Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitévő legyek a bulizással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitévő legyek a bulizással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 1 éves kapcsolatom. Én 21 éves vagyok, a barátnőm 16. Jövőre fogok diplomázni fizikából és futó versenyző vagyok. A barátnőm éli az egyszerű középiskolások mindennapjait. Általában hétköznap 1-1 napot találkozunk pár órára, vagy ő nálam alszik, vagy én nála. Ez "nem is baj", mert sok az elfoglaltságom (sajnos), és neki is vannak otthoni kötelességei stb.

Általában hétvégén vagyunk együtt.

Mivel rengeteg órám van, és a futás is sok időt elvesz, hétköznap nagyon nincs időm "magamra" és a barátaimmal is elvétve találkozom, a hétvége meg ugye a barátnőmé. Nos a barátnőm a kora miatt, a sulival még megy rengeteg helyre, mozi, fagyi, okirándulás, színház, kültéri programok, korcsolya, úszóda, így általában "kiéli a szabadidejét is". Én viszont nem, de eléggé ambíciózus vagyok, így most az iskola valamint a sport nekem fontos és annyira nem is vagyok a falnak csapva. Valamint jár diákmunkára is. Én sose erőltettem rá magamat ezekben, ha még jöhetett is külső ember, a munkába is menjen a barátnőjével. Ha ide-oda akarnak menni sétálni, moziba, strandra nélkülem az is teljesen normális.

Viszont a buli... Az 1 év alatt nagyon nem ivott (a kora miatt örülök is neki, hogy nem kezdett a mai fiatalokhoz hasonlóan már 14 évesen vedelni), viszont egyszer elment és sajnos ez lenne a kérdésem, hogy a befolyásolhatóság a született tulajdonság, vagy kikopik a kor előtte haladtával? Mivel, úgy beszéltük meg, hogy ha iszik nem sokat, csak hogy jól érezze magát, meg azokkal a lányokkal táncol akivel elmegy. Erre a barátnői jól leitatták (amire nem akart nemet mondani, mert nem akart partirontó lenni), majd amikor felhívtam részegen beszélt mindent, meg hogy ismeretlen pasival táncolt az előbb is. Egy idő után meg mondták a barátnői, hogy már magának kérte a piát. A ritka ivás miatt nem is nagyon bírja. Most ez engem nagyon nyugtalanít, hogy normál helyzetben bízom benne, hogy nem tesz semmi rosszat, de engem nem érdekel, hogy mennyi alkohol volt benne, ha rajta kapom, vagy valami ismerőm látja meg, hogy olyat tett, akkor nekem az ugyanolyan megcsalás. Én már kezdek kinőni a bulizor korból, de mondtam, ha menni akar, a hétvége úgy lesz, ahogy mi szeretnénk, így nekem a buli is jó, és sose tiltom meg, hogy ne menjen, csak egyszerűen a rossz emlék az elsőről és egyedül nem akarom, hogy menjen. Nem vagyok gyerek, így most erőltetésből nem megyek el másokkal meg én. Menni szeretne most is és ezt elmondtam neki és hozzámvágta, hogy mindig ez lesz? Mindig elkísérem? Egyfelől nem akarja megérti, hogy megbeszéltünk valamit és nagyon az volt az előző bulinál. Másfelől nem benne nem bízom, hanem a túlzott alkoholban és a mai pasikban... (akikre nem vagyok mérges mert nem tudhatják, hogy van barátja...). Kitalálta ez a "csajos buli" dolgot és mondta, hogy mivel neki nagyon nincsenek fiú barátai, ezért készüljek fel, hogy a bulik nagyrésze ez lesz és oda nem oké, ha megyek, mint fiú. Kicsit a hangsúly is zavart, most havi 1 buli miatt nem kiabálnék, csak nem akarom, hogy kétheti/heti bulizás legyen ebből. és az 1 nap amikor talizunk az is csonka legyen... a hétköznapom meg amúgy is szürke.

Mit gondoltok túl reagálom? Mit kéne tennem?



2019. ápr. 11. 08:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
92%
Rettentő fiatal, még élnie kell. Hidd el, nagyon kevés esély van arra, hogy vele fogod leélni az életed. Nem azt mondom, hogy lehetetlen, de szinte esélytelen.
2019. ápr. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
A legjobb barátom is ezt mondta. Meg, hogy ne függjek tőle, mert csak az idegesség tönkre teszi a fiatalságomat. Legyek eredményes az iskolában, a sportban. Próbáljam mindig a legjobbat gondolni a kapcsolatunkról és akkor boldog leszek benne. Ha meg kiderül valami, akkor jön más. Azt mondta a 16 éveseknél a "tini szerelem" még nagyon képlékeny, így ami még ma mond, hogy örökké szeretni fog, az lehet 1-2 hónap múlva már semmit nem jelent neki.
2019. ápr. 11. 08:29
 3/33 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudsz mit tenni, csak beszélni vele, amit a szüleinek már meg kellett volna tenniük, mert nagyon nem okés, hogy 16 éves lánykák hetente részegre isszák magukat.
2019. ápr. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem túl sok a korkülönbség és látszik rajta, hogy még gyerek. Nem tud nemet mondani, nem ismeri a határait (meg lehet állni ha már kezdesz szédülni, még ha először is iszol), önkontroll, hűség stb. ami igazából normális ebben a korban, mert alig van tapasztalata. Nem mondom, hogy rossz a barátnőd, de még fiatal és nem esett át a tipikus korszakokon. Emlékszem, hogy nekem is megvolt ez 16-17 évesen és valamilyen szinten örülök neki, mert teljesen más igényeim lettek és egyáltalán nem hiányzik sem a bulizás, sem az alkohol így 20 évesen, de hogy elviseled-e neki ezt a korszakát, már neked kell eldöntened. Ha komoly párkapcsolata van valakinek és idegenekkel táncolgat, csak mert kicsit ivott... Lehet én vagyok a túlérzékeny, de nekem nem fér bele és még az is fura, ha ellenkező nemű baráttal valaki nagyon legyeskedik bulikban.

Összességében ő elmondta, hogy készülj fel a pasi veszélyre, ami elég röhejes szerintem, a bulizásnak nem az a lényege, hogy pasikkal táncoljon valaki, ha van barátja mellette... Én a helyedben elgondolkodnék, és még1x leülnék vele megbeszélni, illetve magaddal is beszélgess el, hogy tolerálnád-e a helyzeteit.

(Mellesleg aki nem bírja a piát, az ne igyon. Ha részegen táncol mással, akkor nem az alkohol vagy a srác a hibás. Mindenhez 2 ember kell + a saját határaink ismerete.)

2019. ápr. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nem hetente jár. Zárkózott típus, ezért is szerettem belé, szereti a csendes, nyugodt helyeket, ahol ketten vagy kevesen lehetünk és tudunk beszélgetni és is ilyesmi vagyok. És tudom, hogy most lesz abban a korban, amikor a hormonok, a bulik előjönnek. De a múltkori alkalommal, nagyon nem tudna visszafogni magát (tudom, hogy nem szándékosan, csak jól akarta érezni magát). És félek, ha megérzi az ízét, akkor egyre sűrűbben fog menni, és ahogy mondtam "csajos bulikra". Vagy ezen majd akkor agyaljak, ha majd látom, hogy tényleg már ennyit akar menni?
2019. ápr. 11. 08:36
 6/33 anonim ***** válasza:
56%

Nem akarlak megbántani, de ennek a kapcsolatnak már lőttek.

Nekem is volt egy fiatal barátnőm, aki megváltozott az első "bulizás, plusz piálás" után.

Nem akarja, hogy ott legyél a bulin, mert pasizni akar. Kiakarja élvezni, hogy nőnek érezheti magát a többi pasi között. Valószínűleg a pia hatás alatt idővel le is fog feküdni másokkal. Amit marhára nem fog elmondani neked.

Ez innentől már csak rosszabb lesz.

2019. ápr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Közös időtöltés ne a bulizás legyen, amúgy is ritkán találkoztak, legyen minőségi idő.


Beszéld vele át újra, hogy ha nagyon belelendül, akkor neked nem annyira tetszene és elgondolkodnál a kapcsolatotok jövőjén. Ezt így mondd el neki, illetve amit még érzel, ahogy nekünk is, hogy mitől félsz, mitől tartasz vele kapcsolatban. Nyilván érteni fogja, hogy mit jelent.


Ha tényleg elfajul a bulizás komolyabban, akkor térj vissza erre a problémaforrásra, talán tényleg 1-2 alkalom után elege lesz belőle. (bár a barátnői elég rossz hatással lehetnek rá... )

2019. ápr. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

#4-es válaszoló: Pontosan leírtad amit én gondoltam! És úgy érzem, hogy nem tartanám rövid pórázon, mivel a heti 1-2-3 nap amikor találkozunk önmagában kizárja ezt... Egyszerűen ezt mutatják a jelek, hogy egyelőre a kora miatt (amilyen sajnos én is voltam (de nekem nem volt akkor barátnőm)), nem szeretném egyedül elengedni. Ha szeretne menni menjen, csak had menjek én is. Akkor ihat amennyit szeretne, ha akarja viszek egy barátot és vele táncolok, ha ő akar a barátnőivel ez sem gond. Csak nála nincs alku lehetőség. És félek, hogy ezzel a "csajos buli" dologgal vissza fog élni, mert tudja, hogy akkor nem megyek. Ha meg elmegyek (mivel még nem voltunk együtt egyszer sem!) és azt látom, hogy még akkor is ezt csinálja (mármint más idegen pasikkal táncol a jelenlétemben) akkor elgondolkozom a dolgokon, hogy van-e értelme folytatni.

Nem tudom szerintem ez nagyon nagyon nem oké, hogy én nem menjek, mert csajokkal megy, de azért a buliban meg táncol idegen srácokkal. Akkor most mivan?

2019. ápr. 11. 08:43
 9/33 A kérdező kommentje:
Persze, majd visszatérek rá, ha egyre sűrűbben jár. Csak mint leendő fizikus, kicsit olyan világnézetem van, hogy ahol valami nagyon rosszat mutatnak a változók, akkor afelől inkább eltávolodok és emiatt nyugtalanít, hogy energiát ölök a kapcsolatban ő meg "csak félre megy, mert fiatal és lesz még 10 barátja" elv alapján nem veszít semmit, de persze vállaltam ezt amikor összejöttünk.
2019. ápr. 11. 08:48
 10/33 anonim ***** válasza:

Mindig nem fogsz tudni ott lenni mellette. Természetes az is, hogy vágyik csak a barátnőivel menni, de akkor bizony beleviszik még jobban a mélyébe sajnos, tudom milyen a szituáció :))

Ne haragudj, de én is úgy gondolom, hogy nincs sok értelme ennek. Nálam már ott elvérzik valaki, ha azt se tudja hol van és másokkal táncol, tökmindegy, hogy hány éves. Legyen önuralma, tartsa magát és ha tényleg fontos a kapcsolata, akkora ne idegenekhez dörgölőzzön. Hidd el, egyetlen fiú sem barátkozni akar a bulikban, rendesen kihasználják a naiv lányokat.

2019. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!