Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitévő legyek a bulizással...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitévő legyek a bulizással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 1 éves kapcsolatom. Én 21 éves vagyok, a barátnőm 16. Jövőre fogok diplomázni fizikából és futó versenyző vagyok. A barátnőm éli az egyszerű középiskolások mindennapjait. Általában hétköznap 1-1 napot találkozunk pár órára, vagy ő nálam alszik, vagy én nála. Ez "nem is baj", mert sok az elfoglaltságom (sajnos), és neki is vannak otthoni kötelességei stb.

Általában hétvégén vagyunk együtt.

Mivel rengeteg órám van, és a futás is sok időt elvesz, hétköznap nagyon nincs időm "magamra" és a barátaimmal is elvétve találkozom, a hétvége meg ugye a barátnőmé. Nos a barátnőm a kora miatt, a sulival még megy rengeteg helyre, mozi, fagyi, okirándulás, színház, kültéri programok, korcsolya, úszóda, így általában "kiéli a szabadidejét is". Én viszont nem, de eléggé ambíciózus vagyok, így most az iskola valamint a sport nekem fontos és annyira nem is vagyok a falnak csapva. Valamint jár diákmunkára is. Én sose erőltettem rá magamat ezekben, ha még jöhetett is külső ember, a munkába is menjen a barátnőjével. Ha ide-oda akarnak menni sétálni, moziba, strandra nélkülem az is teljesen normális.

Viszont a buli... Az 1 év alatt nagyon nem ivott (a kora miatt örülök is neki, hogy nem kezdett a mai fiatalokhoz hasonlóan már 14 évesen vedelni), viszont egyszer elment és sajnos ez lenne a kérdésem, hogy a befolyásolhatóság a született tulajdonság, vagy kikopik a kor előtte haladtával? Mivel, úgy beszéltük meg, hogy ha iszik nem sokat, csak hogy jól érezze magát, meg azokkal a lányokkal táncol akivel elmegy. Erre a barátnői jól leitatták (amire nem akart nemet mondani, mert nem akart partirontó lenni), majd amikor felhívtam részegen beszélt mindent, meg hogy ismeretlen pasival táncolt az előbb is. Egy idő után meg mondták a barátnői, hogy már magának kérte a piát. A ritka ivás miatt nem is nagyon bírja. Most ez engem nagyon nyugtalanít, hogy normál helyzetben bízom benne, hogy nem tesz semmi rosszat, de engem nem érdekel, hogy mennyi alkohol volt benne, ha rajta kapom, vagy valami ismerőm látja meg, hogy olyat tett, akkor nekem az ugyanolyan megcsalás. Én már kezdek kinőni a bulizor korból, de mondtam, ha menni akar, a hétvége úgy lesz, ahogy mi szeretnénk, így nekem a buli is jó, és sose tiltom meg, hogy ne menjen, csak egyszerűen a rossz emlék az elsőről és egyedül nem akarom, hogy menjen. Nem vagyok gyerek, így most erőltetésből nem megyek el másokkal meg én. Menni szeretne most is és ezt elmondtam neki és hozzámvágta, hogy mindig ez lesz? Mindig elkísérem? Egyfelől nem akarja megérti, hogy megbeszéltünk valamit és nagyon az volt az előző bulinál. Másfelől nem benne nem bízom, hanem a túlzott alkoholban és a mai pasikban... (akikre nem vagyok mérges mert nem tudhatják, hogy van barátja...). Kitalálta ez a "csajos buli" dolgot és mondta, hogy mivel neki nagyon nincsenek fiú barátai, ezért készüljek fel, hogy a bulik nagyrésze ez lesz és oda nem oké, ha megyek, mint fiú. Kicsit a hangsúly is zavart, most havi 1 buli miatt nem kiabálnék, csak nem akarom, hogy kétheti/heti bulizás legyen ebből. és az 1 nap amikor talizunk az is csonka legyen... a hétköznapom meg amúgy is szürke.

Mit gondoltok túl reagálom? Mit kéne tennem?



2019. ápr. 11. 08:20
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
"76%" ha hívhatlak így. Szerintem eléggé egy húron pendülünk. Ami összességében a negatív kifejlet. Várom, hogy mi lesz ebből, de most jön a nyár a "jó" idő, úgy is kiforrja magát, ha ezeket a dolgok építkezni kezdenek benne és akkor lépek.
2019. ápr. 11. 08:57
 12/33 anonim ***** válasza:
Ha értelmes a barátnőd és fel fogja tudni fogni a tettei súlyát, akkor nem lesz gond. :)
2019. ápr. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Ha egyezségre jutok vele arról, hogy mondjuk havonta egyszer menjen el nyugodtan a barátnőivel és akkor arra betervezek valamit én is, valamint megígéri, hogy nem viszi túlzásba az italt, és időnként, ha elmegyünk mosdóba, vagy kimegy valaki cigizni (mi nem dohányzunk), akkor írunk/felhívjuk egymást és akkor nyugi lesz. Igazából tudom, hogy 16 és nem is akarom megvonni ezeket tőle, csak nem akarom a mai "discopcsát" kibontakozni belőle, ha van benne ilyen hajlam.
2019. ápr. 11. 09:02
 14/33 A kérdező kommentje:
Mert írt legutóbb is többször. Meg mondta, hogy mit iszik, meg amikor felhívtam ő maga mondta, hogy táncolt sráccal. Tehát nem a "sunyiság" volt benne. Hanem a befolyásolhatóság, a tapasztalatlanságból kifolyóság, de lehet csak ezzel magamat nyugtatom.
2019. ápr. 11. 09:04
 15/33 A kérdező kommentje:
Ezért hoztam fel, hogy had legyek ott én is... Meg ha már vannak pasik akkor eleve nem értem a csajos buli fogalmát.
2019. ápr. 11. 09:05
 16/33 anonim ***** válasza:

"amire nem akart nemet mondani, mert nem akart partirontó lenni"


Erről a hozzáállásról kell leszoktatni :)

2019. ápr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Igen, ezzel csak magadat nyugtatod. :D


Gondolj bele a helyzetbe másképp. Felhívja egy haverodat a barátnője, hogy részegen táncolt egy sráccal és a barátnőivel többször is akar menni bulizni, de csak ritkán és lehetőleg a haverod maradjon otthon, mert úgy nem az igazi a csajos buli és fiú barátokat akar szerezni. Külső szemlélőként ugye, hogy mennyire más? :)

2019. ápr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
Hát ez így elsőre valami szó szerint ki nem mondott önelhajlási engedélynek hangzik.
2019. ápr. 11. 09:16
 19/33 anonim ***** válasza:

Itt a korkülönbség mellett azért nem elhanyagolandó jelenség a kettőtök közti intelligencia-differencia.

Te a jövődet alapozod, ő teljesen másként látja a világot, számára most kezd kinyílni a világ és élvezi ezt. Valahol talán ez természetes is, nem 16 évesen kezdünk azon gondolkodni, hogy miből akarunk majd megélni és hogy havonta mennyi pénzt tudunk ahhoz félretenni, hogy az igényeinket fedezni tudjuk.

2019. ápr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
#18 Elég érdekes mindig, ha megnézed a helyzeteket kívülről :) Lehet szépíteni, meg keríteni a történetet, de komoly kapcsolatban ennek nincs helye.
2019. ápr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!