőm macskázott, addig nem engedtem hogy velem foglalkozzon, amíg nem mosta meg rendesen a kezét. Irritált ha macskás kézzel kezdett el taperolni. Finnyásnak lettem beállítva.

A nagy probléma akkor kezdődött, amikor hozzám költözött kb 1 hónapja.

A ház az enyém, frissen felújított... ragyog minden.

Összevesztünk, mert egyáltalán nem akartam házikedvencet, még az udvarra se. Etetni, itatni kell, sokat kell vele foglalkozni... össze sza@rja a kertet stb (pl egy kutya).

Addig vitatkoztunk, hogy engedtem neki és mondtam hogy egy kutyát beszerezhetünk az udvarra, de ő fogja gondozni.

Mindenáron benti fajtiszta cicát akar :/

Bepiszkol a szép fehér szőnyegre, a kanapén élezi a körmét , hullik a szőre, büdös is stb... nekem ebből nem kell.


Abból a 2 macskából indulok ki, amit még az elején írtam. Hiába vannak fegyelmezve. Nálunk se lenne másképp.

Enyhén tisztaság mániás vagyok és nem tűrnék el egy szőrmókot a házban.

Szerencsére ez a legnagyobb problémánk.


2019. jan. 4. 00:43
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Valakinek muszáj lesz beadni a derekát. Ilyen miatt nem szeretnék szakítani.
2019. jan. 4. 00:45
 2/29 anonim ***** válasza:
37%

Férfiként mondom, hogy finnyás vagy. Tény, hogy a macskáktól lehet elvileg elkapni a legtöbb betegséget, de szerintem ha nem beteg a cica, akkor kisebb az esélye.

Nekem is van macskám, tény, hogy baromira rossz, de nem tenném ki a szűrét.

Lehet beteges, de nem szoktam kezet mosni utána :D

Ha te nem engedsz, úgy is a barátnőd fog dobni tégedet.

2019. jan. 4. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
32%
Betegesen finnyás vagy. És igen, lehet hogy x éven belül a macska szétkarmolja a kanapét, de baromira leszarom azt a 60 ezer forintot, egy háziállat ennél sokkal többet ad hozzá egy otthonhoz. Ha gyereked lesz ahhoz hogy fogsz hozzáérni? Százszor több betegséget lehet ám elkapni egy kisgyerektől mint egy macskától. És sokkal több dolgot koszol össze, az egész ház egy disznóól lesz, ráadásul az esetek 90%-ában büdösek is. Egy macska nem fogja tönkretenni a házat. Ha ilyen kis dologban nem tudsz engedni és kicsit kezelni a finnyásságodat akkor egyszerűen nem lehet veled hosszú távon tervezni. Illetve alapból nem is illetek össze a barátnőddel ezek alapján egyáltalán.
2019. jan. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
26%
Igen, elég beteges vagy. Az meg pláne nem normális, hogy a használati tárgyak többet érnek neked egy életnél. Annyira meg ne legyél nyugodt, hogy "csak" ez a legnagyobb problémátok, csak hogy témánál maradjak, úgy ki fog téged emiatt dobni a lány, mint macskát szårni.
2019. jan. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
93%

Bármilyen kicsinek is érzed, ez bizony probléma.


Azt a simogatás mesét hagyjuk, mert csak azért tetted, hogy nehogy állatfóbiásnak nézzenek, úgyhogy az skip...


Amúgy nincs sok tanácsom, senkinek sincs igaza - ha esetleg azt gondolnád neked lenne -, ő vágyik valamire, te is, viszont a két vágy nem kompatibilis egymással.


Mégis kinek lenne a vágya igazabb?


Sok sikert a megoldáshoz.

2019. jan. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%
Nő vagyok, én sem akarok állatot a lakásba. Pedig tisztaságmániás sem vagyok, egyszerűen csak nem akarok együtt élni állatokkal.
2019. jan. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
73%

Megértelek, nálunk ez szakító ok volt.

Nem értette meg, hogy amiért én megdolgoztam és megdolgozom, azt nem akarom föláldozni arra, hogy egy állat tönkretegye.

És ne keverjük ide a gyerekeket, nyilván az nem zavar.

2019. jan. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Elismerem, hogy finnyás vagyok. Rajtam kívül akkor se lehet még egy állat a házban :D

Talán akkor "utáltam" meg az állatokat, amikor még otthon laktam. Egyszerre volt 4-5 macskánk, 2 kutya, tyúkok, libák, kacsák, néha kecskék is. Rengeteg munka és bosszúság volt velük. A macskatáp/konzerv szagától egyenesen rosszul vagyok már... Persze arra a legjobb kelni, amikor az egyik cicus becsokizott, mert hát bent kell aludnia házban. Az udvar is aknamező volt, hiába szedtem fel rendszeresen.

Egy felszabadulás volt ilyen szempontból, hogy elköltöztem otthonról. Erre hozzam megint magamra a bajt?

Nem mindenkinek való egy házikedvenc :/

Ráadásul engedtem is barátnőmnek, hogy ha a házban nem is, de az udvaron valami négylábú elfér.

2019. jan. 4. 01:35
 9/29 anonim ***** válasza:
74%
Szóval nem akarsz háziállatot és kezet mosol macskafogdosás után. Ha erre ő azt mondja, hogy ez beteges, akkor itt valójában egy beteges ember van, ő maga. A te legnagyobb problémád nem az, hogy a párod betegesnek nevez, hanem hogy egy buta tyúkkal élsz együtt.
2019. jan. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Én imádom a macskánkat, és gyerekkoromban a vizslámmal aludtam (mondjuk ő nem vedlett nagyon és szőr sem volt), de megértelek. A mi macskánk benti és nagyon oda kell figyelnem, hogy ne legyen szőr. Asztalra, pultra alapból nem mehet fel, az alomdoboz környékét mindig lefertőtlenítem. Mindig kezet mosok utána-mondjuk nekem alapból kézmosás mániám van, ha látom, hogy valaki nem mos kezet, miután hazaért egy kiadós bkk-zás után, teljesen rosszul vagyok. :D Nálam a kézmosás mánia a beteges, van hogy főzök és minden fázis-zöldség pucolás stb után kezet mosok, de sima fésülködés után is.

A mi macskánk nem karmolja a bútorokat egyáltalán, van kaparófája. De ahogy olvasom nálad ez gyerekkor miatt is van, és szerintem megérthető valahol. Én azért még vártam volna a háziállat vállalással, hiszen "csak" egy éve vagytok együtt és bármi történhet, ez meg kb. 15 évre szóló kötelesség. Eleve miért jött veled össze, ha tudta, hogy nem vagy oda az állatokért?

2019. jan. 4. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!