Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom közel 40 évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom közel 40 évesen ráfüggött egy játékra, már kb. nem is foglalkozik velem. Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Talált egy játékot és csak azzal játszik. Hazajön munkából, ölébe a laptop és éjszakába nyúlóan játszik rajta. Majd elalszik a kanapén, és reggelig ott van, tehát azóta nem is alszunk együtt.

Ha filmet nézünk, közben is ott a laptop a kezében, ha eszünk, akkor is. Letöltötte a telefonjára, így már bevásárláskor, de volt, hogy vezetés közben is játszott.. majdnem hülyét kaptam, amikor megláttam.


Mondom neki már hetek óta, hogy most már igazán abbahagyhatná, mert ez már elég durva. De ilyenkor visszatámad, hogy én is sokat nyomkodom a telefonomat. Nos, ebben van is igazság, de nekem munkán kívül ott az edzés, a színjátszókör, találkozok barátokkal, tehát van életem. Főzök itthon, pakolok, hogy rend legyen, míg ő a kanapén tesped és játszik. Teljesen kiábrándító a viselkedése, 36 éves férfiról beszélünk és most úgy viselkedik, mint egy kamasz hülyegyerek.


Mit gondoltok, van ebből kiút? Szakítóok? Elég bagatellnek tűnhet, de így teljesen elhidegülünk egymástól.



2019. márc. 16. 16:13
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
41%

"De ilyenkor visszatámad, hogy én is sokat nyomkodom a telefonomat. Nos, ebben van is igazság..."

Ezt te írtad nem ? Akkor nyomkodtad te is a telefonod, a minőségi időtök rovására. Ha nem előtte csinálod és nem akkor, mikor együtt vagytok tudná egyáltalán, hogy ezzel vissza lehet vágni ? Nem hiszem. Elkezdte ő is, most pedig "elkerülitek már egymást", mivel mikor az egyik "ráér" a másik nyomkodja amit nyomkod helyette, ennyi. Hiába bőszülsz fel kérdező, nem én vagyok az, akinek minőségi időt kellene veled töltenem. Meg kéne beszélni a pároddal a dolgokat, de ezt úgy nem lehet, hogy olyan miatt zsörtölődsz vele, amit te is csinálsz, ráadásul régebb óta, mint ő. Ha így állsz a dologhoz, akkor hiába akarod megbeszélni a dolgot a pároddal és változást elérni, ezzel azt üzened a másiknak, hogy nem vagy partner.

32/f

2019. márc. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:

Melyik játékról van szó, kérdező?

Tényleg nem normális, de próbáljatok egyezséget kötni, hogy otthon egyikőtök sem nyomkodja a telefonját, neki meg van napi 1 órája, vagy heti pár órája játékra.

2019. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:

Nagyon tévedsz utolsó, azért mert a barátom visszatámadott, még nem azt jelenti, hogy jogos is volt. Igen, én is végigpörgetem a Facebookon naponta többször, meg ott olvasok híreket, tartom a kapcsolatot barátokkal stb. Nem mondom, hogy nem lehetne kevesebbet foglalkozni ezzel, de nekem ez nem ment még az alvás, a szabadidő, a kapcsolatok rovására. Ez eddig is volt, ahogy neki is.

Így tehát az "olyan miatt zsörtölődsz vele, amit te is csinálsz, ráadásul régebb óta, mint ő" hozzáfűznivalód helytelen. Én csinálom régebb óta, mint ő. Amíg nem játszott, ő is ugyanúgy Facebookozott, olvasta a híreket stb. Csak kb. egálban voltunk, volt mellette közös időtöltés. Most ő ugyanúgy végigpörgeti a FB-t, meg még leül játszani, ha feláll a géptől, meg folytatja telefonon.


Mondok egy példát: olyan ez, mintha én megennék mindennap 5 kocka csokit, ő meg megenne 5 táblát. Én szólnék neki, hogy túl sok csokit eszik, ő meg visszaszólna, hogy én is. Igaz, nem kéne 5 kockát sem enni, mert anélkül is meg lehet lenni, de attól még nem jogos ez olyantól, aki a sokszorosát fogyasztja más dolgok rovására is.

2019. márc. 16. 17:21
 14/46 anonim ***** válasza:
38%

Itt nem a mennyiség a fontos, hanem, hogy mind a ketten csináljátok, mikor foglalkozhatnátok egymással helyette. Engem baromira nem érdekel kérdező, hogy ki mennyit, csak mondom, hogy úgy, hogy egymásra vártok, nem fogtok eredményt a büdös életbe elérni. Gondolom még mielőtt elkezdett játszani sem úgy nézett ki a dolog, hogy szépen békességben egymás mellett elpörgettétek a mobilt 10 percig, aztán egyszerre letettétek és mentetek valami programot csinálni együtt, hanem mindig valamelyikőtök várt a másikra. Bele lehet minden játékba unni, de ez egyénenként változó...kivárhatod vagy lehetsz érdekesebb egy játéknál, esetleg szakíthatsz, ha te ezzel nem szeretnél foglalkozni.

32/f

2019. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 A kérdező kommentje:
"Itt nem a mennyiség a fontos" - hát, akkor mi a fontos? Szóval szerinted mindegy, hogy valaki végignézi a híreket napi egy órában max. vagy megállás nélkül játszik, már áruházakban, meg vezetés közben is? Persze, és még én teperjek, legyek érdekesebb a játéknál, meg biztos a napi egy óra telefonozásom miatt, ami neki ugyanúgy megvolt, szegény ráfanyalodott egy játékra. :D
2019. márc. 16. 17:36
 16/46 anonim ***** válasza:
25%

Hát, nem tudom, de ha egy barátommal vagy a kedvesemmel vagyok, akkor a telefon a zsebben, a figyelmem pedig az övé, az övé meg az enyém. Én is szoktam gépezni meg telefonozni szabadidőmben, ha egyedül vagyok. Nem akkor kell ezt, mikor ott van az arcodban egy élő ember, aki történetesen a párod...és ne vedd ezt magadra rossz értelemben, azért neked mondom, mert te vagy itt, de ha a hapsid lennél, neki is elmondanám ugyan ezt. Valahogy változtassatok. Lehetőleg együtt.

32/f

2019. márc. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Tudod, mi együtt élünk. Értem, amit mondasz, csak ez esetben az nem működik, hogy soha rá se nézek a telefonra, nem ülök le a gép elé emailt írni stb. Mindenkinek kell énidő, csak itt most nagyon eltolódott a részéről, és az megdöbbentő, hogy bár ő nem foglalkozik velem, azt próbálod kihozni belőle, hogy nekem kéne letennem a telefont.
2019. márc. 16. 18:10
 18/46 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező ha tudod légyszi írd már le hogy milyen játék ez? Hogy mi a neve? (Nekem lehet pont valami ilyesmi kell hogy le tudjam kötni unalmas napjaimat..)
2019. márc. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy mond meg neki hogy ez már téged zavar. Mond el hogy már a szakítás is megfordult a fejedben - mert annyira zavar. (Ha fontos vagy neki venni fogja a lapot..)
2019. márc. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 A kérdező kommentje:
Azt hiszem The Room. De meg fogom kérdezni nektek.
2019. márc. 16. 18:37
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!