Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőm nem akar lakbért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm nem akar lakbért fizetni és dolgozni sem hajlandó, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 hónapja lakom együtt a barátnőmmel egy albérletben. Az elején mikor összeköltöztünk, megállapodtunk, hogy megosztjuk a költségeket.

Én egyetemista vagyok, havonta nincs annyi bevételem, hogy az ő részét is fizetni tudjam.

Ha megtehetném kifizetném helyette, de nem tudom.

Ő már nem tanul, és nem is szeretne, tehát csak az az opció van hogy elmegy dolgozni, viszont nem szeret és már kb 3 helyről rúgták ki az elmúlt 2 hónapban(max 1 napot dolgozott vagy be sem ment az interjúra)

Amikor felvetettem neki, hogy 2 hónap itthon üldögélés után el kellene mennie dolgozni, keresett munkahelyet ahonnan 1 hét után kirúgatta magát.

Most nemrég ismét felvetettem neki, hogy jó lenne ha keresne munkát mert számomra rendkívül megterhelő az, hogy havonta kb 60-80 ezret kell kiadnom lakbérre/rezsire, teljesen ideges lett és azt mondta őt nem érdekli.

Mentségére, a 3 hónap alatt nem voltunk sehol(mozi, étterem stb.) csak folyamatosan otthon üldögélünk, és amikor rákérdeztem hogy ez neki jó-e így azt mondta igen.Tehát a lakbér/rezsin kívül nem kér semmit hogy fizessek neki max a kaját(az nem megterhelő számomra)


Kidobni nem szeretném mert elvégre is nem rakhatom utcára a barátnőmet, viszont ha így folytatótnak a dolgok, mindketten utcára fogunk kerülni.

Már igényeltem diákhitelt is, amit másra szerettem volna költeni viszont muszáj volt lakbérre “beáldoznom”.

Újat pedig nem szeretnék igényelni mert egy életre nem akarom eladósítani magam.



2019. febr. 16. 02:40
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
71%

NINCS INGYEN PUNCI!!!


Minek tartasz szexháziállatot, ha nem tudod etetni? :)

2019. febr. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 Karena26 ***** válasza:
100%

Kutyából nem lesz szalonna.

Most egy kicsit megijedt, hogy idegenek tanácsára hallgatva felálltál, de pontosan tudja, hogy neked nem az az alaptermészeted, hogy kiállj magadért, és a saját érdekeiért, így a "szigor" csak ideiglenes. Úgy tűnik, hogy hajlandó megváltozni, mert összekapta magát, és elment dolgozni? Az ilyen sosem változik. Majd figyeld csak meg 1-2 hét múlva, mikor kikopik mögüled a gyk-s segítő közösség, aki az erőt pumpálja beléd, újra visszaáll minden az alaphelyzetbe: a szemét főnök elküldi, sajnos nem felelnek meg az új lehetőségek, és marad a videójáték naphosszat, te pedig eltartod, mint eddig.

A csajszi csak azért van veled, mert kihasználható vagy. Ha talál egy pénzesebb palimadarat, köszönés nélkül távozik az életedből, ha szerencséd van, és magasabbak az igényei, mint amit várhat tőled. Ha nincs szerencséd, teherbe esik mástól, mert tudja, hogy őt sem szívesen teszed az utcára, pláne nem egy állapotos nőt, később kisbabával. Így a nyakadon marad végleg ő is, és a kis kakukkfióka is, és nevelheted (mert ez is rád fog maradni!!!), eltarthatod más gyerekét és az anyját életed végéig!

Javaslom, hogy keress fel egy szakembert, mert neked van rá szükséged!!! Veled vannak gondok, ő csak okosan kihasználja ezeket! Az az illúzió él benned, hogy majd a szereteteddel, gondoskodásoddal meg tudod őt változtatni? Hogy majd te bebizonyítod, hogy elbírsz azzal a teherrel, amit a szülei, akik megszülték, felnevelték, gondoskodtak róla, ledobtak magukról, mert feladták? Csalódni fogsz. Csak az nem mindegy, hogy mekkorát. És hogy addig mennyi energiát, pénzt tud leszívni rólad a megmenteni való kis háziállatod, akit felhoztál az utcáról. De az egészen biztos, ha nyitnál egy állatmenhelyet, kevesebb költséged lenne, és több szeretetet kapnál vissza, s az önbecsülésed se károsodna, mint így!

2019. febr. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem fog megváltozni. A szülei se tudták megnevelni. Neked se fog menni.

Most legyél kemény igazán: ha van egy csepp eszed, akkor megmondod neki, hogy neki lehet állni albérletet keresni, hisz van állása, el tud tőled menni. Van rá x hete.

Addig lesz szíves nem veled egy ágyban aludni, és innentől csak lakótársak vagytok. Minden kiadás fele-fele. Oldja meg, vegyen fel Providentet, adja el a cuccait, adjon plazmát, vagy álljon ki a sarokra. De nem tartod el.

Aztán hidd el, hogy hirtelen lesz hova mennie. Gyorsan akaszt valami lúzert, aki első szopás után odaköltözteti.

Erre nagyobb összegben is hajlandó vagyok fogadni.

2019. febr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

#22 által vázolt kakukkfiókás forgatókönyv esetén, dobbantani kell az albérletből, ha bukod a kauciót, akkor is. Még mindig olcsóbb. :)

32/f

2019. febr. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Ha már otthon is kidobták, dobd ki te is. Nem kell palimadárnak lenned.
2019. febr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Az meg nem indok, hogy szereted.

Lehet szeretni az elefántokat is, mégsem tartod otthon, lakásban. Vagy szeretheted a mekis kajákat, attól még az tök egészségtelen és ha csak azt ennéd, előbb-utóbb komolyan megbetegednél.

2019. febr. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Add oda neki a laptopot hogy regisztraljon a Livejasminra. Egesz nap otthonról keresheti a pénzt. A végén még ő fog eltartani téged. 😂
2019. febr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Legyen eszed Kérdező és rakd ki, de azonnal. Te meg keress egy lakótársat, vagy költözözz be valahova, ahol lakótársat keresnek. A diákhitel valóban nagyon nagy butaság volt, pláne ilyen miatt.

Őszintén nem kell a csajt sajnálni, maga alakította így az életét. Te nem vagy Terézanya, hogy megmentsd, meg fedelet adj neki. Felnőtt ember, oldja meg. Nem hiába rakták ki a szülei sem...


30N

2019. febr. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyet árulj már el: Mit szeretsz benne? Ingyenélő, nem hajlandó sem tanulni, sem dolgozni. Nulla motiváció, nulla életcél. Még azt sem sikerült kiderítened, egyáltalán jó-e valamiben, érdekli-e valami a videójátékon kívül. Programokat saját elmondásod szerint sem csináltok, csak játszik egész nap. Szóval, mit is szeretsz benne?
2019. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

#22- Nem, szerencsére nem eshet meg az, hogy hazahoz egy kakukkfiókát, mivel egyrészt ha valaki naphosszat otthon ül és játszik, kevés az esély arra hogy bárkivel is összefeküdhessen.


Amúgy, egészségügyi okok miatt nem lehet gyereke vagy max nagyon nehezen eshet teherbe(orvosi szakvélemény alapján mondom ezt)

Tehát ne aggódjatok, ez az opció nem áll fent.Emiatt vagyok ilyen nyugodt ezzel kapcsolatban :)

Ha pedig összefekszik valakivel, és megtudom, onnantól vége az egésznek és mehet ezt megmondtam neki is.

Annyira nem vagyok palimadár, hogy olyan csajt tartsak el akit más is kúrogat.Tudja ő ezt nagyon jól ès nem lépi meg ezt szerencsére.


Amúgy, igen valószínüleg velem van a probléma, méghozzá az hogy önbizalmam 0, önbecsülésem is régen elveszett ès félek, hogy nem találok valaki mást :)

Barátaim szerint tiszta hü**e vagyok, simán találnék magamnak mást(még ha nem is olyan gyorsan mint ő😆), csak hát ezt elmesélni az önbizalomhiányos felemnek kissé nehéz.

Tehát igen párkapcsolat/szeretetfüggő lehetek.


A videójátékfüggőségéből meg nem fogom kigyógyítani, mert egyrészt nem tudom(nem vagyok Csernus doki :D) másrészt meg ha valaki nem akar megváltozni azzal mit lehet kezdeni?


Hogy miért szeretek vele lenni ha nem csinálunk közösen semmit?

Nos, nem tudom

Én mondtam neki h elég gáz az h soha nem megyünk sehová/nem csinálunk semmit közösen, de ezt muszáj volt meglépnem mert ha még eljárogatnánk heti x alkalommal szórakozni akkor tuti biztos h 10.-én az utcán találnánk magunkat.

Ezt ő is tudja, ezért nem szeretne elmenni sehová sem, szval marad az otthonülős, punnyadós kapcsolat :)


Nem szánalomból vagyok vele, nem tudnék senkivel sem úgy együtt lenni, hogy megsajnáltam azt gyere, lakj nálam.

Megismerkedésünk elején még dolgozgatott fene se gondolta volna hogy tényleg meglépi ezt.

Sokáig olyan elven gondolkodtam h melyik jobb?

Kidobom és fizetem egyedül az albit vagy vele maradok, és ugyanúgy fizetem reménykedve abban hogy talán egyszer észhez tér és elmegy végre dolgozni.

Úgyis ez lesz a vége mivel az albérleti díjon és kaján kívül az ég világon semmit sem veszek neki, és azért valljuk be az embernek egy idő után elég frusztráló lesz az, hogy egy ruhát sem tud megvenni magának vagy egy cukorkát ha éppen azt kívánja xddd

Amúgy tudom azt hogy koffein és nikotinfüggő ezért megléptem azt hogy sem kávét sem pedig cigit nem vettem.

Ennek eredménye csapkodás lett(igen, jelentkeztek a jó kis elvonási tünetek xddd), persze mondta h nem rám haragszik hanem magára mert tudja h el kellene mennie dolgozni.

Ennek köszönhetően elment 2-3 napig dolgozni, aztán ott is hagyta xddd


Amúgy UPDATE, úgy volt hogy ma megyünk a legutóbbi munkahelyére visszakönyörögni őt ám fél bemenni, mivel szó nélkül hagyta ott és fél hogy le lesz kiabálva a feje, mert ma nem az a főnök van bent aki valamilyem szinten tolerálja azt hogy ha valakinek nincs éppen kedve dolgozni akkor szimplán nem megy be.

2019. febr. 16. 16:05
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!