Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak vallásos emberek válaszár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak vallásos emberek válaszára vagyok kíváncsi. Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Mindig is szerettem volna házasságig várni a szex-el és ilyen párra is vágytam. Már egy éve van párom, aki szintén házasságig várni szeretne, viszont három lánnyal is elment elég messzire. Azaz minden volt, ami még nem jár behatolással. Nagyon nehezen tudom elfogadni, folyamatosan fáj, hogy három lánnyal is ilyen kapcsolatban volt huzamos ideig, egyikük nem is volt barátnője, csak ez a testiség volt találkozásaik oka. Mit tegyek, ha ez folyamatosan fáj nekem és nem tudok kibékülni a gondolattal, hogy könnyelműen adta magát másoknak? Mikor ezeket elmondta csalódtam benne, mert azt hittem, hogy ő is mindig erre törekedett, mert ezt sugározta a kívülállók számára és ez nagyon megfogktt benne. Szóval kicsit pofára estem mikor kiderült, hogy nem így van... Ez lehet ok szakításra? Vagy mit tanácsoltok, hogyan tegyem túl magam ezen?

2019. febr. 18. 08:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
"5 év alatt 6 alkalommal"
2019. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ez ókori dolog, mivel akkor alakult ki. Attól még lehet benne számodra érték, és ha eldöntötted, hogy házasságig nemhogy nem fekszel le a pároddal, de más szexuális dolgot sem csináltok, akkor sok sikert és kitartást. Viszont azt mondani a párodra, hogy könnyen adta magát, mikor összesen három nővel volt, és behatolás nem is történt szerintem kicsit erős. Felfoghatod botlásként, és megpróbálhatod megbocsátani neki, de ha nem megy, akkor nem fog hirtelen eltűnni belőled az érzés. Én, ha tényleg minden szuper ezen kívül, megpróbálnám a dolgot, de ha nem tudod túltenni magad rajta, akkor szerintem elegendő ok a szakításra.
2019. febr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%

Aranyos, amikor egy szűz nő fejében egy mese kép van a szexről...

Hiába a szerelem nem biztos hogy a szex működni fog a kémia ellenére sem. Persze lehet tanulni technikákat pl. de ha nem gerjedsz be vagy ő akkor hiába minden. A szerelem de főleg a szex nem ilyen egyszerű és fekete fehér mint te azt hiszed. Az meg hogy gyakorlatilag pettingelt másokkal nem értem miért zavar. Titkolta volna el? Neki legalább van ingere nem olyan fa mint te. Egyszerűen nem értem az ilyen embereket mint te hogy ez miért jó.

2019. febr. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

"A gyereket szereti, a szexre kb úgy gondol mint szükséges rosszra ami a fogantatáshoz szükséges."


na ez a baj. Pedig a vallásoknak nincs baja ezzel a gyakorlattal, a paráználkodással van. Nagyon beszűkült gondolkodásra vall sajnos. Persze mindenkinek van magától megvonni a boldogságot.

2019. febr. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok vallásos, de a válasz attól még egyszerű: ha egy ember olyasvalaminek nem felel meg, ami számodra alapvető fontosságú, akkor ne kösd össze veled az életed.


Ha túl akarod magad tenni ezen, akkor kénytelen leszel engedni az elveidből. Az is lehet jó megoldás, csak ésszel kell csinálni.

2019. febr. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a vallásnak ne csak a testiségre vonatkozó, hanem a megbocsájtásra és felebaráti szeretetre szóló részét is gyakorold. Dolgozd fel, és fogadd el, hogy a párod nem tökéletes (ahogy te sem) és ennek fényében élj. Nem tudhatod hogy "könnyelműen adta-e magát", a testi vágy teljesen természetes és attól hogy neked nagy az önuralmad másnak lehet nehezebb a dolga e téren. Mivel nem történt tényleges behatolás, nem is adta magát másoknak és bizony törekedett az erkölcsi nézeteitek betartására. Kissé igazságtalan hogy csalódást érzel mert férfi létére némi tapasztalattal rendelkezik.

Szóval ez nem "pofára esés" és nem is ok a szakításra.

31/N

2019. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Én a helyetekben házasság után se szexelnék. Kár lenne összedönteni az eddig kialakult utópisztikus képeket.
2019. febr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Megértem, hogy csalódott vagy. Szerintem a kulcs ott van, hogy megbánta-e. Ha igen, akkor szerintem nem kell szakítani, emberek vagyunk, bárki hibázik, te is hibázhatsz. Ha viszont úgy adja elő, hogy ááh, ez nem volt akkora dolog és nem érti miért vagy ezen kibukva, akkor én hanyagolnám a kapcsolatot. Az a házasságban is ilyen könnyelmű lesz, ha pl hűtlenségről van szó.
2019. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
65%

Isten is megbocsátotta a bűneinket, mi, akik Jézus által fogadott fiai vagyunk, hasonlítsunk rá. Lássunk az Ő szemeivel, halljunk az Ő fülével. Kérdezzük meg: mit tenne a helyemben Jézus?

Ezzel a fajta testi érintkezéssel az a gond, hogy testivé teheti a lelkedet is. Úgy látod az embereket, mint testet, lusta lehetsz vagy kényelemre vágysz. Mert a test magának akar jót, a lélek pedig másnak akar jót, mert akkor érzi igazán jól magát. Igazán szabadnak és boldognak.

Szerintem ne mondj le róla. Bízz Istenben, és ne aggodalmaskodj, mert Ő csak olyat ad az életedbe ami a hasznodra válik. Ha azért szereted, mert tiszta, akkor az nem egy feltétel nélküli szeretet. A feltétel nélküli, kegyelmes szeretet pedig az Isteni fajta szeretet. Ő nem nézi azt, hogy hol léptél félre, mit csináltál rosszul,hol van a bűn, mert egyszerűen annyira gyönyörűnek lát anélkül is. Nem biztos, hogy úgy találod meg egészében Jézust, ahogy eltervezted, de láthatod őt is előbukkanni a világból, magadból, emberekből, jelenségekből. Ismerd meg még jobban és egyre inkább látni fogod. Mindig van jobb, mindig van tovább. Ő az, aki mellett egy csepp kellemetlenség sem fog el. Semmit nem tudunk kiérdemelni. Pál mondja az efézus 2:8-9-ben: "8 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;

9 Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék."


Róma 3:24-26

24 Isten ingyen igazít meg az ő kegyelméből a Krisztus Jézusban lett váltság által.

25 Őt rendelte Isten engesztelő áldozatul az ő vére által azoknak, akik hisznek. Ebben mutatta meg igazságát. A KORÁBBAN ELKÖVETETT BŰNÖKET ugyanis ELENGEDTE

26 türelmében, hogy e mostani időben megmutassa igazságát: mert ő igaz, és IGAZZÁ TESZI azt is, aki Jézusban hisz.


Ne vedd komolyan az ördögöt. Ő csak egy humorista. Miért kellene, hogy a rossz körülményekre rosszul reagáljunk? Ez volt Istennek az akarata, és lehet, ha úgy történik ahogy szerintem jó, az én terveimnek, az nagyobb kárt okozott volna. Mert Ő tudja mire van szükségünk hiszen ő teremtett. Tudja, hogy mi lesz jó nem csak másoknak, de neked is. És ha Isten megengedte ezt, lehet mondani akart ezzel neked valamit. Mit akart ezzel a sztorival neked mondani?


Hiszem, hogy segít. Bízz Benne! Hisz Úgy szeret! Jobban, mint ahogyan te valaha is szeretni tudtál, hisz tőle kapod a szereteted aszerint amennyit éppen el tudsz fogadni. Gondoskodik rólad. Figyelj oda rá. Oly szelíden mégis buzgón sugallja a választ!

2019. febr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Én is voltam a te helyzetedben.


Beszéld meg ezt vele. És előtte gondold át, hogy mi segítene neked.


(vallásos)

2019. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!