Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom közel 40 évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom közel 40 évesen ráfüggött egy játékra, már kb. nem is foglalkozik velem. Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Talált egy játékot és csak azzal játszik. Hazajön munkából, ölébe a laptop és éjszakába nyúlóan játszik rajta. Majd elalszik a kanapén, és reggelig ott van, tehát azóta nem is alszunk együtt.

Ha filmet nézünk, közben is ott a laptop a kezében, ha eszünk, akkor is. Letöltötte a telefonjára, így már bevásárláskor, de volt, hogy vezetés közben is játszott.. majdnem hülyét kaptam, amikor megláttam.


Mondom neki már hetek óta, hogy most már igazán abbahagyhatná, mert ez már elég durva. De ilyenkor visszatámad, hogy én is sokat nyomkodom a telefonomat. Nos, ebben van is igazság, de nekem munkán kívül ott az edzés, a színjátszókör, találkozok barátokkal, tehát van életem. Főzök itthon, pakolok, hogy rend legyen, míg ő a kanapén tesped és játszik. Teljesen kiábrándító a viselkedése, 36 éves férfiról beszélünk és most úgy viselkedik, mint egy kamasz hülyegyerek.


Mit gondoltok, van ebből kiút? Szakítóok? Elég bagatellnek tűnhet, de így teljesen elhidegülünk egymástól.



2019. márc. 16. 16:13
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

29 es. Az a helyzet, hogy túl kevés a tény amit itt megtudsz. Persze bármi lehetséges. De. Ha már vezetés közben játszik ott ÉLETEKET veszélyeztet. Ezért mondom, hogy szakemberre van szükség.

Bár ahogy látom itt igen sok szakember van. Csudajó tanácsokkal.

2019. márc. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hagyjuk már ezt a "Te vagy a hibás, mert a párod rád unt, uncsi vagy, térdelj elé, és akkor izgalmasabb leszel, de ne csinálj semmi mást, ne legyen életed, hobbid, barátaid, mert szegény egyedül fogja magát érezni" hozzáállást, mert ez nettó ökörség. Ha emberek együtt élnek, a mai világban normális, ha naponta egyszer-kétszer végigpörgetik a facebookot, vagy pinterestet, instát, bármit, egymás előtt is. Ez a korral jött. Az viszont igenis komoly függőség, ha mindenhol, minden alkalommal, minden szabad percében ezzel a játékkal játszik, a KANAPÉN ALSZIK EL A LAPTOPJA FÖLÖTT, vezetés közben is ezzel játszik mások életét veszélyeztetve... Könyörgöm, ez hol normális? Mi a bánatért lenne a kérdező hibája? Eddig volt egy jól bejáratott életük, napirendjük, és a hapsi ahelyett, hogy kifejezte volna a problémáját a dologgal - mint minden normális, felnőtt ember - ráfüggött egy játékra. Igenis szakember kell, mert ez olyan függőség, mint mondjuk a heroin, alkohol, szerencsejáték, stb...
2019. márc. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
62%

ebben a korban egy ilyen játék menekülés a valóságtól, pont úgy hat rá mint egy drog vagy az alkohol, kikapcsol mindent maga körül, minden felelősség és probléma eltűnik és egy kis világba tud menekülni ahol ő irányít mindent, amiben ő tehetségesnek érzi magát, ahol ő a hős, ahol ő a megmentő.


Ezt nagyon könnyen előidézi a stressz, a feszültség és a kiláthatatlanság, még akkor is ha a stressz és a probléma "gyerekes", vagyis csak le kellene ülni, odatenni pár órát és megoldani a problémát, akkor is előjöhet, ha a személy ki van fáradva és menekülni akar. Te ismered, de látatlanban azt mondanám, hogy 36 évesen:

- munkahelyen valami nagyobb felelősség van, esetleg nem úgy működnek a dolgok ahogy akarja

- otthon családjában valami nincs kiegyensúlyozódva

- valami a hobbiban és a sportban nem jött össze, többszöri csalódás, rossz élmény

- pénz teher

- fix kapcsolatban házasság kérdése, gyerek kérdése, komolyságok, összeköltözések, törlesztő részletek

- ezeknek az összegzése, amiből kiút, valami függőséget okozó dolog (pl játék)


megoldásokat magának kell megtalálnia, amit te tehetsz, hogy megpróbálsz mosolyogva levenni terhet a válláról. Nem letámadod és szidod és meg akarsz magyarázni mindent, egyszerűen csak törődsz vele, segítesz neki, viszonzás nélkül, fogod a kezét, pozitívat próbálsz sugározni felé, megadod neki az érzést, hogy az otthona a pihenő szoba, ahol nem kell semmitől sem tartania, ahol nincs stressz, ahol nem kell megfelelnie, ahol maga lehet.

Tudom neked is piszok nehéz, de most ő szorul segítségre és neked kell erősebbnek lenned. Ez majd úgyis fordulni fog, ha mondjuk szülsz, akkor pedig ő fogja megtenni érted.


Hidd el, amúgy piszok rossz érzés, mikor a "saját otthonod" generálja a stresszt és menekülni akarsz. Nekem is sokszor volt, egy baromi fárasztó nap-hét-hónap után beesek otthon, jóformán esek össze a tehertől, a stressztől, a felelősségtől és 2 percet nem adva a feleségem fejemhez vág 15 új problémát, megoldásra váró feladatot, levezeti rajtam a saját stresszét és ott vagyok, hogy "én vagyok a férfi, ezt nekem kell megoldanom". Az ember ilyenkor menekülni akar egy kis lyukba, ami lehet egy számítógépes játék is. Egy ilyen összetör bármilyen embert, főleg olyat, aki nem tudja kiegyensúlyozni a terhet valamivel. És elmondanám, hogy a legrosszabb teher az, ami attól jön, akit a legjobban szeretsz.

Egy férfi nem fog segítséget kérni, hogy nem bírja már, neked kell észrevenned, hogy a határánál van és segítségre van szüksége. Légy társa ebben a nehéz helyzetben, önzetlenül segíts neki és hidd el, meghálálja később százszorosan!

2019. márc. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
41%
Ha egyedülállóként rákattanok egy játékra,a valóság elől menekülök.Ha ez kapcsolatban történik,a valóság és a személy elől is menekülök.Ez a tapasztalatom. 38/N
2019. márc. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
100%

Még ha a Kérdező is lenne a hibás (a korábbi válaszokra alapozva, bár én nem így látom)


Miért érzitek jogosnak azt, hogy a párja a telefonba "menekül"?


Az lenne a normális, ha megbeszélné a párjával, hogy "Szívem, egy kicsit elhanyagolva érzem magam, lenne kedved valami közös programhoz?"

2019. márc. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Én drasztikus konkrét megoldásra szavaznék.

Eldugod a laptopját....helyette valami erotikus játékkal várod este haza.

ELmész (1 hétre) amikor már a úszik a lakás akkor hátha ráébred dolgokra

Stb lényeg drasztikusan sokk terápiában.

2019. márc. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 compactegon ***** válasza:

beválhatós recept:

csípd ki magad heti legalább kétszer, és menj elé a barátnőiddel csacsogni, kávézni stb. egy idő múlva (ha van esze) kapálózni fog. Főleg ha azt hiszi, van valakid. egy kis gyanú vagy enyhe féltékenység csodákra képes. de csak vészmegoldásnak, és nem folyamatban.

2019. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
76%

A legjobb amit tehetsz, hogy bevetsz valami sokkterápiát. Elmész 1 hétre, lemondod a netet stb.

Ha nincs változás, akkor lelépsz. Nők ezrei élnek valamilyen ( alkohol, szerencsejáték stb) függővel évtizedekig, és nincs változás. Nem te vagy a hibás és nem kell tolerálnod.

2019. márc. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
59%

légyszi ne csináld azokat, amiket itt felsoroltak (eldugni laptop, megvonni internet, elhanyagolni, szexel pótolni, vagy féltékenység?!?!? ez hülye).

A tanácsot adó emberek nem éltek még át hasonlót, hidd el, ezek egyáltalán nem megoldások, ezek olajok a tűzre, a srácnak problémája van, a srác segítségért kiált, ne az legyen a megoldás, hogy nehezíted az életét.


az sem megoldás, ha azt mondod, hogy "te elhanyagolva érzed magad", mert ő nem unalmában játszik, ő érzi magát baromira elhanyagolva és fél, retteg, össze van törve. Ha a te problémádat is most a nyakába akarod varrni, akkor csak még jobban maga alatt lesz

2019. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is végtelenül gyerekes és hülye megoldás, hogy féltékennyé kell tenni, meg a "majd észbe kap" hozzáállás sem működik. Volt már alkoholfüggővel dolgom. Nem, nem kap észbe, hiszen függő. Gyerekes játszmák helyett inkább a gyógyulását kell támogatni, és minél előbb, annál kisebb az esélye, hogy rámegy a kapcsolat.
2019. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!