Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitévő legyek a bulizással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitévő legyek a bulizással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 1 éves kapcsolatom. Én 21 éves vagyok, a barátnőm 16. Jövőre fogok diplomázni fizikából és futó versenyző vagyok. A barátnőm éli az egyszerű középiskolások mindennapjait. Általában hétköznap 1-1 napot találkozunk pár órára, vagy ő nálam alszik, vagy én nála. Ez "nem is baj", mert sok az elfoglaltságom (sajnos), és neki is vannak otthoni kötelességei stb.

Általában hétvégén vagyunk együtt.

Mivel rengeteg órám van, és a futás is sok időt elvesz, hétköznap nagyon nincs időm "magamra" és a barátaimmal is elvétve találkozom, a hétvége meg ugye a barátnőmé. Nos a barátnőm a kora miatt, a sulival még megy rengeteg helyre, mozi, fagyi, okirándulás, színház, kültéri programok, korcsolya, úszóda, így általában "kiéli a szabadidejét is". Én viszont nem, de eléggé ambíciózus vagyok, így most az iskola valamint a sport nekem fontos és annyira nem is vagyok a falnak csapva. Valamint jár diákmunkára is. Én sose erőltettem rá magamat ezekben, ha még jöhetett is külső ember, a munkába is menjen a barátnőjével. Ha ide-oda akarnak menni sétálni, moziba, strandra nélkülem az is teljesen normális.

Viszont a buli... Az 1 év alatt nagyon nem ivott (a kora miatt örülök is neki, hogy nem kezdett a mai fiatalokhoz hasonlóan már 14 évesen vedelni), viszont egyszer elment és sajnos ez lenne a kérdésem, hogy a befolyásolhatóság a született tulajdonság, vagy kikopik a kor előtte haladtával? Mivel, úgy beszéltük meg, hogy ha iszik nem sokat, csak hogy jól érezze magát, meg azokkal a lányokkal táncol akivel elmegy. Erre a barátnői jól leitatták (amire nem akart nemet mondani, mert nem akart partirontó lenni), majd amikor felhívtam részegen beszélt mindent, meg hogy ismeretlen pasival táncolt az előbb is. Egy idő után meg mondták a barátnői, hogy már magának kérte a piát. A ritka ivás miatt nem is nagyon bírja. Most ez engem nagyon nyugtalanít, hogy normál helyzetben bízom benne, hogy nem tesz semmi rosszat, de engem nem érdekel, hogy mennyi alkohol volt benne, ha rajta kapom, vagy valami ismerőm látja meg, hogy olyat tett, akkor nekem az ugyanolyan megcsalás. Én már kezdek kinőni a bulizor korból, de mondtam, ha menni akar, a hétvége úgy lesz, ahogy mi szeretnénk, így nekem a buli is jó, és sose tiltom meg, hogy ne menjen, csak egyszerűen a rossz emlék az elsőről és egyedül nem akarom, hogy menjen. Nem vagyok gyerek, így most erőltetésből nem megyek el másokkal meg én. Menni szeretne most is és ezt elmondtam neki és hozzámvágta, hogy mindig ez lesz? Mindig elkísérem? Egyfelől nem akarja megérti, hogy megbeszéltünk valamit és nagyon az volt az előző bulinál. Másfelől nem benne nem bízom, hanem a túlzott alkoholban és a mai pasikban... (akikre nem vagyok mérges mert nem tudhatják, hogy van barátja...). Kitalálta ez a "csajos buli" dolgot és mondta, hogy mivel neki nagyon nincsenek fiú barátai, ezért készüljek fel, hogy a bulik nagyrésze ez lesz és oda nem oké, ha megyek, mint fiú. Kicsit a hangsúly is zavart, most havi 1 buli miatt nem kiabálnék, csak nem akarom, hogy kétheti/heti bulizás legyen ebből. és az 1 nap amikor talizunk az is csonka legyen... a hétköznapom meg amúgy is szürke.

Mit gondoltok túl reagálom? Mit kéne tennem?



2019. ápr. 11. 08:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Szerintem egy 16 éves gyerekkel nem lehet ilyesmiről komolyan beszélni. Oké biztosan van akivel lehet de a többséggel nem. Már fel van háborodva hogy menni akarsz vele bulizni nem is értem miért. Egy éve vagytok együtt és itt még a rózsaszín ködnek kéne lennie és rajtad lógni buli közben is. De ebből is látszik hogy csak 16 éves. Nekik még nem igazán vannak valódi szerelmes érzései. Nagyon ritka az ilyen akinek van. Most rákapott az ízére hogy piálás közben bátrabb és megy pasizni. Ehhez a kapcsolathoz ne fűzz nagy reményeket. Te komolyan tervezgetel még ő nem. Plusz azért nekem a heti egy tali kevés lenne. Feltéve ha az egész hétvégét együtt töltitek akkor nem.
2019. ápr. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Csak ez most tiszta "cink", ha most azt mondom, hogy mindig (szinte) megyek vele, mert ez így nem oké, vagy "ígérd meg, hogy nem iszol meg nem táncolsz másokkal" ultimátum lenne, akkor valószínűleg a 2. lenne a befutó, aztán ha úgy látja jónak annyit módosít, hogy amikor beszélünk azt mondja nem volt senki itt. Az, hogy havert megkérjek, hogy arra bulizzon, vagy másnap reggel a buli oldalán a fotókat böngésszem olyan gáz, mintha nem tudom megfogtam volna az isten lábát aztán foggal-körömmel harcolnom kéne érte.

Csak most nem akarok egyelőre szakítani, mert egyszer megtörtént és már hónapokkal ezelőtt volt és azóta nem is ivott egyszer sem.

2019. ápr. 11. 09:42
 23/33 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló reggel estig együtt vagyunk péntek estétől vasárnap délelőttig.
2019. ápr. 11. 09:43
 24/33 A kérdező kommentje:
Amúgy először azt gondoltam, hogy a válaszok többsége az lesz, hogy láncon tartom, és az hogy most táncol fiúkkal, de alapvetően a barátnőivel van az még bele kell hogy férjen, mert az még nem megcsalás, de úgy tűnik, azért akkor a válaszolok nem 16 évesek.
2019. ápr. 11. 09:45
 25/33 anonim ***** válasza:
Én meg azt hittem, hogy a válaszok többsége az lesz, hogy te is egy 16 éves szintjén vagy.
2019. ápr. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Nézd elfogadom, ha te úgy gondolod, hogy teljesen rosszul látom a dolgokat. Azért tettem fel a kérdést, mert egyedül nem tudtam dönteni, hogy hogyan tovább. De az, hogy írsz egy bunkó választ semmi indokkal, az csak azt mutatja, hogy nagyon ráérsz.
2019. ápr. 11. 10:24
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha azóta nem ivott és nincsenek problémák, akkor miért rugózol rajta? :) Ha még egyszer táncol mással részegen, határok nélkül, akkor már érne a szakítás, de addig felesleg bonyolítani.
2019. ápr. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem bunkó volt, csak őszinte.

Ahogy olvastam értelmes srác vagy. Viszont azt nem értem, hogy ilyen idős korban hogy jöhettél össze egy gyerekkel.

2019. ápr. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Nem vagytok egyenrangú felek ebben a kapcsolatban. Van egy elképzelésed, milyen barátnőt szeretnél, és igyekszel olyanra faragni ezt a fiatal lányt. Gáz ez az egész úgy, ahogy van.
2019. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tudom kicsit fordított szemszögből nézni a dolgot, nekem 17 évesen 28 éves barátom volt, ami azért elég vaskos korkülönbség. 4 évig voltunk együtt, és a korunk nem játszott szerepet abban, hogy szétmentünk.

Az biztos, hogy a párom nem kertelt azzal kapcsolatban, hova mehetek vagy nem mehetek, nem voltam "elengedve" egyedül. Ha mentünk, akkor vele kettesben, vagy baráti társasággal. Nekem nem lett volna merszem ilyet mondani, hogy jaj, ne gyere, én a csajokkal akarok csak menni... no meg nem is nagyon akartam, én szerettem, ha ott volt mellettem, mert csak női társaságban úgyis betalál vmi részeg és ne adj' Isten erőszakos bunkó.


Szerintem egyáltalán nem tartod "rövid pórázon", sőt. Kicsit tedd helyre a leányzót, nem fog neki ártani. Szuper, hogy érettnek tartja magát egy komoly kapcsolathoz, de akkor nőjön is fel hozzá, a más pasikkal táncikálni akarás ebbe nem fér bele.

2019. ápr. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!