Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm nem akar lakbért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm nem akar lakbért fizetni és dolgozni sem hajlandó, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 hónapja lakom együtt a barátnőmmel egy albérletben. Az elején mikor összeköltöztünk, megállapodtunk, hogy megosztjuk a költségeket.

Én egyetemista vagyok, havonta nincs annyi bevételem, hogy az ő részét is fizetni tudjam.

Ha megtehetném kifizetném helyette, de nem tudom.

Ő már nem tanul, és nem is szeretne, tehát csak az az opció van hogy elmegy dolgozni, viszont nem szeret és már kb 3 helyről rúgták ki az elmúlt 2 hónapban(max 1 napot dolgozott vagy be sem ment az interjúra)

Amikor felvetettem neki, hogy 2 hónap itthon üldögélés után el kellene mennie dolgozni, keresett munkahelyet ahonnan 1 hét után kirúgatta magát.

Most nemrég ismét felvetettem neki, hogy jó lenne ha keresne munkát mert számomra rendkívül megterhelő az, hogy havonta kb 60-80 ezret kell kiadnom lakbérre/rezsire, teljesen ideges lett és azt mondta őt nem érdekli.

Mentségére, a 3 hónap alatt nem voltunk sehol(mozi, étterem stb.) csak folyamatosan otthon üldögélünk, és amikor rákérdeztem hogy ez neki jó-e így azt mondta igen.Tehát a lakbér/rezsin kívül nem kér semmit hogy fizessek neki max a kaját(az nem megterhelő számomra)


Kidobni nem szeretném mert elvégre is nem rakhatom utcára a barátnőmet, viszont ha így folytatótnak a dolgok, mindketten utcára fogunk kerülni.

Már igényeltem diákhitelt is, amit másra szerettem volna költeni viszont muszáj volt lakbérre “beáldoznom”.

Újat pedig nem szeretnék igényelni mert egy életre nem akarom eladósítani magam.



2019. febr. 16. 02:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Meg a szulei is megerositik hogy egy lusta parazita, te meg hitelt veszel fel hogy eltartsd. Ennyire jo csaj lenne, vagy te ennyire vak vagy?

Ember, te olyan hulye vagy hogy sajat Nobel dijat erdemelnel.

Lapatra a csajt, espedig a mai nap!

2019. febr. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 A kérdező kommentje:

Nos, a diákhitelt mindenképp felvettem volna, csak erre a célra szántam.

Nem egy hatalmas összeget vettem fel(250 e) forint amint néhány havi munkával és egy kis tryhardolással vissza tudtam volna fizetni még az egyetem befejezése előtt :)(csodálatos módon én egyetem mellett tudok még diákmunkát is vállalni -nem önfényezésből mondom-)

Csak nem akarok olyan ördögi körbe kerülni hogy felhalmozom a hiteleket amit aztán visszanyögni qu**anehéz lesz.


Gyerek biztosan nem lesz, erre vigyázok, még ha minden tökélesen működne is, huszonévesen úgy érzem nem állok készen, legyen bármilyen nagy “szerelem”

Jövőtervezés szempontjából sem, mivel 0 motivációja van, 0 célja és csak sodródik, amit bizonyára egy idő után nem tudnék elviselni.

3 hónapja élünk együtt és már most kezd halványan jelentkezni ez az érzés.

Eddig azért nem tettem lapátra mert bíztam abban hogy talán meg tudom változtatni és elmegy valahová dolgozni.


Az albérlet bérleti szerződése pedig az én nevemre lett megkötve, tehát a főbérlő beleegyezésével hozhatok új lakót/lakókat.(megbeszéltem vele még az elején😉)

A kaució is engem illet a szerződés lejártával tehát én semmiképp nem szeretnék költözni mivel nem akarom azt a pénzt elbukni.


Igazából én vagyok szánalmas mert már régen ki kellett volna dobnom, csak nincs szivem hozzá :/


Amúgy pár válasz elolvasása után, elbeszélgettem vele és rá is írt a főnökére hogy visszakönyörögje magát a legutolsó munkahelyére.

Csodálatos módon visszavették, mostmár csak azt kell elérnem hogy be is menjen dolgozni ._.””

2019. febr. 16. 07:54
 13/34 A kérdező kommentje:

A #8-as válaszolónak írnám, hogy az ő storyja is nagyon szép.

Egyvalamit megtanultam, diákéveim/albérletezős éveim alatt.

Baráttal sohasem szabad összeköltözni mert mindig valami ilyesmi lesz a vége.

Eddig végig “vadidegenekkel” laktam, egy idő után összebarátkoztunk, viszont soha nem voltak ezek a “ki nem mondott elvárások és szivességek” sem részemről sem részükről.

Mindenki fizette a saját részét stb.

Egyszer adtam a fejem ilyesmire, és lám ez lett belőle...

2019. febr. 16. 08:15
 14/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, van egy exem, tanulatlan, 8 osztályos fruska, még én vettem el neki anno. Nagyon nagy riherongy lett.

Viszont egyet úgy ahogy tisztelek benne, hogy ő jár dolgozni.

Bár ő se volt kivétel sok mindenben, mint exed, eddig 4 pasinál lakott ott, kb a kezdetektől ahogy összejöttek, de ez most lényegtelen. Nem nagyon takarított sehol, pénzt se adott haza a kasszába. Elherdálta mindig.


De barátnőddel szembe, ő megy és csinálja. Dolgozik. Bár így élete végéig éhbérért fog.

2019. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Ha most eltekintek attól, hogy ő a barátnőm, és objektíven nézem a dolgokat, ő sem tudna más munkát vállalni(véleményem szerint) csak olyat ahol éhbérért kell robotolni.(Bár emiatt én soha nem néztem le senkit, legalább megtesz annyit az illető hogy elmegy és kezd magával valamit)

Próbáltam kideríteni, hogy mi az érdeklődési köre, milyen képességei vannak és ezzel hová tudna elmenni dolgozni(ha már tanulni nem akar) de nem jutottam sokra.

Azt pedig, h valaki heti “sok-sok” órát öl bele videójátékokba, nem fogja senki sem értékelni/megfizetni.

2019. febr. 16. 08:40
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd játékfüggő. Ez kb olyan, mint egy drogost megpróbálni lehozni a szerről. Amíg nem borítasz, ahogy Majka is tette, nem állítod kemény helyzet elé, nem fog változni. Kérj segítséget szakembertől.

Amúgy hadd kérdezzem már meg, mit lehet egy ilyen emberben szeretni a külső adottságait leszámítva? Mi jó van abban, hogy vele vagy, és nem egy másik, normális lánnyal? Mert nekem úgy tűnik, hogy te meg társfüggő vagy, és csak a magánytól, szexhiánytól félsz. Ennyire jó a teste? Vagy ennyire keveset érsz, hogy nem tudnál egy normális lánnyal összejönni?

2019. febr. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
"Ha megtehetném kifizetném helyette, de nem tudom." - Hát, elég nagy lúzer vagy. Ha megtehetnéd már rég teherbe esett volna, hogy magához kössön...
2019. febr. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát ha kidobnám akkor csak az utcára mehetne vagy valami random csávóhoz aki napi szinten kúrogatná, cserébe azért hogy ott lakhasson."


Veled legalább szexel? Én már kiraktam volna, miután a szüleitől megtudtam, hogy ilyen.

32/f

2019. febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
72%
Dobd ki az utcára, és járj inkább prostikhoz, olcsóbban megúszod.
2019. febr. 16. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj,de az eszedet hova tetted? A soraidból azt olvasom ki,hogy te sem szereted,csak sajnálatból és szánalomvól vagy vele. Viszont ez a lehető legrosszab ,amit teszel mindkettőtökkel. Te így nem jutsz egyrœl a kettőre,ő pedig így nem tapasztalja meg,hogy az élet nem ennyiből áll amit csinál. Én biztos megmondanám neki,hogy pozitivan álltam a dolgokhoz mokor összeköltöztūnk,mert láttam abba reményt,hogy normális életvitele lehet mellettem,de sajnos csalódnom kellett benne.

Az meg nem mentség,hogy nem húz le mégjobban. Itt is véded,mikor ez alap lenne. PAPUCS VAGY!

2019. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!