Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Volna értelme így a közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volna értelme így a közös kasszának?

Figyelt kérdés

Együtt élünk, a rezsit, lakásba szükséges dolgokat (tisztítószerek, WC papír stb.) felesben vesszük, ezeken kívül mindenki saját magának veszi a kaját és egyebeket.


Nincs közös számla, a rezsi rámeső részét átutalom neki. Amikor bevásárolni megyünk, külön-külön fizetjük az élelmiszert. Hozzá kell tennem, hogy teljesen más diétán vagyok, mint ő, szinte sosem esszük ugyanazt és mennyiségre sem eszünk ugyanannyit.


Évek óta együtt vagyunk, nekem már kicsit fura ez a felezgetés, utalgatás, külön sorba állás a kasszákban, de nem is tudom, hogy volna-e értelme közös kasszának. Nem vagyunk házasok, nem tervezünk gyereket.


Mit gondoltok? Jó ez így, vagy lehetne ezt jobban is szervezni? Ha igen, hogyan?



2019. márc. 13. 14:37
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nem értem kérdező, hogy mi a gondod vagy a kérdés ? Ti így éltek, továbbra is úgy gondolod,hogy a kaját kérdéssel nincs mit tenni... Mi nem értjük akkor sem ezt a dolgot. De mindenki úgy el ahogy nekik jó. Szerintem nincs mit ezen beszélni. Ti így éltek mi meg úgy ők meg amúgy. Ettől szép az élet
2019. márc. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Első oldalon lévő kommentekbe olvastam csak bele,ha valaki írta ezt sorry.

Nekem a külön kassza is már elég gáz pár hónap után. Betegséged van el kell fogadnia. Most ha azon problémázik,hogy neked drágább a kaja... Ha te megbetegszel, nem tudsz dolgozni táppénzen leszel felőle meg is halhatsz mert a tpből nem tudod fizetni a gyógyszered? Vagy meghitelezi neked?

Sajnos minden külön kassza alapja a bizalom hiány. Tény és való sok nő lenullázott sok pasit. Bár fordítva is elég gyakori.

Kapcsolatban el kell fogadni ha másiknak valami költséges dologra van szüksége (itt diéta) hobbiját (hetente mossa az autóját,) ha ez nem megy akkor baj van.

Nekem szimpatikusabb volt az a felfogás amikor az egyik fél (a nő) dolga volt a háztartás (étel tisztítószerek gyógyszerek, rezsi...)anyagi dolgainak a kezelése.

Arról ismertetett meg a jó háziasszony,hogy tud bánni a pénzzel. Régi módi gondolat, de hasznos volt.

2019. márc. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Én férjnél vagyok, van egy gyerekünk. Évek óta nem láttam sárga csekkeket vagy ha igen akkor is csak messziről. A kaját 80%-ban a férjem fizeti. Nyaralni is Ő visz minket.A saját jövedelmem amolyan zsebpénz, illetve az autóm költségeit fedezem plusz a gyereknek sok mindent én veszek. Nem meglepő mindez annak tudatában, hogy 4X annyit keres mint én. Sokat ilyet olvasok, igazából fel nem foghatom ezt a fillérb..szóskodást. Nem is csoda, hogy annyi szingli nő van, ha egyedül is el tudja tartani magát mi a francnak szolgáljon ki egy férfit is, azért, hogy utána felezgessék a számlákat meg meló után még háztartást vezessen? Ezt lehet egyedül is és akkor kevesebb a munka és senki fa.ságát nem kell elviselni. Ilyen kolbászért kár megvenni a disznót!
2019. márc. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszoló, mi közel ugyanannyit keresünk és mindketten jól, nem vagyok rászorulva a pénzére. Mondjuk én nem is szeretnék ilyen kiszolgáltatott helyzetbe kerülni, mert szakítás/válás után kellemetlen helyzet állhat elő, itt sok ilyet olvasni.

Én csupán elgondolkodtam, hogy vajon lehet-e ezt optimistábban csinálni, de úgy tűnik, ez így marad még egy jó darabig.

2019. márc. 16. 15:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!