Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom közel 40 évesen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom közel 40 évesen ráfüggött egy játékra, már kb. nem is foglalkozik velem. Hogy lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Talált egy játékot és csak azzal játszik. Hazajön munkából, ölébe a laptop és éjszakába nyúlóan játszik rajta. Majd elalszik a kanapén, és reggelig ott van, tehát azóta nem is alszunk együtt.

Ha filmet nézünk, közben is ott a laptop a kezében, ha eszünk, akkor is. Letöltötte a telefonjára, így már bevásárláskor, de volt, hogy vezetés közben is játszott.. majdnem hülyét kaptam, amikor megláttam.


Mondom neki már hetek óta, hogy most már igazán abbahagyhatná, mert ez már elég durva. De ilyenkor visszatámad, hogy én is sokat nyomkodom a telefonomat. Nos, ebben van is igazság, de nekem munkán kívül ott az edzés, a színjátszókör, találkozok barátokkal, tehát van életem. Főzök itthon, pakolok, hogy rend legyen, míg ő a kanapén tesped és játszik. Teljesen kiábrándító a viselkedése, 36 éves férfiról beszélünk és most úgy viselkedik, mint egy kamasz hülyegyerek.


Mit gondoltok, van ebből kiút? Szakítóok? Elég bagatellnek tűnhet, de így teljesen elhidegülünk egymástól.



2019. márc. 16. 16:13
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is volt függővel dolgom. A türelem és a megértés nem ér semmit. Sőt, gyakorlatilag támogatja a függőség fennmaradását.
2019. márc. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
Én szakítanék, nem ezzel az emberrel jöttem össze. Mondom úgy,hogy sok problémás embert támogattam és helyrejöttek mellettem a támogatás belőlem is kivette az energiát, végül kevés lettem nekik.
2019. márc. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
Miert kell lepontozni aki más véleményen van.
2019. márc. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy problémája van. Sokat beszélgetünk egyébként, a kapcsolatunkról is szoktunk. Szerinte minden rendben van, ő nagyon boldog velem, elégedett az életével. Ami meg nem jó, azon dolgozik (volt egy projektje, azért múlt időben írom, mert ugye már nem foglalkozik vele elég rég óta, csak ő még nem látta be, hogy az nem fogja magát befejezni).


Netet kiköttetni, laptopot dugdosni, illetve egyéb játszmákat folytatni nem fogok soha, egyenként is az internet és a gép munkaeszköz.

Az sem megoldás, hogy kicsípem magam és elmegyek, mert mindig csinosan járok dolgozni is, rendszeresen találkozom a barátnőimmel is. Nem lenne újdonság ez.


Amikor próbáltam erről beszélni vele, ő nem látta a problémát, szerinte ez normális, és ugye különben is, én is szoktam telefonozni. Sajnos nincs tudatában, hogy függő.

2019. márc. 20. 17:36
 45/46 anonim ***** válasza:
Kérdező, akkor ne csinálj semmit. Persze, hogy nem látja a problémát, hiszen függő. Persze, hogy jó neki veled, hiszen kiszolgálod a szenvedélyét azzal, hogy vele vagy. Ha neked jó úgy, hogy olyan emberrel élsz, akinek egy számítógépes játék fontosabb, mint te, akkor ne játszmázz, csak beszélgess vele. Semmi sem fog változni. Esetleg megígér fűt fát, de változás nem lesz, talán néhány napig. Szavak szintjén soha nem lehet esérni egy függőnél semmit.
2019. márc. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
100%
Ha cselekedni akarsz, próbáld meg valahogyan rávezetni, hogy elismerje, hogy igenis problémája van. De neki is be kell ezt ismernie, mivel olyan emberen nem lehet segíteni, aki nem akarja.
2019. márc. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!