Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ekkora probléma, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkora probléma, hogy nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Évekig dolgoztam, aztán összeházasodtunk a férjemmel, és úgy alakult, hogy közel egy éve itthon vagyok, nem tudom, még meddig. Talán maximum egy évig, de lehet, csak őszig.

Nincsenek anyagi gondjaink, jól keres.

Nem szoktam magyarázkodni senkinek, nem tartozik másra, csak kettőnkre.

Mégis egy alkalommal, amikor a párom egyik lány haverja átjött, és kicsit szétnézett a lakásban, megjegyezte, miből van nekem két pár szandálom, mikor nem is dolgozom.

Kicsit megütköztem. Egyrészt az egyik szandálom már négy éves, ezt a nyarat még talán kibírja, az egyik pánt sajnos kiengedett kicsit. A másik most lesz két éves, semmi baja. Amugy csak abból az egyszerű okból van kettő, hogy az egyik fehér, a másik meg fekete.

Illetve ugyanez a lány, amikor mi voltunk nála, egy alkalommal elküldött a jó fenébe, mert hogy én nem tudhatok semmit az életről, mert én csak kitartatom magam (ez a szandálos eset után volt).

De máshonnan is kaptam már hasonló megjegyzéseket.

Illetve amikor dolgoztam, az egyik lány a baráti társaságból azért szólogatott be (hogy bezzeg neki nem kell), most hogy nem dolgozom, azért. Mert ugye ő korábban se dolgozott, sose akar, de én nem vagyok

ő, szóval...


Néha komolyan úgy érzem, hogy valamit nem jól csinálok.

Jóval kevesebbet költök magamra, mint amikor dolgoztam (pedig most jobban állunk), mégis néha úgy érzem, hogy igaza van, aki beszól.


2019. márc. 30. 20:59
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%
Nézd, dolgozni nem a pénzért kell. Bár szerintem eleve sokat elmond egy emberről, ha semmi igénye nincs arra, hogy a saját dolgaira saját keresete legyen. Nekem egyáltalán nincs jó véleményem azokról az emberekről, akiknek 0 ambíciója van arra, hogy egyedül elérjenek valamit. Hogy egyszerűen nem tud egy olyan hivatást vagy olyan munkahelyet találni ami érdekli vagy elvan ott. Ezek egy ember jelleméről annyi mindent elmondanak. Kövezzetek meg de én egyszerűen képtelen lennék olyan emberrel együtt élni akinek tökre megfelel az, hogy semmit nem dolgozik, mindenre a párja pénzét költi és semmi ambíciója nincsen. Nem a pénzen van a hangsúly, hanem hogy ezek nem jó személyiségbeli tulajdonságok.
2019. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
53%
#2 Én sajnos nem találok megfelelő munkahelyet. Emberekkel nem akarok foglalkozni utálom őket az állatokkal pedig nem foglalkozhatok hivatalosan mert nincs róla papírom hiába van benne némi tapasztalatom. Egyébként én személy szerint ritkán unatkozom itthon mivel rengeteg munkát találok van mit csinálni de persze jó lenne munkát találnom mert azért vannak olyan álmaim amiket én akarok megvalósítani saaját pénzemből stb. De egyébként az emberek irigyek kérdező ha te már jól érzed magad őket zavarja. Legalább is ezt a csajt zavarja. A fenének nem osztod már ki hogy mi köze hozzá mit hogyan csinálsz? Én sosem ítéltem vagy szóltam be senkinek ha valaki otthon volt. Nyílván meg volt/van rá az oka és kész. Az meg hogy párod ezt eltűri ettől a csaj havertól hogy téged aláz azért ezt én megvitatnám vele.
2019. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
81%
Ilyen irigy emberekkel miért jártok össze?
2019. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Nem hallotta, nem volt bent akkor.

Amikor meg előtte osztott ki (hogy kitartatom magam), abból vita lett, és azóta nem is találkoztunk a lánnyal, nem is beszélnek.

2019. márc. 30. 21:21
 5/38 anonim ***** válasza:
19%
Dolgozni akkor is elkénne menni.A nagyon gazdag emberek is dolgoznak,ha nem is fizikai munkát végeznek.
2019. márc. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
28%
Igazából nem baj, de akkor gond lesz, ha már nem fog annyi pénzt hozni valamely kívülálló okból... Mert akkor nehezebb lesz visszatérni a munka világába (és ráadásul akkor kényszer lesz valahol)
2019. márc. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
15%

1. végül is igaza van, őszinte

2. ha a férjednek ez jó, hogy eltart a 2 szép szemedért és így minden szuper, akkor legyen így.

3. a te életed, nem kell mások véleményével foglalkoznod, sok ilyen van mint te és még rosszabbak is

4. de ugyanakkor ha ezt a világ szeme tudja akkor a kritikát is tűrnöd kell

2019. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
19%
Irigykedés lenne? Bár a kisebbség is állítja, hogy azért orrolnak sokan a "segíjből" élésre, mert "irigyek"...
2019. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
16%

Igaza van. A könnyebb utat választottad az életben. Olyan vagy, mint egy gyerek, hiszen semmi logikus oka nincs annak, hogy otthon legyél, azon kívül, hogy el akarod magad tartatni. Nagyon sokat elmond egy emberről, hogy képes az önállóságát ennyire feladni és voltaképpen gyermeki, eltartott létbe visszalépni.

Kb. ahhoz tudnám hasonlítani pszichológialag ezt a jelenséget, mint amikor a férfiak 40 éves korukban is az anyjukkal élnek és videójátékoznak.

Nem nőttetek fel.

2019. márc. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
21%
Mit csinálsz egésznap? Én 1-2 hét munkanélküliség után haszontalannak érezném magam. Van hobbim, de az akkor sem olyan...
2019. márc. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!