Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm háziállatot akar, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm háziállatot akar, de én ellenzem a dolgot. Szerinte beteges amit csinálok. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. 22 éves vagyok, ő 20.

Eddig szüleinél lakott, ott volt 2 macska. Semmi bajom nem volt velük, én is megsimogattam őket ha úgy volt. Viszont utána kezet is mostam rögtön. Sőt, amikor barátnőm macskázott, addig nem engedtem hogy velem foglalkozzon, amíg nem mosta meg rendesen a kezét. Irritált ha macskás kézzel kezdett el taperolni. Finnyásnak lettem beállítva.

A nagy probléma akkor kezdődött, amikor hozzám költözött kb 1 hónapja.

A ház az enyém, frissen felújított... ragyog minden.

Összevesztünk, mert egyáltalán nem akartam házikedvencet, még az udvarra se. Etetni, itatni kell, sokat kell vele foglalkozni... össze sza@rja a kertet stb (pl egy kutya).

Addig vitatkoztunk, hogy engedtem neki és mondtam hogy egy kutyát beszerezhetünk az udvarra, de ő fogja gondozni.

Mindenáron benti fajtiszta cicát akar :/

Bepiszkol a szép fehér szőnyegre, a kanapén élezi a körmét , hullik a szőre, büdös is stb... nekem ebből nem kell.


Abból a 2 macskából indulok ki, amit még az elején írtam. Hiába vannak fegyelmezve. Nálunk se lenne másképp.

Enyhén tisztaság mániás vagyok és nem tűrnék el egy szőrmókot a házban.

Szerencsére ez a legnagyobb problémánk.


2019. jan. 4. 00:43
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
0%
Vegyetek csincsillát, azt ketrecben kell tartani, de ki is lehet venni, és nem büdös. Az már majdnem macska. A cicás embereket nem lehet lefizetni kutyával. Ha engedted, hogy hozzád költözzön, akkor neked is, és neki is figyelembe kell venni a másik igényeit. Biztos, hogy van olyan kisállat, amivel mind a ketten jól jártok.
2019. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem mindenkinek joga van eldönteni, hogy szeretne-e állatot a házába, vagy nem. Viszont azt nem bírom elviselni, mikor valaki a valósnál lényegesen szörnyűbbnek állítja be pl a macskatartás negatívumait, csak hogy a saját igazát bizonygassa. Én habár szeretem az állatokat, nem vagyok egy "a kutyám/macskám a gyerekem" típusú ember, nem engedek meg mindent és bármit az állataimnak, nem ihat Micike a kakaómból és nem nyalhat bele a kajámba, nem cukcsimukcsi, ha felmászik mindenhová és akármennyire is ezt állítják az erőszakos állatvédők, nem tartom állatkínzásnak, hogy kiengedem a házból a macskáimat. Mivel kicsi koruk óta nevelve vannak a macskáim, ezért nem sz@rtak be soha a lakásba, még csak az almon kívülre sem jártak egyetlen egyszer sem (persze mikor bent voltak, kint ott végzik a dolgukat, ahol akarják, de ott is elássák, nem a terasz közepére vagy a bejáratba szoktak...). A macskák nem büdösek, mert rendszeresen mosakszanak, ellentétben a kutyákkal, akiknek mindig van egy kis "kutyaszaguk" (persze a macskának is van szaga, de messze nem olyan erős, mint egy kutyának). Ha egy macska büdös, annak valami betegsége van. A macskáim nem élezik a karmukat a bútoron és nem másznak fel az asztalra, konyhaszekrényre, mert meg lett nekik tanítva, hogy nem szabad. Mindkettőnek van egy kedvenc alvós helye bent (az egyiknek egy szék, a másiknak egy szőnyeg), ott alszanak, egyébként meg kint vannak. Szóval az, hogy valakinek az állata hogy viselkedik elég sokban függ attól, hogy az illető megtanította-e neki, hogy mit szabad és mit nem, vagy sz@rt a nevelésbe, mert olyan cukiiii a kiscica/kiskutyaaaa, nehogy már ne engedjek neki valamit.
2019. jan. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért elég erős valakit lefinnyásozni azért, mert kezet mos, miután megsimogatott egy állatot - amelyik a bundáját úgy tartja tisztán, hogy nyalja magát - azzal a nyelvvel, amivel a s.ggét is nyalta...

Kérdező, te kompromisszumot kötöttél azzal, hogy a kertbe engedted a kutyát. Én nem is értem, mi itt a kérdés, te házad, és világosan megmondtad, nem.

Az én férjem is ugyanilyen egyébként, mint te, én pedig nagy állatbarát. Mikor még otthon laktam, azért nem lehetett, mert az volt a mondás: "majd ha saját lakásod lesz...", alig vártam...

Aztán volt szerencsém olyan ismerősökhöz, akik kutyát macskát bent tartanak, és minden igyekezetük ellenére ott a rengeteg szőr, stb.

28N

2019. jan. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Fajtiszta macska 🤣 minden macska fajtiszta, esetleg fajta tiszta.

Gondolom nem csak az ő macskái, hanem a szüleiè is. Ezért nem viszi azokat.

Továbbá a macska el ássa a kakát maga után. Az h Te othon rossz példát láttál az állat tartással kapcsolatban, az nem azt jelenti hogy mindenkinek az állata budös, koszos,stb...

Ha Ő ennyire ragaszkodik a macskahoz, Te meg abszolút ellenzed, akkor nem sok értelme van a kaocsolatotoknak.

Én sem mondanék le soha az állat tartásról. Volt kutyám és most is van lakásban (Cane corso). Felújìtott lakás, rend és tisztaság van...csilli villi mimden annak ellenére, hogy kutya van benn meg gyerek.

A kutyám se budös, koszos és rendessen van tartva, nevelve!

Én mondjuk macskát nem szivessen tartanék, de ha a párom macskát akarna bele mennék.

N26

2019. jan. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:

Nálunk még a pultra is felugrik (szigorúan mikor senki sem látja), és belelefetyel az ételedbe, megrágja a sajtot, stb... 😃


Sosem lesz semmilyen állatom az biztos. Max egy akvárium, de azt sem én fogom takarítani

2019. jan. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
Nem kell kutya, macska, olyan nő akinek igen. Másik nőt kell keresni. Miért élnék olyan szituációban, ami nekem kellemetlen?
2019. jan. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

16 és 19 ✓ ezekkel a vàlaszokkal értek teljesen egyet.

Nem is értem miért nem jó a macska az udvaron!? Azért azt ne éreztesd Vele, hogy az a Te házad, mert akkor sose fogja otthon érezni magát melletted. Keress a neten ilyen macskàknak építményt (nem tudom mi a neve nem vagyok macskàs -hàz,élező, létra), hogy olyat csináltatsz a macseknak az udvarra és higyje el kint a macska is boldogabb lesz azt csinál amit akar...stb. Meg hajrá egy kinti hàzőrző kutyi!🙂

2019. jan. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

20-assal értek egyet. A barátnőd finnásnak nevez, mert nem tetszik neki valami. Manipulatív személyiség.


Egyáltalán nem egyezik a higiéniáról alkotott elképzelésetek, ezzel undort vált ki belőled.


Hagyd ezt a kapcsolatot, ne pazarold az időd. Nehogy véletlen becsússzon egy gyerek.

2019. jan. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
55%

Mindkettőtöknek igaza van, csak éppen nem illetek össze.

Én az ilyet ismerkedéskor tisztáznám, hogy később ne itt tartsak, mint ti.

Én a párod helyében biztos oda se akarnék hozzád költözni.

2019. jan. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!