Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lenne a helyes döntés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lenne a helyes döntés ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Óriási problémám van, félek még meg is romolhat a házasságunk emiatt. Pár éve vagyunk együtt, gyermekeink nem közösek, és már önálló külön életet is élnek. Ez fontos, azért is írom. Én vagyontalanabb voltam és vagyok mint párom,nem is volt könnyű gyermekemet felnevelni egyedül emiatt. Most nagyszülő örökség útján életemben először pénzhez jutottam, amiből szeretnék gyermekemnek segíteni, hiszen eddig sosem tudtam és nem is lesz ilyen lehetőségem többet az életemben. Főleg hogy rá is szorul. A baj hogy párom pont most került olyan helyzetbe hogy jelentősebb anyagi segítségre van szüksége. Ezért ő szeretné ha kölcsön helyett én segítenék neki, az egyszerűbb, lassan visszaadná. Én nagyon félek ettől, hiszen évek alatt bármi történhet, nem akarom kockáztatni a gyermekemnek szánt összeget. Nagyon rosszul érzem most magam,nem tudom most rossz ember vagyok-e hogy a gyermekem érdekét a párom elé helyezem, aki biztos hogy mélyen megharagszik majd rám. Kinek van igaza szerintetek?
2019. márc. 13. 11:28
1 2
 11/13 Rockarc ***** válasza:
100%

Egy ilyen csaladban mindenkinek tudnia kell, hol a helye es mi a szerepe. Persze ilyen szituacioba nem sokan kerulnek, de a helyes valasz az, amit te is lepni szandekozol, szerintem 10 emberbol 10 ezt mondja. Ne hezitalj, ez egy tok ilagos helyzet, hogy a kolcsonod es a gyereked erdeket nezed, a ferjednek is meg KELL ertenie.


Innentol mar csak az ember van a kepben. Ha jol valasztottal es jo ember, akkor tudja, hogy ez volt a helyes dontes, akarmennyire is szuksege lenne a penzre. Ha ezt nem tudja lerendezni magaban, akkor szerintem nem jo ember. Mond el neki, hogy igy dontottel, es kerd meg, hogy o is gondolja at, mintha kivulallo lenne. Ugyanerre kell jutnia. Ebbol pedig latni fogod, hogy jo embert valasztottal.


42F

2019. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Utolsó vélemények, 10 és 11-es jól megfogalmazzák a dilemmámat. Azt hiszem a 11-es vélemény alapján fogok dönteni. Nagyon is van abban valami, itt mutatkozik meg hogy párom mennyire érti mit diktál az anyai szív. Nagyon szeretem páromat,segítenék is neki más helyzetben, de két felé nem tudok szakadni. Csak egy irányba. Persze rettentően sajnálom mert ő mindig segítőkész volt velem, bár azt tudni kell neki már jó ideje jobban az anyagi lehetőségei. Fáj hogy most mikor szüksége lenne rá nem segíthetek. Muszáj a gyermekemnek, egyszer az életben. Igen, valószínűleg most kiderül mennyire tud megértő lenni egy ilyen helyzetben. Bár tudom jó megoldás az nincs.
2019. márc. 13. 16:12
 13/13 Rockarc ***** válasza:

Kerdezo.


Azert ez szerintem nem egy vilagvege helyzet. Felnott ertelmes emberek vagytok, egy ilyet meg kell tudjatok beszelni, mondhatni 1000 ev elettapasztalat van mogottetek. Ennel kompetensebbek a nehez kerdesek ugyeben mar biztosan nem lesztek. Az eszet meggyozheted, attol meg a sziveben maradhat tuske. Ennek ellenere is azt mondom, hogy ez egyaltalan nem valook. Lesznek meg ilyen dontesek az eletben, amikor nincs "jo" megoldas.


Akkor van gond, ha se a szive, se az esze alapjan nem tud melled allni. Akkor viszont nagy a baj. Egy ilyen "krizist?" tul kell elnie egy kapcsolatnak. Voltakeppen penzt kaptatok a "semmibol". Nehogy ez kettotok koze alljon. Itt igazabol rajta all, vagy bukik a helyzet, annyira egyertelmu az egesz. Ha ezen a "proban" elbukik, akkor csak ido kerdese volt, hogy egy masik ehhez hasonlo ugyben is onzo legyen. Mert itt voltakeppen errol beszelunk. Van-e olyan onzo a ferjed, hogy akar a hazzasagotokat is kockara tegye erte. Ha igen, akkor ne band, mert "apropenzert" eladna a hazassagot.


En bizom benne, hogy belatja az igazad, es kesobb az o problemajat is rendezni tudjatok egyutt. Orokles nelkul is meg kene lepnie azt, amit amire keszul, tehat az eredeti terv szerint vegye csak fel a hitelt, az orokseget meg hagyja meg az unokanak, vegso soron neki jar, te csak egy allomas vagy a penz utja soran.


42F

2019. márc. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!