Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Erre rámehet a kapcsolatunk?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erre rámehet a kapcsolatunk? Van ennek így esélye?

Figyelt kérdés

Már tettem fel hasonló kérdést az oldalon, de most nem ugyanarra vagyok kíváncsi mint akkor. Szóval másfél éve vagyok együtt a párommal. Én szeretem és amúgy ő is engem. Ami idegesít, az a "rossz" családi helyzete. Az a probléma, hogy külön lakik ugyan a szüleitől, de minden hétvégéje foglalt családi dolgok miatt, néha a hétköznap is, bár az nem minden héten. Általában van rám is elég ideje, de bevallom őszintén, hogy mikor nekem kell hozzá alkalmazkodni, akkor egy idő után felmegy bennem a pumpa. De megpróbálok nem pattogni, akkor sem ha nehezen jön össze egy találkozó, mert azért szán rám is időt. Mikor a hétvégén találkozik a szüleivel, akkor a mi találkozónk nem lehetséges, legfeljebb rövidebb időre ha elmegy velem valahova vagy hozzám jön. Nehéz volt elfogadnom, hogy a hétvége mindig ki van zárva (kivéve nagyon ritkán) amikor a szülei vagy az egyikőjük ment hozzá hétköznap is akkor megint lecsökkentek a lehetőségek, hogy találkozzunk.

Bár sikerült többször úgy megoldani, hogy nem nála, hanem akkor elmenni valahova, vagy ő jött hozzám. Általában jól bírom a helyzetet, meg nem panaszkodok, mert ha hétvégéken nem ér rá, akkor ott a hétköznap. De mégis ha szóba jön, hogy bizonyos nap megint ezek a családi dolgok vannak, akkor felhúzom magam, mert amúgy is nehéz összeegyeztetni néha a találkozót, nemhogy még így. Próbálok megértő lenni, mert nem könnyű annyira a családjának sem, mivel a nagyszülőket gondozzák, párom is, meg szülők is, ezért találkoznak olyan gyakran, ezért van szükségük a segítségére. Ráadásul a szüleinek is megvan a maga baja otthon. Szóval én megértem a helyzetét, de néha mégis már az agyamra megy ez a helyzet. De elfogadom, mert próbál más napokon időt szánni rám. Meg, ráadásul lehet hozzá is költöznek a szülei, mert már nem bírják annyira ezt az állandó utazást amivel jár ez a helyzet. (Más városban laknak, ezért kell utazni) Meg ugyebár akkor könnyebb a nagyszülőket segíteni, ápolni, közelebb lenne mindenki. Viszont én megijedtem, hogy emiatt veszíteném el, mert akárhogy is nézzük, mert nem tudom mennyire lehetnék vele normálisan kettesben, mert nyilván elküldeni a szülőket míg ott vagyok, csak amiatt, az bunkóság lenne. Ha külön lenne például egy emelet csak nekünk, az még oké. De ha meg ott lennének 1 szobával arrébb, akkor az nekem nagyon fura lenne. Mégiscsak más totál kettesben lenni, meg akkor például le se támadhatjuk egymást, ha olyan kedvünk van. Meg szóval hiányozna az az idő, hogy csak mi ketten legyünk.


Ez mondjuk még nem is biztos, hogy hogy alakul, de ez a mostani helyzet, szerintetek nem fogja elrontani a kapcsolatunkat?

Én igyekszem alkalmazkodni hozzá, ha szükséges, ő is azért hozzám, de például zavaró nekem sokszor, hogy a hétvége eleve ki van zárva. De mikor még a hétköznapok egy része is, az még inkább. Tudom, hogy meg kellene értenem, elvégre ki tehet róla, hogy a nagyszülei segítségre szorulnak, sőt, az a természetes, hogy segít nekik. Egy szóval sem mondom, hogy nem kellene. De szerintetek ez elronthatja a kapcsolatot? Ez, hogy mindig alkalmazkodni, hétvége ki van zárva, meg aztán esetleg ha odaköltöznek szülei is?


Én szeretem a párom, csak nem akarom elveszíteni emiatt.

Jóban-rosszban mellettem volt és amúgy is nekem ő kell.

De nehezen tudom elképzelni, hogy egy idő után az ilyesmi nem okozna gondot.


Mondtam neki, hogy költözzön külön, ha odaköltöznek a szülei, mert akkor legalább lenne több privát szférája (felnőtt ember amúgy, nem tini) de mégis tudna segíteni a családjának, mert nem lenne tőlük akkor sem messze. Erre mindig azzal jön, hogy nincs pénze. Hitelt nem akar, nem keres sokat, ráadásul szerintem volt, hogy még a szüleit is támogatta.

De szerintem akkor meg rámenne a kapcsolatunk. Meg akkor ha esetleg van valami probléma otthon, annál rosszabb lenne biztos az ő kedve is.


2019. jan. 8. 14:40
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tűrném. Nem bánom, hogy mit csinálnak ott nagy titokban hármasban, de majd ha lenne egy-két gyermekünk esetleg és nekem volna szükségem a segítségére, ő meg elmenne, akkor, mondanám neki, hogy maradjon is nyugodtan ott.
2019. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig a demencia nem magyarázat arra, hogy az életének ebből a részéből kizár. De ha nem is ültetek le ezt átbeszélni akkor nem értem, hogy vagytok másfél éves kapcsolatban. Ne minket támadj kérdező segíteni próbálunk. De abból amiket írtál, nekem az jött le, hogy tengetitek az életetek, fogalmatok sincs hová tart a kapcsolatotok, csak úgy vagytok, ráadásul soha nem szán rád a hétvégéiből a párod (az a néhány alkalom másfél év alatt csekély), és sokszor a hétköznapokat is ki kell hagynotok. Minimum rosszul kéne éreznie a párodnak magát, és bocsánatot kérnie a helyzet miatt... De ha le sem ültetek ezt megbeszélni... Találgatni lehet.

De mondom az gyenge kifogás, hogy szégyenli a demens szüleit és nem akarja, hogy úgy lásd őket. Akkor mégis hogy akar veled komoly kapcsolatot?

Másfél éves kapcsolatban az a minimum, hogy elvisz hozzájuk, és nem az, hogy amikor épp mennek hozzá a szülei, akkor te le vagy pattintva, hanem szépen megmondja anyukának meg apukának, hogy segít egy fél órát és utána veled van. Ennyi idő után már van ennyi jogod a barátnőjeként.

De hangsúlyozom, demenciával foglalkozom nagyon sokat a munkám során, az napi 24 órás munka, hiszen állandóan figyelni kell a másikat. Viszont mivel meg kell találni valahol az egyensúlyt, az nem normális, hogy ilyen szinten kivesz ez a párod életéből. Egyébként vannak olyan szakemberek akik kifejezetten időseket segítenek, tény, hogy vidéken elég siralmas ez a szám, de keresgélni kell, mert önmagában a demencia nem kifogás.

És attól, hogy demenciával élő valaki, még nagyonis ember, nem egy állat, akit elzárva kell tartani. És tudod mi kell nagyon annak az embernek??? Szeretet, minél több szeretet! Mert a legvégén bennük az marad meg leginkább, az érzelmek.

2019. jan. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
0%
Te simán nem akarsz vele lenni. Nálunk ez a nagymama gondozás a 2. hónapban kezdődött és nem volt kérdés, meg vacillálás, hogy kiveszem a részem. Annyira természetesen jött. Te meg másfél év után akarsz szakítani. Ha a rosszban nem tartasz ki, nem érdemled meg a jó időszakot sem vele. 23/N
2019. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Nagyon okos vagy, 23 éves kislány

És majd ha a nagyszülők élnek betegen még 20 évet, akkor a kérdező természetesen tartson ki és monddjon le a közös életről, tervekről.

2019. jan. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Nehéz ez a helyzet, de nálunk most pl nagyapám indult el szellemileg a lejtőn, és bár segítek amiben tudok, apu és nagynéném mindig kihangsúlyozzák, hogy ez nem az én dolgom, csak akkor fognak keresni, ha sehogyan másképp nem tudnak megoldani valamilyen akut helyzetet. Gonoszul hangzik, de itt az élő példa, a barátod és te: egy unokának 25-30 évesen indul az élete, társat szeretne találni, karrierben lépkedni előre, ha elbacca az idejét a nagyszülő 0-24-es ápolására, akkor ő nem jut egyről a kettőre. Ezt a szüleinek fel kell ismerniük, neki viszont azt, hogy külön kell lennie a szülőktől
2019. jan. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!