Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell ezen megsértődnie,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell ezen megsértődnie, tényleg bunkó voltam?

Figyelt kérdés
Páromnak nem lehet gyereke, nekem viszont van egy 12 éves lányom, és egyik este a párommal összevitatkoztunk valamin gyereknevelést illetően. Ő sokkal többet igényelné, hogy legyünk kettesben, hisz már nem olyan kicsi a lányom. De nem egy-egy hétvégére gondolt, hanem hogy több napra menjünk el, vagy legyek nála, és addig a gyerek otthon van egyedül, vagy ott vannak a nagyszülei. Oké, hogy segítenek anyuék, de ez a gyerek az ENYÉM, nem sózhatom mindig rájuk és neki is szüksége van rám még, hiába nagy már, azért egy 12 éves lánynak még nem kéne hetekre otthon maradnia. És csak nem akarta megérteni a dolgokat, és mondtam neki, hogy ő ezt nem értheti, neki nincs gyereke. Erre ő meg megbántódott, hogy hogy lehetek ilyen bunkó. Mondtam, hogy ezt nem bunkóságból mondtam, de ezt nem tudom szebben mondani, ez tény. Aztán tökre megsértődött ezen. Tényleg bunkó voltam?
2019. jan. 9. 21:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
30%

Igen. Módfelett érzéketlen voltál. Ha neked nem lehetne gyereked, kíváncsi vagyok, hogyan reagáltál volna. Tedd a szívedre a kezed és gondold el, hogy esett volna neked.

Egyébként aki azt mondja, hogy a szülő feladata megcsinálni a gyerek dolgait, az nagyon fog meg fog majd lepődni, hogy mi lesz a gyerekéből. A szülők feladata megtanítani a gyereknek, hogy hogyan csinálja. Nem pedig megcsinálni helyette.

2019. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
26%
#10 Nekünk felsőben nem volt kötelező a menza. Egykor hazajöttem. Bizony rosszul jártam volna, ha arra várok, hogy valaki hazajöjjön a munkából megetetni.
2019. jan. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
72%

"A szülők feladata megtanítani a gyereknek, hogy hogyan csinálja."


Persze, SZÜLŐI FELÜGYELET MELLETT, addig, amíg a gyerek fel nem éri ésszel, hogy mekkora felelősséggel járnak a tettei és nagyon oda kell figyelni a dolgokra.


De fogjátok már fel, egy 12 éves még gyerek, nem hagyjuk otthon egyedül teljesen, főleg nem estére.

Na, ezért korcsosul el a világ, mert egyesek képesek lennének estére is egyedül hagyni egy 12 éves gyereket otthon. Na, ennyit a szülői felelősségről.

2019. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
16%
12 éves nem ovodás.. Én 10 évesen is egyedül voltam már mivel dolgoztak a szüleim h én meg tesoim egyek,én voltam velük is,igen korcsok lettünk ,de nem bamba mama hoteles 20 30 asok..
2019. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
17%
És ezekből lesznek az életképtelen felnőttek, akiknek majd 20 évesen is oda kell tenni az ételt meg el kell intézni az orvoshoz az időpontot, mert nem sikerült megtanulniuk egyedül létezni.
2019. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
12%

Egyszer több napot írsz aztán több hetet.... Döntsd el, hogy melyik.


Azért egy 12 éves gyerek nem igazán gyerek már. Már persze ha nem nevelted rosszul. Nem fog belehalni a hiányodba egy kis ideig...


És érthető, hogy a barátnőd szeretne kicsit kettesben lenni, még a frusztrációját is meg lehet érteni.

Te meg vagy olyan hülye, hogy egy nő veled akar lenni kettesben, és nem mész bele.... Ez rólad is sokmindent elmond...

2019. jan. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%

Na nektek sincs 12 éves gyereketek....

Az, hogy tud csinàlni egy rántottát, és be tud pakolni a mosógépbe, nem jelenti azt, hogy napokig egyedül otthon maradhat. És bármilyen meglepő, nem minden nagymama vállalja az unokát napokra (vagy egyáltalán).

Pont ebben a korban kezdik feszegetni a határokat, és azt hiszik, hogy ők már hu de felnőttek. Gondolom a kérdező nem szeretne arra hazamenni, hogy épp egy fiúval csókolóznak (És akkor még örülhet), vagy kipróbálja, mennyi töményet tud beszerezni a zsebpénzéből. Még szerencsés eset, ha csak hajnalig gépezik, és reggel hulla fáradt a suliban.

Arról nem is szólva, hogy nagyon könnyen a nyakába kaphatja a családgondozót, ha egy tanár vagy szomszéd bejelenti, hogy a kiskorú gyerek napokig szülői felügyelet nélkül van otthon.


Akinek annyira fontos, hogy napokig wellnessezzen, meg eltünedezzen kettesben, az ne olyannal ismerkedjen, akinek gyereke van.

2019. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
14%
Egyáltalán nem írta,hogy egyedül lenne otthon a gyerek,a kérdező is azt írta tudnának rá vigyázni a nagyszülők.Itt nincs semmi egyensúly.Neked gyereked van a párod meg fogadja el,hogy sehova nem mész vele,mert gyereked van.Ha meg nem,akkor bunkó.Akkor előbb neveld fel,várj amíg 18 lesz,aztán keress akkor párt.Nem akarásnak nyögés a vége.Mások is élnek gyerek mellet társas életet.Te meg a párod sértegeted,pedig ez egy fájó pont is lehet neki,akár.
2019. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
14%

Sok gyerek megy táborba nem kell csüngni rajta.. Itt külföldön a 10 éves sajnos életre valóbb mint otthon egy babusgatott 14 15 16 éves akikből 30 as szülő szoknyáján tátogó lesz.... :( Lehettek büszkék erre. :)

40N

2019. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Rockarc ***** válasza:
0%

Tipikusan felvettetek a vitatkozasban az ellentetes poziciokat, abbol is a legszelsosegesebbet. A beszolasod ovon aluli volt, szerintem ebben mindenki egyetert. Meg az is nagysagrendekkel civilizaltabb lett volna, hogyha arra hivatkozol, hogy a te lanyod es te dontod el, hogy mikor es kivel legyen, mert igy nem a parod hianyossagat helyezed reflektorfenybe.


A masik oldalrol megertem, hogy min akadtal ki. En mar 8 evesen szabadon voltam engedve, mert olyan volt az elethelyzet, en vittem az ocsemet suliba, gondolhatod. De igen, buntetojogi felelosseged van a kiskoru iranyaba. Ezt egyesek tudatosithatjak magukban, akik odamondogattak neked. Bizony nalunk is elofordul, hogy a gyerekek egyedul mennek moziba az osztalytarsaival, majd haza, de ez egy tudatosan vallalt kockazat, rovid idore szol, es az onallosag tanulasanak egy lepcsofokanak tekintem. Ha valami baja lesz a gyereknek, en fogok osszetorni es a rendorok engem allitanak elo.


En azt gondolom tartozol egy bocsanatkeressel a parod fele, itt te voltal a nagyobb hunyo. Remelhetoleg o is megteszi ezt a gesztust feled, ha sikerult atgondolnia, hogy messze ment a provokacioval. Az is jelent valamit, ha nem teszi meg.


42F

2019. jan. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!