Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm háziállatot akar, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm háziállatot akar, de én ellenzem a dolgot. Szerinte beteges amit csinálok. Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. 22 éves vagyok, ő 20.

Eddig szüleinél lakott, ott volt 2 macska. Semmi bajom nem volt velük, én is megsimogattam őket ha úgy volt. Viszont utána kezet is mostam rögtön. Sőt, amikor barátnőm macskázott, addig nem engedtem hogy velem foglalkozzon, amíg nem mosta meg rendesen a kezét. Irritált ha macskás kézzel kezdett el taperolni. Finnyásnak lettem beállítva.

A nagy probléma akkor kezdődött, amikor hozzám költözött kb 1 hónapja.

A ház az enyém, frissen felújított... ragyog minden.

Összevesztünk, mert egyáltalán nem akartam házikedvencet, még az udvarra se. Etetni, itatni kell, sokat kell vele foglalkozni... össze sza@rja a kertet stb (pl egy kutya).

Addig vitatkoztunk, hogy engedtem neki és mondtam hogy egy kutyát beszerezhetünk az udvarra, de ő fogja gondozni.

Mindenáron benti fajtiszta cicát akar :/

Bepiszkol a szép fehér szőnyegre, a kanapén élezi a körmét , hullik a szőre, büdös is stb... nekem ebből nem kell.


Abból a 2 macskából indulok ki, amit még az elején írtam. Hiába vannak fegyelmezve. Nálunk se lenne másképp.

Enyhén tisztaság mániás vagyok és nem tűrnék el egy szőrmókot a házban.

Szerencsére ez a legnagyobb problémánk.


2019. jan. 4. 00:43
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
92%
Miért baj az,hogy betegesen finnyás, akár?Szerintem csak nem szeretne állatot a lakásba,sokan vannak még így ezzel. Nekem mondjuk van a lakásba,de attól,mert ő nem szeretne, még nem lesz finnyás. Egyébként szerintem alapvetően különböztök,és ha most engedsz is, később ebből gondok lesznek, és erre a kapcsolat is rá fog menni.Vagy másra,mert valszeg eltér a gondolkodásmódotok másban is. Szóval mindig Te fogsz engedni.A vége meg már most sejthető.
2019. jan. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%
Én is bent tartom a kutyát, de tökre megértelek hogy te nem szeretnéd. Ne engedj neki, te házad. 26/N
2019. jan. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Hm, kérdező, köszönöm a kérdésed, sokáig én sem értettem, miért nem kedveli valaki az állatokat. Csak sejtettem, ez lehet az ok.

Itt az egyedüli megoldás, az.....

Inkább nem mondanám, de valahol ott szúrtátok el, hogy nem voltatok tisztában egymás hobbijával, az állatokhoz való viszonyotokhoz.

Megérthetőek vagytok mindketten, én is kutyás/macskás/még pókos, bogaras is vagyok, de elfogadom, hogy vannak, akik nem kedvelik az állatokat.

2019. jan. 4. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem válljatok szét békességben, amíg nem ölitek egymást. Ez nagy probléma, mégha egy kisállatról is van szó. Ő így nőtt fel, hogy kiskedvenc van mellette, ezért mindig is ragaszkodni fog egyhez.

Én se szeretnék állatot a lakásba, páromnak ezt meg is mondtam mar rég, de nálunk ez nem volt vita téma.

A te lakásod egyébként is. A fő döntés a tiéd. Ha feles lenne a lakás, akkor más lenne a helyzet.

Nem kell most behódolni neki, mert akkor belemégy a játszmába és majd többet és többet akar, mert látja, hogy nincs tekintélyed.

2019. jan. 4. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

A te házad, ha nem szeretnél, ne vállalj! Szeretem az állatokat de lakásba semmiképp nem akarnék, akkor már rég lenne nekem is. De nekem se hiányzik a szőr, a szétrágott, szétkarmolt berendezési tárgy. Ismerősöméknél voltunk szilveszterezni párommal, ott is aludtunk. Nagyon szuper páros ez az ismerős pár, van két fajtiszta macskájuk. Látszik a bútorokon, hogy elkehdték szétszedni, macskaszőr mindenhol megtapad, a kajába is beszállt. Nem nekem való, ezt tudom magamról, te is tudod. Szerintem itt nagy kompromisszum nincs.


30N

2019. jan. 4. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, itt alapesetben két legitim igény ütközik - mindkettő egyforma súlyú, csak a kettő ellentétes. De van egy nagyon lényeges pont: "A ház az enyém, frissen felújított... " - innentől kezdve az, hogy te a kertbe engedtél egy kutyát, már megtetted azt, ami részedről elvárható volt és a barátnőd az, aki túl sokat akar. Házba egyébként se való háziállat, pláne nem macska.


Még valami: az, hogy te állatsimogatás után kezet mosol, szerintem nem "finnyásság" kérdése. Számomra az a beteges, amikor valaki egy ilyen akció után nem mos kezet, hanem nekiáll főzni vagy enni.

2019. jan. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%

Imádom a macskámat, de tudom, hogy mivel jár.

Ennek fényében nem az a kérdés, hogy kinek van igaza, hanem hogy kinek van lakása. Akkor is, a bunkóság.

A másik: mi van, ha x éven belül szakítotok? Megmondom: marad a macska, mert jajj így-úgy nem tudja magával vinni.

Nyugodtan mondd meg, hogy 5 év múlva, amikor tudod azt mondani, hogy egy életen át együtt lesztek, vagy ha lesz közös ingatlan, akkor újra tárgyaljátok, de te a te házadban nem akarsz macskát tartani, és pont.

Egyébként hol is van most a két imádott macska? Anyuéknál. És nem ám őket vinné, ha x éve neveli...neeem, neki fajtiszta macska kell. Nálam itt írta le magát, és ha van eszed, akkor nálad is. Aki a két szeretett macska nélkül tud élni, az kibírja egy olyan nélkül, amit csak képen látott.

2019. jan. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk véletlen lett kutya, nincs vele baj. A nappaliban aludhat a gyerekek imádják. Naponta 2x felporszivozik a párom meg 1x vagy 2x változó de felmos.


És nincs semmi kosz. A kertet ide oda bejárja ezért néha locsolorendszert kellett javítani meg a fű is megy tönkre de alapvetően kimegy párom a kertbe mert imádja és évente pár napot eltölt a rendrakassal, felszedi a sérült területet és új gyepteglat rak le, van ásó lapát minden hozzá.


Szóval nem lehetetlen ez.

2019. jan. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Falun nőttem fel, mindig volt kutya macska, de kinn az udvaron. Macska neha bejart a hazba, de aludni semmikepp.

En sem tartanek haziallatot benn.

2019. jan. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj a barátnőddel, hogy rád akarja erőltetni az akaratát, ès a saját igazát. Betegesnek titulál, csak mert nem szeretnèl állatot a lakásban, ès nem èrvènyesül az ő akarata. Ez nem így van. Az emberek különbözőek, van aki nagyon nagy állatfan, mint ő, van aki mèrtèkletesebben, van aki még inkább tartózkodik. Nincs ezzel semmi baj, ezt el kell fogadni. Az, hogy már 1 hónap ottèlès után ezzel szekál, elèg tolakodó. Ne hagyd magad! Te már megtetted a kompromisszum felè a lèpèseket azzal, hogy a kettesben engednèd, ne akarjon mindent.

Le kell ülnötök ezt normálisan átbeszèlni, mert ez azèrt elèg nagy ellentèt, pláne ha hosszú távú tervezitek vannak egymással. Jobb mèg az elejèn tisztázni az ilyen jellegű kèrdèseket. Ès ha nem tudtok megegyezni, jobb búcsút inteni egymásnak, mert így csak állandó viták lesznek.

Mond meg neki, hogy nálad nem lesz bent háziállat. Beteges vagy sem, teljesen mindegy, ilyen vagy ès kèsz. Ha nem tudja elfogadni, csak úgy tudja elkèpzelni az èletèt, hogy cicával az ölèben tv-zik, akkor nem összeegyeztethető egymással az èletetek.

2019. jan. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!