Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom közel 40 évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom közel 40 évesen ráfüggött egy játékra, már kb. nem is foglalkozik velem. Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Talált egy játékot és csak azzal játszik. Hazajön munkából, ölébe a laptop és éjszakába nyúlóan játszik rajta. Majd elalszik a kanapén, és reggelig ott van, tehát azóta nem is alszunk együtt.

Ha filmet nézünk, közben is ott a laptop a kezében, ha eszünk, akkor is. Letöltötte a telefonjára, így már bevásárláskor, de volt, hogy vezetés közben is játszott.. majdnem hülyét kaptam, amikor megláttam.


Mondom neki már hetek óta, hogy most már igazán abbahagyhatná, mert ez már elég durva. De ilyenkor visszatámad, hogy én is sokat nyomkodom a telefonomat. Nos, ebben van is igazság, de nekem munkán kívül ott az edzés, a színjátszókör, találkozok barátokkal, tehát van életem. Főzök itthon, pakolok, hogy rend legyen, míg ő a kanapén tesped és játszik. Teljesen kiábrándító a viselkedése, 36 éves férfiról beszélünk és most úgy viselkedik, mint egy kamasz hülyegyerek.


Mit gondoltok, van ebből kiút? Szakítóok? Elég bagatellnek tűnhet, de így teljesen elhidegülünk egymástól.



2019. márc. 16. 16:13
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
Az hogy már vezetés közben meg áruházakban is játszik,azt ugye gondolod hogy játék függő lett?
2019. márc. 17. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
51%

Mivel ez nem kapcsolat, szépen elköltöznék, vag ha enyém a lakás, akkor összepakolnám a cuccait, és főzzön rá az anyja, vagy a játéka.

2 kamasz gyerekem van. Igenis nagyon fonotos a számítógépes játékok mennyisége. Egyáltalán nem mindegy mennyi időt tölt vele. Pl étkezés közben nálunk 0, aza nulla perc tolerálható.

2019. márc. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
Lehet megunt téged,és kiegett,depressziós, nincs kedve nagyon semmihez. Inkább segíts neki valahogy, feldobni újra.Regi hobbykat csinálni.Igazad van kérdező,hogy sokat játszik.Erre kell rájönni miért,miért nem foglalkozik veled.
2019. márc. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
0%
Neki a játék a hobbyja,de neked meg elkell fogadni,attól h 40 éves lesz lassan,a játék nem korhoz köthető.Csak úgybeszelsz a pasidról aki nem eléggé érett,vagy sikeres.Talan neked is elkene gondolkodni, tényleg a játék miatt van ez vagy...
2019. márc. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
vagy változott már régen az egymáshoz való viszonyulásotok...hozzáállás... Felnézel-e rá,tiszteled,vonzódsz iránta, és nem árasztod el túl sok elvárással, ő meg ebbe menekül
2019. márc. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
0%
Miben másabb egy netes játék, mint egy hobbi? Ha valaki a hobbijának él és azzal tölt el órákat, az tolerálható, míg ha valaki ugyanennyi időt netes játékra tölt, az már nem? Kérdező, neked van hobbid? Mert nekem van. Ahogy másnak is. Mert normális dolog a hobbi. Ha neked nincs, és te ezt nem tudod tolerálni, akkor ne a másikban keresd a hibát.
2019. márc. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
70%
Azért ez már kicsit durva. Van, hogy engem is megfog egy egy játék, mert szeretek játszani néha. De azért, hogy vezetés közben is. Azzal életeket veszélyeztet. Szerintem szakemberhez kellene fordulni.
2019. márc. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:

Ha bármi más hobbija lenne, ami minden percét leköti, és a kapcsolatotokra, közös dolgaitokra (háztartás, ügyintézés, beszélgetés, programok, szex....) semmi időt nem fordítan amiatta, azt tolerálnád?

Mert ha nem, akkor erről az oldalról lehetne megpróbálni a változtatást, illetve jelezni, hogy neked ez így nem elfogadható. Nem a cselédje vagy, aki fizetség ellenében mindent elrendez körülötte, személyes kapcsolatra se igénye, se joga.

Ha másképp nem megy, lépj ki egy időre a kapcsolatból. Ettől aztán vagy észretér, vagy nem.

Sajnos az is lehet, hogy a kapcsolatotok már régebben kiüreedett, és ez most vált nyilvánvalóvá, de az is lehet, hogy tényleg függő lett, és kezelésre szorul. Viszont erre magának kell rájönnie, ami csak akkor történhet meg, ha szembesül a függősége következményeivel.

2019. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
0%

Szakember? Nem kell ide szakember, csak egy normális nő kell mellé!

Mert szerinted mit csinál egy "szakember"? Mindazt amit a párja sokkal jobban tudna, ha valójában a párja lenne...

2019. márc. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
70%

Imádom, hogy a pasi egész nap azon a nyamvadt játékon van, erre mindenki a Kérdezőt támadja, aki rá merészelt nézni a telefonjára. Igaz, miért is van mobilja, a tárcsázós telefon sokkal jobb :D


De most komolyan.


Szó nem volt róla, hogy túl sokat telefonozna. Egyszerűen szóvá tette, hogy a párja sokat lóg a telefonon, ő meg - jogos visszavágás híján - visszaszólt, hogy: "hö, de hát te is telefonozol, haggyá"


Azért van egy kis különbség aközött, ha valaki naponta átolvassa a leveleit meg a híreket (és az aznapiakat, nem 10 évre visszamenőleg minden egyes hírmorzsát) és néha válaszol Messengeren a barátai üzeneteire, és aközött, ha valakinek a kezére gyógyul a telefonja a sok játéktól.


Lehet jó lenne, ha közölnéd a pároddal, hogy elgondolkodtál a szakításon. Hátha észhez térne.

2019. márc. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!