Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volna értelme így a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volna értelme így a közös kasszának?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, a rezsit, lakásba szükséges dolgokat (tisztítószerek, WC papír stb.) felesben vesszük, ezeken kívül mindenki saját magának veszi a kaját és egyebeket.


Nincs közös számla, a rezsi rámeső részét átutalom neki. Amikor bevásárolni megyünk, külön-külön fizetjük az élelmiszert. Hozzá kell tennem, hogy teljesen más diétán vagyok, mint ő, szinte sosem esszük ugyanazt és mennyiségre sem eszünk ugyanannyit.


Évek óta együtt vagyunk, nekem már kicsit fura ez a felezgetés, utalgatás, külön sorba állás a kasszákban, de nem is tudom, hogy volna-e értelme közös kasszának. Nem vagyunk házasok, nem tervezünk gyereket.


Mit gondoltok? Jó ez így, vagy lehetne ezt jobban is szervezni? Ha igen, hogyan?



2019. márc. 13. 14:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normàlis, esküszöm nektek!

Megyünk bevàsàrolni, pakolunk a kocsiba, mindenki amit akar, tudjuk a lànyom (nem közös) miket enne meg szívesen, mosószert, öblítőt, tisztítószereket én tudom miből melyik màrka kell, én főzök, én tudom mit kell venni.

Ahogy ebbe ő nem szól bele, mert nem "ért" hozzà, úgy én sem szólok bele abba, mennyiért tankol havonta, mennyit fizet x-nek a fűnyíràsért ha nincs ideje/kedve lenyírni, azt se tudom most mennyiért vette a permetezőt, mert nem érdekel.

A rezsink kb havi 80.000 (sajàt, nagy hàz) telefonszàmlàkkal együtt, de pontos szàmokat sem ő, sem én nem tudunk.

Ha kapcsolatban így fillérezget két ember, az minden, csak nem kapcsolat.

2019. márc. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Hát, én sose értettem mi értelme a külön kasszának, ha osszekoltozik egy pár. Így max lakotarsak vagytok, nem egy pár. Mi kb 2-2 és fél év járás után költöztünk össze a párommal, automatikusan közös kassza volt onnantól kezdve. Együtt mentünk bevasarolni, egyszer egyikünk fizetett, máskor a másik. El sem tudom képzelni hogy lehet azt, hogy egy pár vagytok és külön álltok be két külön sorba a boltokban. Úristen. Ma már házasok vagyunk, nincs közös számla, viszont mindent közösen fizetünk, minden anyagi dolgot megbeszélünk, férjem számlájáról fizetjük a számlákat, enyemrol bevásárlásokat, aztán van amikor felvaltva. A lényeg, nincs enyém, tiéd, csak MIÉNK. Az önálló kiadásokat, pl ruhákat van hogy én kartyamrol fizetjük, van hogy ferjemerol :)


Nálatok kérdésedre a válasz, nem, nem jó ez így. Nem vagytok egy pár, max. együtt éltek és ennyi. El kellene beszélgetnetek, hogy hogyan tervezitek a jövőt. Gyereket nem terveztek, de a jövőt együtt képzelték el, akár gyerek nélkül is? Mert ha igen, akkor át kellene szervezni az életeteket, és a pénzügyeiteket. Közös élet, közös kassza.

2019. márc. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Emberek, én nem beszéltem fillérezgetésről, mert arról szó sincs! Nem felezgetünk, meg számolgatjuk a blokkokat. A ténylegesen közös kiadás az a rezsi, aminek a felét átutalom neki.


Ezen felül a szórakozás olyan, hogy mikor ki.


A kaja rész, ami fura lehet, mert külön fizetünk a kasszánál, mivel TELJESEN MÁS az étrendünk, nem főzünk közösen, nem esszük ugyanazt SOHA. Ennek fényében kérdem, hogy mit gondoltok?

Ez egy speciális eset, tehát lécci ne magatokból induljatok ki, hogy nálatok otthon mi van, mert engem sem érdekelne, ha ugyanabból a kenyérből két szelettel többet enne. De amit én eszem kenyér, háromszor annyi, mint az övé, amit én veszek lisztet, 200 g 2300 Ft stb. Olyan, mintha efelett mindenki átsiklana, pedig ez fontos részlet.


Kb. ugyanannyit keresünk, ha közösen fizetnénk a kasszánál, ő nagyon rosszul járna, én meg jobban. Vagy ennek így kell lennie, mert egy pár vagyunk?

2019. márc. 13. 17:08
 14/24 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudom mi az oka, hogy 200 gramm liszt 2300 forintba kerül, te tudod, de ha ez csak valami szórakozàs nàlad, akkor szerintem nem passzoltok ti annyira mint gondolod, két ennyire eltérő igényekkel rendelkező ember nem fog egyezségre jutni anyagiak terén, lévén a sima lisz 250Ft/KG(!), a tiéd pedig 20 dkg 2300.

Ez irtó nagy különbség.

2019. márc. 13. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Ha van kocsi és kert és gyerek, az már más mint mikor valaki kezdőként első albérletben vagy saját kis lakásban van. Ott néha még vezetékes telefon sincs, ott tényleg csak a kaja van meg pár alap dolog. Eetleg kipróbálhatnátok a közös kasszát kezdetnek lakberendezési dolgokra. Még a ruha van amiben nagy különbségek lehetnek igényekben, és erről néha nem egyeznek a vélemények.
2019. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Kedves 14-es! Az az oka a drága lisztnek, hogy beteg vagyok, anyagcserezavarom van. Írtam, hogy betegség miatt más diétán vagyok. Aki ilyeneket mond, vagy jelen esetben ír, hogy "ez csak valami szórakozàs nàlad", azokat szoktam elküldeni a büdös p.csába.
2019. márc. 13. 17:25
 17/24 anonim ***** válasza:

Azt írtam, "de HA ez csak valami szórakozàs...".

Sajnàlom.

2019. márc. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Lakberendezési dolgot nem kell túl gyakran venni, amikor vettünk, azt közösen vettük.

Autó van, amikor a rezsit utalom, többet szoktam utalni valamennyivel, mivel van, hogy én is használom, néha elugrok vele boltba. Ez önmagában még kevés szerintem a közös kasszához.

2019. márc. 13. 17:28
 19/24 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs probléma a kajás nemközös kasszán, mert lehetetlen megoldani ezt a nehéz helyzetet, szerintem engedjétek el. Te fizeted amit, ő amit, de álljatok be egymás mögé.


Az, hogy a rezsit, tisztítót - nem élelmiszert - felezitek, szerintem ez is rendben van, hiszen mindketten használjátok.


Ha közös kasszán azt jelenti, hogy egy számlára menne a fizetésetek? Ha senki sem száll el a vásárlásban, akkor működhetne a közös kassza, mármint ha egy számlátok lenne 2 bankkártyával, vásárláskor látjátok, hogy ki mit költ.


Ha külön számlán vagytok, akkor viszont utalni kell, akkor ott vunk, ahol az elején.

2019. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Megegyezni egy összegben hogy mennyi a rezsi. Ha nagyon latszik hogy nem annyi felulvizsgalni. Rezsi felet odaadni. Esetleg nyitni egy kozos szamlat amibe tesztek penzt es azt koltitek a kozos dolgokban. Kajaugyben szerintem ez esetben nem kell kozoskodni. Nem emlekszem hogy valaha ebbol baj lett volna barmelyik kapcsolatban, de jelenleg minden rezsit en fizetek, torlesztot tankolast. A felesegem fizuja a zsebpenze.
2019. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!