Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért ekkora probléma, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ekkora probléma, hogy nem dolgozom?

Figyelt kérdés

Évekig dolgoztam, aztán összeházasodtunk a férjemmel, és úgy alakult, hogy közel egy éve itthon vagyok, nem tudom, még meddig. Talán maximum egy évig, de lehet, csak őszig.

Nincsenek anyagi gondjaink, jól keres.

Nem szoktam magyarázkodni senkinek, nem tartozik másra, csak kettőnkre.

Mégis egy alkalommal, amikor a párom egyik lány haverja átjött, és kicsit szétnézett a lakásban, megjegyezte, miből van nekem két pár szandálom, mikor nem is dolgozom.

Kicsit megütköztem. Egyrészt az egyik szandálom már négy éves, ezt a nyarat még talán kibírja, az egyik pánt sajnos kiengedett kicsit. A másik most lesz két éves, semmi baja. Amugy csak abból az egyszerű okból van kettő, hogy az egyik fehér, a másik meg fekete.

Illetve ugyanez a lány, amikor mi voltunk nála, egy alkalommal elküldött a jó fenébe, mert hogy én nem tudhatok semmit az életről, mert én csak kitartatom magam (ez a szandálos eset után volt).

De máshonnan is kaptam már hasonló megjegyzéseket.

Illetve amikor dolgoztam, az egyik lány a baráti társaságból azért szólogatott be (hogy bezzeg neki nem kell), most hogy nem dolgozom, azért. Mert ugye ő korábban se dolgozott, sose akar, de én nem vagyok

ő, szóval...


Néha komolyan úgy érzem, hogy valamit nem jól csinálok.

Jóval kevesebbet költök magamra, mint amikor dolgoztam (pedig most jobban állunk), mégis néha úgy érzem, hogy igaza van, aki beszól.


2019. márc. 30. 20:59
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező!

Tudjuk, hogy egyetemre jársz, nem is neked szólt a válaszom, hanem a többi válaszadónak.


Egyébként mindenki kitartott, aki nem a saját pénzéből van otthon. Még azok is, aki gyereket nevelnek.

2019. márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:
Persze, hogy én, nem is engednék idegent az otthonomba.
2019. márc. 30. 22:15
 23/38 anonim ***** válasza:
6%
A háztartásbeli csak akkor külön "foglalkozás", ha össze vannak házasodva a felek. És váláskor senkit nem fog érdekelni, hogy "háztartásbeli" volt és egész életét a családnak szentelte, egy fillér kártérítést nem fog kapni a nő a férj pénzéből.
2019. márc. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Alig várom, hogy végezzek, mert az egyetem strapásabb, mint bármelyik korábbi munkahelyem, és sajnos pénzt se tudok keresni ezidő alatt.

Persze a többség (akikről a kérdésben szó van), csak annyit lát, jó nekem, mert nem járok munkába.

2019. márc. 30. 22:18
 25/38 anonim ***** válasza:
23%
Persze ez is egy szempont, hogy te most tanulsz és ezért nem dolgozol... De képzeld, más nők is tanulnak. Csak mellette megkeresik a tandíjra valót is. Elmondani nem tudom mennyit fejlesztett a személyiségemen meg a céltudatosságomon, pénzügyi kultúrámon az, hogy fél évente bizony ki kellett csengetni azt a 200ezret. Nem itt tartanék most és nem tudtam volna ilyen magas pozícióban elhelyezkedni rögtön diploma után ha a tandíjamat meg a kis életemet más fizeti. Rengeteget számít, hogy mennyire kell megküzdened a dolgokért. Sok ember nem fogja föl, hogy mennyit fog számítani a jövőben az, ha magának teremt meg dolgokat.
2019. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

Nincs tandíj ott, ahol tanulok.

Egyedül a bérletem és a tankönyveim, amit meg kell venni.


Első évben dolgoztam mellette, de nagyon leterhelt, hogy nincs szabadidőm, és kb a tizedét kerestem annak, amit a párom, mert részmunkaidő fért csak bele.

2019. márc. 30. 22:21
 27/38 Laylah ***** válasza:
100%

Csak a fogalomzavar tisztázása végett:

- kitartott: anyagi javakat fogad el szexért cserébe egy adott szmeélytől;

- eltartott: munkanélküli, aki más pénzéből él.

Nem összetévesztendő.

2019. márc. 30. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nem egyformak, az egyik ezert szol be, a masik meg azert. Sosem fogsz beszolasmentes vilagban elni, inkabb vertezd fel magad valami visszavagassal.

Azt viszont meg kell ertened, hogy a dolgozo embereknek boki a csoret a semmitteves... Persze bantaniuk akkor sem kene, mert ezzel te nem artasz senkinek. Sajnalom, hogy a semmiert bantanak. :/

2019. márc. 31. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
85%

“Nem hiányzik hogy legyen egy munkahelyed kollégákkal...?”


-Nem. K•rvára nem hiányozna, ha nem kellene magam körülvenni muszájból emberekkel, egész nap jópofizgatni velük meg röhögni a béna vicceiken, meg úgy tenni, mintha érdekelne hogy milyet szart tegnap a gyerekük.

Képzeld, vannak olyan emberek, akik pl. a céges bulikat is utálják. Nekem mondjuk hiába nincs kedvem ehhez, dolgozok, de egyébként szívesebben lennék otthonülő, minthogy ezt csináljam..

2019. márc. 31. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
100%

#34

Nem tudom, kérdezzük meg mondjuk azokat a gyerekeket, akiket az anyjuk tart el, mert suliba járnak még, bár melozhatnának, de mégsem. Vagy, mint a kérdező, akit támogat a párja, de azért, mert ők egy pár.

Vagy azokat a nőket, akik direkt pénzes pasikkal jönnek össze, hogy ne legyen gondjuk, vagy akár többel. Esetleg a sugar babyk, amik direkt erre lettek kitalálva.

Ha még így sem tiszta a különbség akkor sajnálom!

2019. márc. 31. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!