Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékenynek kéne lennem?

Figyelt kérdés

Mar lassan 3 éve vagyunk együtt. Akivel előttem volt lány akármilyen kepet tesz ki Facebookra be lájkolja. Pluszba elég sok olyan lány ismerőse van akik vagy 300 km-re laknak tőle és sokat úgy törölt már hogy en szoltam neki hogy törölje ki legyen szíves akiket nem ismer mert nyilván zavar hogy mindenfele lány ismerőse.

Viszont ez, hogy mindig be lajkolja a volt csaja képét ez mar nekem kicsit sok. Vagy csak en tulzom el a dolgot? Nyilván addig nem kell aggódni amíg csak “lajkok” vannak de engem mégiscsak zavar. Egyatalan normális ez az egész?



2019. jan. 6. 16:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

De hiszen már most féltékeny vagy. Mi a kérdés?


Amikor valaki ilyenek miatt féltékeny, ott általában az a baj, hogy:

1. nem ismeri saját magát, ezért nem érti, miért ne hagyná ott a párja bárki másért

2. nem ismeri a párját, ezért képtelen megbízni benne

3. nem ismeri a kapcsolatukat, ezért kénytelen facebook lájkok meg hasonló alantas kerülőutak révén kideríteni, hogy mi is a helyzet kettőjük között


Szerintem rád mindhárom igaz. Próbálj meg tenni ezek ellen, sokkal jobb lesz mindenkinek.

2019. jan. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Még annyival kiegészíteném, hogy a kölcsönös bizalom és hűség számomra az elsődleges egy kapcsolatban!

Ezt nem elvárom vagy adom, hanem vica-versa kell jelen lennie véleményem szerint.


A megcsalásról meg csak annyit, hogy lett volna lehetőségem, tekintettel koromra és külsőmre még igen megnyerő vagyok :))

A párom mondogatta többször, már csak az miatt hogy fiatalabb vagyok nála, megértené ha elhagynám.


P.S. a szüleid esete hasonlít az én szüleim esetére, szinte majdnem egyezik...

2019. jan. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem miből következtetsz féltékenységre.

Like miatt ?

Na ne vicceljünk, azért már én is felnőtt férfi vagyok :))


Mint azt írtam korábbi hozzászólásomban, sokkal inkább csalódottságot, frusztráltságot éltem meg anno.

A múltat behozta a jelenbe ezzel.


Én elfogadom a Te párkapcsolati mintádat, ahogy a nyílt házasságokat és hasonló aberrációkat, megvan a magam véleménye és itt pontot is teszek.

De, hogy ilyen vagy ehhez hasonló minták legyenek a helyes iránymutatók, azt már nem tolerálom, sem tűröm.

2019. jan. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Bocs az off-ért.

Kedves 10-es, mielőtt te ajánlgatsz másoknak szakembert, előbb te beszélgess el eggyel, ő majd felvilágosít arról, hogy olyan NINCS, hogy "egészséges féltékenység". A féltékenység mindig káros, ugyanis ilyenkor nem a másikat, vagy a kapcsolatot "féltjük", csakis saját magunkat. A féltékenység merő önzés és semmi másról nem szól, csak a saját egódról. Az pedig egyenesen nevetséges, ha valaki a szerelem fokmérőjeként állítja be ezt a káros érzelmet.

2019. jan. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Kedves 14-es...


Mi van akkor, ha már megtettem a bölcs ajánlatod ???


Ha alaposan elolvastad volna soraim, ott leírom, hogy egészséges mértékű féltékenység nem árthat ( mert azzal, többek között jelezzük a másik felé, hogy számit nekünk, fontos, ragaszkodunk hozzá ), ahogy azt is leírtam, hogy ezen gondolatot NEM ÉN kreáltam, hanem szakemberek ( párterapeuták, pszichológusok ) véleménye.

A nekem válaszoló hölgy is leírja sorai között, hogy egészséges szintig nem árt a féltékenység!

Akkor most hogy is van ez ?

Az említett hölgy is menjen el szakértőhöz, ahogy azt ajánlod ???


Nem ártana először alaposan elolvasni a másik sorait és értelmezni azokat, mielőtt ennyire bölcsek leszünk...

2019. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 exronin ***** válasza:

Úristen, egy nyomozó! Az önbizalomhiányból eredő fèltèkenysèg méreg.

Ostobaság az egész.

Ha van miért, akkor azért.

Ha nincs miért, akkor azért.

Nagyon szerethet téged, ha így tűri a hülyesègeidet, te pedig nagyon önző vagy, hogy a saját fèltèkenysègeddel vagy elfoglalva, ahelyett, hogy ezt észrevennèd.

2019. jan. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

16-os, kívánom Neked is hasonlóak megtapasztalását és átélését, TALÁN majd akkor másként látod a leírt helyzetet .?


Persze a legjobb vaknak, süketnek, némának és mindezen túl még hülyének is lenni...

2019. jan. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 exronin ***** válasza:

Ööö... Én úgy látom, te vagy vak, süket és néma... Tök mindegy ki mit mond, te szenvedni akarsz.


Hát szenvedj.

2019. jan. 8. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

exronin, nem jellemez a mazochista jelzőnek megfelelése.


Ha vak, süket és egyéb lennék, akkor némán hallgattam volna.

Ja, csak amint az egyik fél ( legyen az nő vagy férfi ) merészeli elégedetlenséget jelezni a másik felé, sajnos sok esezben támadás a válasz és féltékenységgel meg egyéb jelzők alá kényszeríteni.


Én az egészséges kommunikáció híve vagyok és semmiképpen sem a másik elnyomásának.

De, ha a másik fél a kommunikáció helyett ( értem ez alatt az esetnél maradva, soha nem foglalkozott aztal, hogy honnan erednek a konfliktusok, mi a gyökere azoknak ) a szőnyeg alá söpri a veszekedések előzményeit, mégis hogyan reagáljak???


Nos, erre értettem többek között, hogy vak, süketbek lenni....

2019. jan. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

#15: hülyeség, amit írsz.


Azt, hogy kötődsz a másikhoz és értékeled őt, hálás vagy neki és szereted, egy csomó különböző módon ki lehet fejezni, ami jó, építő és egészséges. A féltékenység viszont nem az. Nincs olyan, hogy egészséges féltékenység, csak akkor, ha helytelenül összemosod más dolgokkal.

2019. jan. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!